First Solar ve SunPower İşbirliği Yaptı

First Solar ve SunPower İşbirliği Yaptı

First Solar ve SunPower şirketleri ortaklığıyla kurulan 8point3 Energy Partners kapsamında, 4’ü operasyonel olmak üzere toplam 6 güneş enerjisi çiftliği kurulacak.

Gunes enerjisi ciftligi first solar sunpowerAmerika’nın iki büyük güneş paneli üreticisi; First Solar ve SunPower şirketleri California ve Maryland’daki  büyük ölçekli projelerine ek olarak yerleşim yerlerinde kullanılacak çatı sistemlerindeki yeni işbirliklerini açıkladılar.

İki şirketin ortaklığı 8point3 Energy Partners LP (8nokta3 Enerji Partnerları) adı altında kuruldu. Ortaklığın adı güneşin dünyaya ulaştığı ortalama zaman olan 8.3 dakikadan geliyor.

Yeni işbirliği kapsamında, 4’ü operasyonel olmak üzere toplam 6 güneş enerjisi çiftliği yer alıyor. Buna ek olarak 5 bin 900 ev üzerinde, yaklaşık 39 megawattlık çatı güneş enerjisi tertibatı da işbirliğine dahil. ABD Sermaye Piyasası Kurulu kaynaklarına göre ortaklıkla oluşturulan tesisler 432 magawatt kapasiteye sahip olacak.

First Solar ve SunPower geçtiğimiz ay ise hisse ortaklıklarından bir kısmını satmayı planladıklarını da duyurdular. 8point3’ün başvurusunda henüz ne kadarlık bir hissenin satılacağı ya da hisselerin önerilen değerleri belirlenmedi; şirket konuyla ilgili Nasdaq’a başvuruda bulundu.

Kaynak: www.renewableenergyworld.com’dan çeviri haber

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

İzmir’e Elektrikli Otobüsler

İzmir Büyükşehir Belediyesince toplu taşımada kullanılmak üzere 20 elektrikli otobüs satın alınacak. Türkiye’de büyükşehir belediyelerinde toplu taşımacılıkta elektrikli otobüslerin kullanılması çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde toplu taşımacılık sisteminde

HABERLER

Renault’tan Elektrikli Otomobil Twizy

Elektrikle çalışan, sıfır karbondioksit salımlı, çevreci Renault Twizy, Türkiye’de 26 Haziran’da satışa sunulacak.  Elektrikle çalışan, sıfır karbondioksit salımlı, çevreci, cesur ve yenilikçi iki koltuklu tasarımıyla kendi segmentini oluşturan Renault Twizy, Türkiye’de 26

Tarımsal Projeler 0 Comments

Güneş Enerjili Sulama Sistemi Kurulması Yatırımları Desteklenecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliği’nce güneş enerjili sulama sistemi kurulması yatırımları desteklenecek. Güneş enerji sistemlerinin tarımda kullanılmasına yönelik düzenlemeler önem