Fransa’dan Yüzer Rüzgar Santrallerini Geliştirme Hamlesi

Fransa’dan Yüzer Rüzgar Santrallerini Geliştirme Hamlesi

Fransa yüzer rüzgar santrallerini geliştirme hedefiyle açtığı ihalelerde iki yüzer santral projesini daha ruhsatlandırdı.

Avrupa’da yüzer rüzgar santralleri inşa edildiği gözlemleniyor. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Avrupa’nın ikinci yüzer rüzgar santrali, Portekiz açıklarında beş şirketin ortaklığıyla kurulacak. (Haber için tıklayın)

Fransa rüzgar enerjisine yönelik yatırımlarını sürdürüyor. Bu çerçevede yüzer rüzgar santralleri inşası gerçekleştiren ülke bu yatırımlarını geliştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bu doğrultuda, Fransa yüzer rüzgar santrallerini geliştirme hedefiyle açtığı ihalelerde iki yüzer santral projesini daha ruhsatlandırdı.

Fransa Çevre ve Enerji Yönetimi Ajansı (ADEME) geçen yıl başlattığı yüzer rüzgar santrallerini geliştirme programı çerçevesinde açtığı ihalelerde iki yüzer santral projesini daha ruhsatlandırdı.

Ruhsatlandırılan sahalardan 24 MW’lık ilki Akdeniz’in 15 kilometre açıklarındaki Gruissan alanında, 24 MW’lık ikincisi de Brittany’de bulunan Groix alanında bulunuyor. Her bir sahada 6 MW’lık dört rüzgar türbini kurulacak.

Fransa Enerji Bakanı Ségolène Royal, iki projenin de Fransa’da türlerinin ilk örnekleri olduğunu belirterek bulundukları sahaya endüstriyel katkı sağlayacağını belirtti.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Güneş Enerjisi Yılın Öğretmeni Seçtirdi

Bu yıl MEB tarafından seçilen yılın öğretmenlerinden biri okulun elektrik ihtiyacını karşılayacak güneş enerjisi sistemi kuran öğretmen oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, 800 bin öğretmen arasından farkındalık yaratan 10 ismi yılın

HABERLER 0 Comments

Jeotermal Enerji Teknolojileri 2017’de Hız Kazanacak

Temiz, çevreyle dost ve yenilenebilir enerji kaynağı olması açısından oldukça değerli olan jeotermal enerjiye ve sektöre yapılan yatırımlar, devlet destekleriyle de hız kazanıyor. Sektöre girmek isteyen kuruluşlar için kaçırılmayacak iş ve

HABERLER 0 Comments

Los Angeles’ta Güneş Enerjisi İle Çalışan Evlere Yoğun İlgi

Los Angeles’ta hazırlanan bir konsept projede tamamı güneş enerjisi ile çalışan 20 adet ev adeta kapışıldı. ABD’de güneş enerjisinden elektrik üretimi giderek artış gösteriyor. Bu gelişmede yalnızca yönetimlerin değil, halkın

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply