First Solar ve SunPower İşbirliği Yaptı

First Solar ve SunPower İşbirliği Yaptı

First Solar ve SunPower şirketleri ortaklığıyla kurulan 8point3 Energy Partners kapsamında, 4’ü operasyonel olmak üzere toplam 6 güneş enerjisi çiftliği kurulacak.

Gunes enerjisi ciftligi first solar sunpowerAmerika’nın iki büyük güneş paneli üreticisi; First Solar ve SunPower şirketleri California ve Maryland’daki  büyük ölçekli projelerine ek olarak yerleşim yerlerinde kullanılacak çatı sistemlerindeki yeni işbirliklerini açıkladılar.

İki şirketin ortaklığı 8point3 Energy Partners LP (8nokta3 Enerji Partnerları) adı altında kuruldu. Ortaklığın adı güneşin dünyaya ulaştığı ortalama zaman olan 8.3 dakikadan geliyor.

Yeni işbirliği kapsamında, 4’ü operasyonel olmak üzere toplam 6 güneş enerjisi çiftliği yer alıyor. Buna ek olarak 5 bin 900 ev üzerinde, yaklaşık 39 megawattlık çatı güneş enerjisi tertibatı da işbirliğine dahil. ABD Sermaye Piyasası Kurulu kaynaklarına göre ortaklıkla oluşturulan tesisler 432 magawatt kapasiteye sahip olacak.

First Solar ve SunPower geçtiğimiz ay ise hisse ortaklıklarından bir kısmını satmayı planladıklarını da duyurdular. 8point3’ün başvurusunda henüz ne kadarlık bir hissenin satılacağı ya da hisselerin önerilen değerleri belirlenmedi; şirket konuyla ilgili Nasdaq’a başvuruda bulundu.

Kaynak: www.renewableenergyworld.com’dan çeviri haber

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

GE: Güneş Kömürden Daha Ucuz Olacak

GE Küresel Araştırma Direktörü Mark Little, önümüzdeki 3 ila 5 yıl içerisinde güneş enerjisinin, nükleer ve fosil yakıtlardan daha ucuz olabileceğine inanıyor. Bloomberg’e verdiği röportajda Little, “Güneş enerjisini kilovat saati

HABERLER

İstanbul Energy, Ürdün’de Güneş Enerji Sistemi Kuracak

İstanbul Energy, tamamı güneş panelleriyle üretilecek 1,6 mW’lık kapasitesiyle kendi segmentinde dünyanın sayılı solar enerji sistemini kuracak. İstanbul Energy, üretilecek elektrik miktarıyla dünya ölçeğinde bir proje olan Zarqa Üniversitesi enerji

HABERLER

Müzik Karavanı Güneş Enerjisiyle Çalışıyor

Dünyanın ilk güneş enerjisi ile çalışan mobil müzik stüdyosu “Jam in the Van” bu yıl ABD`de 10 bin milin üzerinde yol kat edecek. Güneş enerjisi değişik konsept ve alanlarda kullanılmasıyla,