Garanti’den Yenilenebilir Enerjide Japonya İşbirliklerine Kredi

Garanti Bankası, Japan Bank for International Cooperation (JBIC) ile yenilenebilir enerji projelerinin ve Japonya’dan yapılacak ithalatların uzun vadeli finansmanına yönelik olarak 500 milyon dolar tutarında kredi anlaşması imzaladı.

ae_finans_yenilenebilir_enerji_kredi_garantiAnlaşma kapsamında, Türkiye ve çevre ülkelerde faaliyet gösteren firmalara, yenilenebilir enerji projeleri için 18 yıl, Japonya’dan yapılacak ithalatların finansmanı için de 10 yıl vadeye kadar finansman sağlanabilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil, “Dış ticaretin finansmanı konusunda müşterilerimizin çözüm ortağı olmayı sürdürüyoruz. Türkiye ve Japonya arasında önemli bir ticaret potansiyeli var, Türkiye’deki projelere Japon firmaların büyük ilgi gösterdiğini görüyoruz. İmzaladığımız anlaşmayla birlikte, uzun vadeli ve uygun koşullarda finansman imkanları sunarak, Türkiye ve Japonya arasında artmakta olan ticari ilişkilerin, proje ortaklıklarının ivme kazanmasına destek olacağız.

JBIC’nin sağlayacağı finansman olanaklarını memnuniyetle karşılıyoruz. İmzalanan anlaşma, uluslararası piyasalarda Garanti’ye duyulan güvenin ve dış ticaret finansmanı alanındaki uzmanlığımızın bir göstergesi. Müşterilerimize değer yaratacak yeni finansman olanakları sunmak için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

Diğer temiz enerjiler 0 Comments

Teksan Hibrit Güç Sistemini Dubai’de Tanıttı

Dubai’de gerçekleşen fuarda Teksan’ın enerji çözümleri yoğun ilgi gördü. Fuarın bu seneki Gümüş Sponsoru olan Teksan, Ar-Ge’deki başarısını gözler önüne seren Türkiye’de ilk ve tek dünyada ise sayılı olan hibrit

HABERLER

Yeni Nesil LED Teknolojileri ve Aydınlık Gelecek

LED’ler klasik aydınlatma sistemlerine göre düşük enerji  tüketimi, uzun ömür, sağlamlık, küçük boyut, hızlı anahtarlama, yüksek dayanıklılık ve güvenilirlik gibi avantajlara sahiptir. LED’ler elektronik piyasasına girdiği 1962 yılından itibaren büyük

Elektrik Üretimi 0 Comments

Elektrik Piyasası Kanununda Önemli Değişiklikler TBMM’den Geçti

Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda, kabul edildi.  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, elektrik üretim,