Formula E İstanbul’a Doğru

Formula E İstanbul’a Doğru

Uluslararası Otomobil Federasyonu CEO’su Agag, İstanbul’un Formula E’ye alınması için görüştüklerini söyledi.

tr.wikipedia.org’dan alınan bilgilere göre, Formula E serisi, Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) tarafından organize edilen elektrikli otomobil yarışı. İlk kez 12-14 Eylül 2014 tariherinde Çin’in Pekin kentinde cadde yarışı olarak düzenlendi.

Yalçın Arslan’ın Formula E: Teknik Detaylar yazısından belirttiği gibi çok sayıda teknolojik yenilik ve (mikro seviyede de olsa) buluş içeren bu Formula E araçlarının en önemli özelliği deneysel olmaları. Bu sporda herkes yeni, herkes öğreniyor.

Dolayısıyla, Formula E dünyada elektrikli araçların kapasitesinin ölçülmesi açısından da önemli bir işleve sahip. Son derece yeni bir organizasyon olan Formula E’nin sürdürülmesi, önümüzdeki dönem için elektrikli araçlar açısından önemli ipuçları sunabilir.

İstanbul’un Formula E’nin kapsamına alınma olasılığı ortaya çıktı. Bu gelişme elektrikli araç tutkunlarını oldukça sevindirdi. Önümüzdeki günlerde, Formula E’nin İstanbul’da gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği netlik kazanabilir.

Bu doğrultuda, Uluslararası Otomobil Federasyonu CEO’su Agag, İstanbul’un Formula E’ye alınması için görüştüklerini söyledi. Visa Europe’un sponsor olduğu Formula E’nin Berlin’de düzenlenen ayağında Türk gazetecilere açıklamada bulunan FIA (FIA (Federation Internationale de Automobile – Uluslararası Otomobil Federasyonu) CEO’su Alejandro Agag, “İstanbul’un Formula E kapsamına alınması için özel görüşmelerde bulunduk. Önümüzdeki haftalarda bu görüşmelerin devamı için İstanbul’a geliyorum” dedi.

İstanbul’un kesin olarak Formula E’ye alınıp alınmayacağına ilişkin soruyu Agag, ‘Eğer mümkünse zor değildir’ şeklinde yanıtlayarak İstanbul’un diğer önemli dünya kentleri kriterlerine uyduğunu söyledi.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Coca Cola, İklim Değişikliğine Karşı Işıklarını söndürüyor

Bu sene özellikle iklim değişikliğine dikkat çekmeyi hedefleyen Dünya Saati kampanyası kapsamında, 28 Mart cumartesi, 20.30 – 21.30 saatleri arasında, Coca-Cola Türkiye, İstanbul’daki binalarında ve reklam panolarında ışıkları 1 saat

HABERLER

Coal İndia Limited’den Güneş Enerjisine 1.2 Milyar Dolarlık Yatırım

Dünyanın en büyük kömür madeni şirketi olan Hintli Coal İndia Limited, güneş enerjisine 1.2 milyar dolar yatırım yapacak. Hint basınında yer alan habere göre, Hindistan hükümetinin yenilenebilir enerji yatırımlarını teşviki

Şirket Haberleri

Efeler Projesinin 4. santrali Devreye Alındı

GÜRİŞ Holding’in yenilenebilir yatırımı ‘’Elektrik Yüksek Mühendisi İdris Yamantürk Elektrik Üretim Merkezi’’ Efeler projesinin 4. santrali 3 Temmuz 2015 tarihinde devreye alındı. Türkiye >jeotermal enerji yatırımlarına hız verdi. Bu konuda

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply