FREVUE Projesi Hollanda’da Başladı

FREVUE Projesi Hollanda’da Başladı

FREVUE sanayi kuruluşlarına, tüketicilere ve karar vericilere elektrikli araçların sürdürülebilir şehir lojistiği ihtiyacını nasıl karşıladığını göstermeyi amaçlıyor.

Elektrikli araçların sürdürülebilir şehir lojistiğini gösterebilmek amacıyla projeler sürdürülüyor.

BD Otomotiv tarafından Türkiye ‘de üretilen 7 adet 3,5 tonluk e-Ducato dünyanın önde gelen kargo şirketlerinden TNT tarafından Avrupa Komisyonu’nun desteklediği kentsel e-mobilite projesi FREVUE (Avrupa Kentlerinde Elektrikli Taşıma Araçları) kapsamında Hollanda’nın Amsterdam ve Rotterdam şehirlerinde kullanılmaya başlandı. FREVUE sanayi kuruluşlarına, tüketicilere ve karar vericilere elektrikli araçların sürdürülebilir şehir lojistiği ihtiyacını nasıl karşıladığını göstermeyi amaçlıyor.

Rotterdam ve Amsterdam şehirlerinde çalışan standart dizel araçların yerini alan yeni e- Ducato’lar ile yılda 24.000 litre dizel yakıt tasarrufu sağlanırken, 76 ton karbondioksit emisyonunun da önüne geçilmiş olacak. 13m3 yükleme hacimli e-Ducato’lar batarya tam dolu iken 200 km menzile sahip.
TNT Benelüks’ün Yönetici Direktörü Erik Uljee açıklamasında :”FREVUE ile ortaklık TNT’nin kurumsal sorumluluk ajandasının bir parçası ve verimlilik ile üretkenliği arttırmayı hedefleyen gelecek stratejimizin amacını karşılıyor. Şehir merkezlerinde sıfır emisyonlu ulaşımı desteklemek için yetkili kurumlar TNT’ye park yasağı olan yerlerde yasak muafiyeti, yükleme ve boşaltma saatleri haricinde kapalı olan yollara giriş izni gibi önemli ayrıcalıklar sağlamaktalar. Rotterdam’da üç ve Amsterdam’da dört araç ile TNT’nin Hollanda’daki toplam elektrikli araç filosu dokuz oldu” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Su Yalıtımında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Kural

Ev alırken ilk bakılan özellikler arasında; evin depreme karşı sağlamlığı, sağlıklı ve konforlu bir yapısının olup olmadığı gibi konular geliyor. İlk bakışta eviniz bu özellikleri taşıyabilir ancak asıl önemli olan

ENERJİ YÖNETİMİ

Uruguay’da Güneş Enerjili Havalimanı

Carrasco Uluslararası Havalimanı, güneş panellerinden oluşan bir park kurmaya başladı. Bu sayede tamamen yenilenebilir enerji kullanan, depolayabilen ve kendi kendine yeten bir havalimanı olmayı hedefliyor. 4 Hektarlık alana kurulan park,

HABERLER 0 Comments

LeEco’dan Elektrikli Otomobil

Birkaç ay önce ismini LeEco olarak değiştiren Çin’in teknoloji devi Letv, kendi elektrikli otomobilini üreterek ciddi bir adım attı. Elektrikli araç pazarı bu aralar o kadar hareketli ki neredeyse, her