Fransa’dan Yüzer Rüzgar Santrallerini Geliştirme Hamlesi

Fransa’dan Yüzer Rüzgar Santrallerini Geliştirme Hamlesi

Fransa yüzer rüzgar santrallerini geliştirme hedefiyle açtığı ihalelerde iki yüzer santral projesini daha ruhsatlandırdı.

Avrupa’da yüzer rüzgar santralleri inşa edildiği gözlemleniyor. Daha önce sitemizde yer verdiğimiz gibi Avrupa’nın ikinci yüzer rüzgar santrali, Portekiz açıklarında beş şirketin ortaklığıyla kurulacak. (Haber için tıklayın)

Fransa rüzgar enerjisine yönelik yatırımlarını sürdürüyor. Bu çerçevede yüzer rüzgar santralleri inşası gerçekleştiren ülke bu yatırımlarını geliştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bu doğrultuda, Fransa yüzer rüzgar santrallerini geliştirme hedefiyle açtığı ihalelerde iki yüzer santral projesini daha ruhsatlandırdı.

Fransa Çevre ve Enerji Yönetimi Ajansı (ADEME) geçen yıl başlattığı yüzer rüzgar santrallerini geliştirme programı çerçevesinde açtığı ihalelerde iki yüzer santral projesini daha ruhsatlandırdı.

Ruhsatlandırılan sahalardan 24 MW’lık ilki Akdeniz’in 15 kilometre açıklarındaki Gruissan alanında, 24 MW’lık ikincisi de Brittany’de bulunan Groix alanında bulunuyor. Her bir sahada 6 MW’lık dört rüzgar türbini kurulacak.

Fransa Enerji Bakanı Ségolène Royal, iki projenin de Fransa’da türlerinin ilk örnekleri olduğunu belirterek bulundukları sahaya endüstriyel katkı sağlayacağını belirtti.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

IFC Türkiye’de 2020’ye kadar 89 Milyar Dolar İklim Dostu Yatırım Fırsatı Öngörüyor

Dünya Bankası Grubu kuruluşu IFC, bugün yayınladığı raporda Avrupa, OrtaDoğu ve Kuzey Afrika (EMENA) bölgesinde yenilenebilir enerji, kaynakverimliliği ve iklim değişikliğine adaptasyon alanlarında 1 trilyon dolara yaklaşan yatırım fırsatı olduğunu

HABERLER

Skandallı Riffgat Rüzgar Türbini Açıldı Ama Şubat’a Kadar Üretim Yok

Almanya, Kuzey Denizi’nde yapımını tamamladığı Riffgat Rüzgar Enerji Çiftliği’ni hizmete açtı. Ancak çiftliğin bir sorunu var: Şubata kadar enerji üretemeyecek! Yapımından bitimine kadar bir dolu aksiliğin yaşandığı çiftlik, ülkede tartışmalara

HABERLER

İmar Planlarına “Elektrik İletim Hattı” Ayarı

Belediyelerin imar planlarında elektrik iletim sistemi master planları da dikkate alınacak. Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) bu konuda gerekli girişimleri yapacak. Bu imar planlarına bağlı kalınıp kalınmadığı takip edilecek ve iletim hatlarının kamulaştırma işlemleri en kısa sürede

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply