GAP İdaresi Başkanlığı Antep’te Enerji Verimliliği Danışmanları Yetiştirecek

GAP İdaresi Başkanlığı Antep’te Enerji Verimliliği Danışmanları Yetiştirecek

GAP İdaresi Başkanı Karahocagil, “ilk olarak 20’ye yakın danışman için üniversitelerle çalışıyoruz” dedi.

enerji verimlilik GAPEnerji verimliliği, Türkiye’nin enerji politikasında en önemli gündem maddelerinden biri. Hal böyle olunca, enerji verimliliği alanı için çok belirleyici bir unsur olan enerji danışmanlarına da ihtiyaç duyuluyor.

enerjienstitusu.com’un haberine göre, Antep’te Enerji Verimliliği Danışmanlığı Kuluçka Merkezi kurduklarını söyleyen GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, “Bu kuluçka merkezininde enerji verimliliği danışmanları yetiştireceğiz. Ayrıca burada onların ortak kullanabilecekleri laboratuvarlar olacak” dedi. İlkolarak 20’ye yakın enerji verimliği danışmanı için Osmaniye Üniversitesi ile protokol yapıp sertifikalandırdıklarını belirten Karahocagil, “Şu anda Harran Üniversitesi ile çalışıyoruz bölgesel nitelikte ancak yeni binamızda devreye girecek. O zaman bütün üniversiteler yararlanabilecek” dedi.

Haberin devamı için tıklayın 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Ak Gıda, Enerji Tüketimini Yüzde 50 Azalttı

Türkiye’nin önden gelen süt işletmelerinden Ak Gıda, Pamukova fabrikasında 8 milyon lira yatırımla arıtma tesisi kurdu. Türkiye’nin önden gelen süt işletmelerinden Ak Gıda, Pamukova fabrikasında 8 milyon lira yatırımla arıtma

Güneş EnerjisiB 0 Comments

AOSB Güneş Enerjisine Yöneliyor

Türkiye’nin en çevreci ve yeşil organize sanayi bölgesi olan AOSB’nin aynı zamanda en ucuz elektriği, doğalgazı ve suyu kullandığını anlatan Bahar, bölgede 15 megawattlık (MW) güneş enerjisi tahsislerinin bulunduğunu kaydetti.

HABERLER

Güneş Enerjisine Dayalı Elektrik Üretim Tesislerinin Taslak Tip Şartnamesi Yayınlandı

  Elektrik piyasasında lisanssız elektrik üretimine ilişkin yönetmelik kapsamında kurulu gücü 30 kwp’e (30 kwp dahil) kadar güneş enerjisine dayalı elektrik üretim tesislerinin taslak tip şartnamesi TEDAŞ tarafından yayınlandı. Şartname, güneş