Garanti’den Yenilenebilir Enerjide Japonya İşbirliklerine Kredi

Garanti Bankası, Japan Bank for International Cooperation (JBIC) ile yenilenebilir enerji projelerinin ve Japonya’dan yapılacak ithalatların uzun vadeli finansmanına yönelik olarak 500 milyon dolar tutarında kredi anlaşması imzaladı.

ae_finans_yenilenebilir_enerji_kredi_garantiAnlaşma kapsamında, Türkiye ve çevre ülkelerde faaliyet gösteren firmalara, yenilenebilir enerji projeleri için 18 yıl, Japonya’dan yapılacak ithalatların finansmanı için de 10 yıl vadeye kadar finansman sağlanabilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil, “Dış ticaretin finansmanı konusunda müşterilerimizin çözüm ortağı olmayı sürdürüyoruz. Türkiye ve Japonya arasında önemli bir ticaret potansiyeli var, Türkiye’deki projelere Japon firmaların büyük ilgi gösterdiğini görüyoruz. İmzaladığımız anlaşmayla birlikte, uzun vadeli ve uygun koşullarda finansman imkanları sunarak, Türkiye ve Japonya arasında artmakta olan ticari ilişkilerin, proje ortaklıklarının ivme kazanmasına destek olacağız.

JBIC’nin sağlayacağı finansman olanaklarını memnuniyetle karşılıyoruz. İmzalanan anlaşma, uluslararası piyasalarda Garanti’ye duyulan güvenin ve dış ticaret finansmanı alanındaki uzmanlığımızın bir göstergesi. Müşterilerimize değer yaratacak yeni finansman olanakları sunmak için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Soma RES Mayıs’ta Tamamlanıyor

Polat Enerji, 100 megawattlık kapasite artışı yatırımı devam eden Soma RES projesini Mayıs 2015’te tamamlamayı planlıyor. Türkiye’de yenilenebilir enerji alanında önemli bir ivme yaşanıyor. Rüzgar enerjisi de bu paralelde önemli

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Tata Power’dan 1.4 Milyar Dolarlık Yenilenebilir Enerji Portföyü Satın Alımı

Tata Power, 1.4 milyar dolarlık yenilenebilir enerji portföyü satın alarak yenilenebilir kapasitesini 2.3 GW’a çıkardı. Hindistan dünyanın yenilenebilir enerji üslerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hükümet yenilenebilir enerjinin payının