FREVUE Projesi Hollanda’da Başladı

FREVUE Projesi Hollanda’da Başladı

FREVUE sanayi kuruluşlarına, tüketicilere ve karar vericilere elektrikli araçların sürdürülebilir şehir lojistiği ihtiyacını nasıl karşıladığını göstermeyi amaçlıyor.

Elektrikli araçların sürdürülebilir şehir lojistiğini gösterebilmek amacıyla projeler sürdürülüyor.

BD Otomotiv tarafından Türkiye ‘de üretilen 7 adet 3,5 tonluk e-Ducato dünyanın önde gelen kargo şirketlerinden TNT tarafından Avrupa Komisyonu’nun desteklediği kentsel e-mobilite projesi FREVUE (Avrupa Kentlerinde Elektrikli Taşıma Araçları) kapsamında Hollanda’nın Amsterdam ve Rotterdam şehirlerinde kullanılmaya başlandı. FREVUE sanayi kuruluşlarına, tüketicilere ve karar vericilere elektrikli araçların sürdürülebilir şehir lojistiği ihtiyacını nasıl karşıladığını göstermeyi amaçlıyor.

Rotterdam ve Amsterdam şehirlerinde çalışan standart dizel araçların yerini alan yeni e- Ducato’lar ile yılda 24.000 litre dizel yakıt tasarrufu sağlanırken, 76 ton karbondioksit emisyonunun da önüne geçilmiş olacak. 13m3 yükleme hacimli e-Ducato’lar batarya tam dolu iken 200 km menzile sahip.
TNT Benelüks’ün Yönetici Direktörü Erik Uljee açıklamasında :”FREVUE ile ortaklık TNT’nin kurumsal sorumluluk ajandasının bir parçası ve verimlilik ile üretkenliği arttırmayı hedefleyen gelecek stratejimizin amacını karşılıyor. Şehir merkezlerinde sıfır emisyonlu ulaşımı desteklemek için yetkili kurumlar TNT’ye park yasağı olan yerlerde yasak muafiyeti, yükleme ve boşaltma saatleri haricinde kapalı olan yollara giriş izni gibi önemli ayrıcalıklar sağlamaktalar. Rotterdam’da üç ve Amsterdam’da dört araç ile TNT’nin Hollanda’daki toplam elektrikli araç filosu dokuz oldu” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yeşil Ekonomiye Geçişi Hızlandıracak Olan Forum Gerçekleştirildi

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD), Birleşmiş Milletler Çevre Programı Finans Girişimi (UNEP FI) ve Global Compact Türkiye, 3 Mayıs’ta Borsa İstanbul Konferans Salonu’nda “Sürdürülebilir Finans Forumu”nu gerçekleştirdi. İSTANBUL

YATIRIMCI

Mayıs Ayında Mevzuatta Neler Oldu?

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği 8 Mayıs 2014 tarihli 28994 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Enerji Ticareti Derneği ETD’nin Haziran ayı bültenine göre, Mayıs ayı içerisinde elektrik piyasalarıyla ilgili mevzuatlara yönelik

HABERLER

Sınırsız Temiz Enerji ile Kalkınan Gürsu’ya Büyük Ödül

Bursa’da güneşten elektrik üreterek bir rüyayı gerçekleştiren Gürsu Belediyesi’nin örnek projesine, Avrupa’dan, birincilik ödülü geldi. Avrupa Konseyi tarafından Litvanya’da düzenlenen ödül gecesinde dünyanın en iyi girişimcilik ödülüne layık görülen proje,