Faraday’dan FFZERO1 Elektrikli Otomobil

Faraday’dan FFZERO1 Elektrikli Otomobil

Faraday ilk FFZERO1 isimli ilk elektrikli otomobil konseptini tanıttı.

Elektrikli araç üreticileri çok farklı ve zengin örnekler sunmaya başladı. Geleceğin ulaşımında ilginç otomobiller sergilenecek.

www.robotizma.com’un haberine göre, Tesla Motors’a rakip olması beklenen gizemli elektrikli otomobil üreticisi Faraday Future ilk otomobil konseptini CES 2016’da tanıttı.

Süper otomobilleri aratmayan bir görünümü olan FFZERO1 isimli tek koltuklu fütüristik elektrikli otomobil konsepti, üst düzey özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. 1000 beygir gücündeki konsept otomobil, 100 kilometre hıza 3 saniyeden kısa bir sürede ulaşırken, saate maksimum 320 kilometre hız yapabiliyor.

Tavanı cam ile kaplı olan FFZERO1, iç mekanında teknolojiyi sonuna kadar kullanıyor. Akıllı telefon yerleştirilebilen direksiyonu ile navigasyon desteğini sürücünün görüş alanına iyice yaklaştıran araç, gösterge paneliyle sürücü hakkında biyometrik veri toplayabiliyor.

HAberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Enerjide Uzmanlaşma Zamanı Eğitimi, 13-14 Şubat 2015 İstanbul

Eltemtek Enerji Akademisi, 13-14 Şubat 2015 tarihlerinde JW Marriott Hotel Ankara’da Uzmanlaşma Zamanı Eğitimini düzenliyor.  Ulusal ve uluslararası gündemde oldukça önemli bir yer tutan enerji ihtiyacı, enerji kaynaklarının tükenebilir oluşu, dışa bağımlılığın varlığı ve

HABERLER

Özyeğin Üniversitesi, Güneş Enerjisi Tesisiyle Elektrik Üretiyor

Fina Enerji iştiraki SolarPoint Proje Yöneticisi Orçun Başlak, Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde kurulan güneş enerjisi tesisinin dört binadan oluştuğunu söyledi. Solar Now Turkey’in üçüncü gününde katılımcılar, Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy kampüsüne

Diğer temiz enerjiler 0 Comments

TEHAD Başkanı Berkan Bayram’dan Yasa Tasarısına Destek

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) Başkanı Berkan Bayram, “Yasa tasarısını sonuna kadar destekliyoruz. Türkiye açısından elektrikli ve hibrit araçları teşvik etmek, ülkemize hem teknolojik hem de artı katma

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply