Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu Biyogaz Üretim Tesisi Kurulacak

Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu Biyogaz Üretim Tesisi Kurulacak

İşyurtları Kurumu Tarafından Yenilenebilir Enerji Konusunda Önemli Yatırım: Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu Biyogaz Üretim Tesisi.

www.iktisatsozlugu.com’dan alınan verilere göre, Kamu Yatırımı, devlet tarafından ülkenin maddi sermaye stokuna yapılan ilâveler olarak nitelendiriliyor. Burada yatırım sadece fizik kapital ile ilişkili olarak ele alınıyor. Geniş anlamda kamu yatırımları ise, kamu carî harcamalarının belli bir kritere göre verimli sayılmalarını da kapsıyor.

Burada önemli olan, üretim faktörleri miktarının değil, fakat kalite ve özelliklerinin geliştirilmesi. Bazı ülkelerde yapılan araştırmalar maddî sermaye stoku aynı kalsa bile, sadece beşerî faktörün kalite olarak geliştirilmesiyle millî gelirin artabileceğini gösteriyor.

Yenilenebilir enerjinin yaygınlaşması için kamu yatırımı son derece önemli. Özel sektörün yenilenebilir enerji yatırımları elbette önemli fakat bütün gelişmiş ülkelerde olduğu gibi kamu yatırımları yenilenebilir enerjinin gelişimi ve yaygınlaşmasında önemli bir rol oynuyor.

Bu doğrultuda, İşyurtları Kurumu yenilenebilir enerji konusunda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilebilir Enerji Genel Müdürlüğü ve üniversiteler ile çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve İzmir Kalkınma Ajansına sunulan “Özgür Enerji” isimli proje kabul edildi ve bu proje ile Foça Açık Ceza İnfaz Kurumuna Biyogaz Üretim Tesisi kurulum çalışmaları başladı.

Tesiste; 450 büyükbaş hayvan ile 23.000 kanatlı hayvan gübresi kullanılarak elektrik enerjisi elde edilecek. Üretilecek enerji miktarı günlük 1.440 KW ile başlayacak zaman içinde 2.880 KW kadar yükseltilebilecek.

Haber için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

İNOVASYON

Ford Elektrikli Araçları İçin Ürettiği Akıllı Saat Uygulamasını Tanıttı

Ford, C-MAX Energi, Focus Electric, and Fusion Energi isimli elektrikli araç serileri için ürettiği akıllı saat uygulamasını duyurdu. Android ve iOS versiyonları bulunan uygulama, elektirkli araç sahiplerinin araçlarını uzaktan izlemesini

Şirket Haberleri

Tescom-Solar’dan SDD Serisi Solar Sulama İnvertörü

Tescom- Solar, SDD serisi solar sulama invertörü ile tarımsal sulama yapan yatırımcıların enerji problemini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor. Güneş enerjisi  sektörüyle tarımsal sulama konusunda çeşitli çalışmalar sürdürülüyor. Tescom- Solar, Ar-Ge süreci tamamlanan ve saha testlerinden

HABERLER

GAP İdaresi Başkanlığı Antep’te Enerji Verimliliği Danışmanları Yetiştirecek

GAP İdaresi Başkanı Karahocagil, “ilk olarak 20’ye yakın danışman için üniversitelerle çalışıyoruz” dedi. Enerji verimliliği, Türkiye’nin enerji politikasında en önemli gündem maddelerinden biri. Hal böyle olunca, enerji verimliliği alanı için

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply