First Solar ve SunPower İşbirliği Yaptı

First Solar ve SunPower İşbirliği Yaptı

First Solar ve SunPower şirketleri ortaklığıyla kurulan 8point3 Energy Partners kapsamında, 4’ü operasyonel olmak üzere toplam 6 güneş enerjisi çiftliği kurulacak.

Gunes enerjisi ciftligi first solar sunpowerAmerika’nın iki büyük güneş paneli üreticisi; First Solar ve SunPower şirketleri California ve Maryland’daki  büyük ölçekli projelerine ek olarak yerleşim yerlerinde kullanılacak çatı sistemlerindeki yeni işbirliklerini açıkladılar.

İki şirketin ortaklığı 8point3 Energy Partners LP (8nokta3 Enerji Partnerları) adı altında kuruldu. Ortaklığın adı güneşin dünyaya ulaştığı ortalama zaman olan 8.3 dakikadan geliyor.

Yeni işbirliği kapsamında, 4’ü operasyonel olmak üzere toplam 6 güneş enerjisi çiftliği yer alıyor. Buna ek olarak 5 bin 900 ev üzerinde, yaklaşık 39 megawattlık çatı güneş enerjisi tertibatı da işbirliğine dahil. ABD Sermaye Piyasası Kurulu kaynaklarına göre ortaklıkla oluşturulan tesisler 432 magawatt kapasiteye sahip olacak.

First Solar ve SunPower geçtiğimiz ay ise hisse ortaklıklarından bir kısmını satmayı planladıklarını da duyurdular. 8point3’ün başvurusunda henüz ne kadarlık bir hissenin satılacağı ya da hisselerin önerilen değerleri belirlenmedi; şirket konuyla ilgili Nasdaq’a başvuruda bulundu.

Kaynak: www.renewableenergyworld.com’dan çeviri haber

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Dünya Yenilenebilir Enerji Sektörü Bu Kararı Bekliyor !

Dünya Ticaret Örgütü’nün  (DTÖ) yayınlanması beklenen son raporu, hükümetlerin verdikleri teşvik programlarında yerli katkı payını empoze etmelerinin engellenmesi konusunda örnek teşkil edecek gibi görünüyor. Avrupa Birliği ve Japonya geçtiğimiz günlerde

HABERLER 0 Comments

Hindistan’ın İlk Güneş Enerjili Treni Test Edilecek

Kuzey Batı Demiryollarının Jodhpur Bölgesinde güneş enerjisi ile çalışan tren test sürüşüne tabi tutulacak. Hindistan Demiryollarının yenilenebilir enerji üzerine odaklanmasıyla, Hindistan’ın ilk güneş enerjisi panelleri yerleştirilmiş treni kısa zamanda deneme

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Malatya’da Güneş Enerjisi Santralinden 3 Ayda, 115 BİN kw/h Elektrik Üretildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Trambüs Bakım İstasyonu’nun çatısında kurduğu Güneş Enerji Santrali’nden 3 ayda 45 bin lira değerinde elektrik üretti. Malatya Büyükşehir Belediyesi yenilenebilir enerji ve elektrikli araçlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor.