Faraday’dan FFZERO1 Elektrikli Otomobil

Faraday’dan FFZERO1 Elektrikli Otomobil

Faraday ilk FFZERO1 isimli ilk elektrikli otomobil konseptini tanıttı.

Elektrikli araç üreticileri çok farklı ve zengin örnekler sunmaya başladı. Geleceğin ulaşımında ilginç otomobiller sergilenecek.

www.robotizma.com’un haberine göre, Tesla Motors’a rakip olması beklenen gizemli elektrikli otomobil üreticisi Faraday Future ilk otomobil konseptini CES 2016’da tanıttı.

Süper otomobilleri aratmayan bir görünümü olan FFZERO1 isimli tek koltuklu fütüristik elektrikli otomobil konsepti, üst düzey özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. 1000 beygir gücündeki konsept otomobil, 100 kilometre hıza 3 saniyeden kısa bir sürede ulaşırken, saate maksimum 320 kilometre hız yapabiliyor.

Tavanı cam ile kaplı olan FFZERO1, iç mekanında teknolojiyi sonuna kadar kullanıyor. Akıllı telefon yerleştirilebilen direksiyonu ile navigasyon desteğini sürücünün görüş alanına iyice yaklaştıran araç, gösterge paneliyle sürücü hakkında biyometrik veri toplayabiliyor.

HAberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

KTÜ Elektrikli Araç Üretimiyle İlgi Görüyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öğrencilerinin oluşturduğu Enerji Teknolojileri Topluluğu (ETT), alternatif enerji çeşitleriyle ürettikleri taşıtlarla dikkat çekiyor. Elektrikli araç üretimi dünyada giderek yaygınlaşıyor. Elektrikli araçlarda seri üretim arttıkça fiyatlarda makul

Araştırmalar

Bor ve Hidrojenden Yakıt Üretildi

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde hidrojen ve bor bulundurabilen, benzin ya da dizel motorlarda yakıta katkı olarak kullanılan sıvı yakıt geliştirildi. Yenilenebilir enerji teknolojilerinde hız kesilmiyor. Bu

HABERLER

“Akıllı İstanbul” Hedefleniyor

  Hackathonist 2014’e katılacak olan yazılım geliştiriciler, gerçek zamanlı trafik verilerini kullanarak İstanbul’u ‘Akıllı Şehir’ yapabilmek için yarışacaklar. İstanbul’da başta ‘ulaşım’ olmak üzere, şehre yönelik sorunlara yeni çözümler ve fikirler geliştirmek

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply