FREVUE Projesi Hollanda’da Başladı

FREVUE Projesi Hollanda’da Başladı

FREVUE sanayi kuruluşlarına, tüketicilere ve karar vericilere elektrikli araçların sürdürülebilir şehir lojistiği ihtiyacını nasıl karşıladığını göstermeyi amaçlıyor.

Elektrikli araçların sürdürülebilir şehir lojistiğini gösterebilmek amacıyla projeler sürdürülüyor.

BD Otomotiv tarafından Türkiye ‘de üretilen 7 adet 3,5 tonluk e-Ducato dünyanın önde gelen kargo şirketlerinden TNT tarafından Avrupa Komisyonu’nun desteklediği kentsel e-mobilite projesi FREVUE (Avrupa Kentlerinde Elektrikli Taşıma Araçları) kapsamında Hollanda’nın Amsterdam ve Rotterdam şehirlerinde kullanılmaya başlandı. FREVUE sanayi kuruluşlarına, tüketicilere ve karar vericilere elektrikli araçların sürdürülebilir şehir lojistiği ihtiyacını nasıl karşıladığını göstermeyi amaçlıyor.

Rotterdam ve Amsterdam şehirlerinde çalışan standart dizel araçların yerini alan yeni e- Ducato’lar ile yılda 24.000 litre dizel yakıt tasarrufu sağlanırken, 76 ton karbondioksit emisyonunun da önüne geçilmiş olacak. 13m3 yükleme hacimli e-Ducato’lar batarya tam dolu iken 200 km menzile sahip.
TNT Benelüks’ün Yönetici Direktörü Erik Uljee açıklamasında :”FREVUE ile ortaklık TNT’nin kurumsal sorumluluk ajandasının bir parçası ve verimlilik ile üretkenliği arttırmayı hedefleyen gelecek stratejimizin amacını karşılıyor. Şehir merkezlerinde sıfır emisyonlu ulaşımı desteklemek için yetkili kurumlar TNT’ye park yasağı olan yerlerde yasak muafiyeti, yükleme ve boşaltma saatleri haricinde kapalı olan yollara giriş izni gibi önemli ayrıcalıklar sağlamaktalar. Rotterdam’da üç ve Amsterdam’da dört araç ile TNT’nin Hollanda’daki toplam elektrikli araç filosu dokuz oldu” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Türkiye, Yenilebilir Enerji Kaynaklarına Daha Etkin Bir Biçimde Yönelmeli

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) 70’ten fazla şirketin katıldığı bir saha araştırması aracılığıyla firmaların enerji yatırım kararlarını incelendi. Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) 70’ten fazla şirketin katıldığı bir

HABERLER

Filli Boya Yalıtım’dan 2.9 Milyon Tonluk Karbon Tasarrufu

Filli Boya Yalıtım, 2013 yılında gerçekleştirdiği ısı yalıtımı ile son 10 yılda Türkiye’nin kaybettiği ormanların sağlayacağı karbon tasarrufunun iki katını sağladı. Betek Teknik Pazarlama Müdürü Güneş İnan, Filli Boya Yalıtım’ın çevre

Genel

“30 milyar Euroluk Pastadan Yerli Firmaların Pay Alması İçin Çaba Harcıyoruz”

Yerli türbin üreticisi Northel Energy’nin Genel Müdürü Cem Yalçın “30 milyar euroluk pastadan yerli firmaların pay alması için büyük çaba harcıyoruz ” dedi. Northel Energy, Türkiye’nin ilk yerli rüzgâr türbini