Faraday’dan FFZERO1 Elektrikli Otomobil

Faraday’dan FFZERO1 Elektrikli Otomobil

Faraday ilk FFZERO1 isimli ilk elektrikli otomobil konseptini tanıttı.

Elektrikli araç üreticileri çok farklı ve zengin örnekler sunmaya başladı. Geleceğin ulaşımında ilginç otomobiller sergilenecek.

www.robotizma.com’un haberine göre, Tesla Motors’a rakip olması beklenen gizemli elektrikli otomobil üreticisi Faraday Future ilk otomobil konseptini CES 2016’da tanıttı.

Süper otomobilleri aratmayan bir görünümü olan FFZERO1 isimli tek koltuklu fütüristik elektrikli otomobil konsepti, üst düzey özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. 1000 beygir gücündeki konsept otomobil, 100 kilometre hıza 3 saniyeden kısa bir sürede ulaşırken, saate maksimum 320 kilometre hız yapabiliyor.

Tavanı cam ile kaplı olan FFZERO1, iç mekanında teknolojiyi sonuna kadar kullanıyor. Akıllı telefon yerleştirilebilen direksiyonu ile navigasyon desteğini sürücünün görüş alanına iyice yaklaştıran araç, gösterge paneliyle sürücü hakkında biyometrik veri toplayabiliyor.

HAberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Araştırmalar 0 Comments

Biyogaz Oluşumunu Arttıran Küçük Kırmızı Kristaller

Avustralyalı araştırmacılar metan gazı üretimini on katına çıkaran mikropları keşfetti, bu mikroplar kömür damarları ve atık besinlerde oluşuyor. Buluş kömür damar gazı kuyularının kullanım süresini uzatabilir. Mikropların daha hızlı üremesi

HABERLER

Mavisis Teknoloji’den “Solar Sistemlerde İnverter Teknolojileri” Semineri

Türkiye’nin ilk %100 ödüllü yerli inverter üreticisi Mavisis (Mavisolar) Teknoloji, 1 Ekim 2015 Perşembe günü  TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası üyelerine yönelik bir eğitim düzenliyor.  Kayıt ve detaylı bilgi için: http://www.emo.org.tr/misem/egitim_detay.php?egitimkod=450005119 Mavisis

Tarımsal Projeler 0 Comments

Gazipaşa’da Güneş Enerjili Sulama Çiftçilere Çözüm Sunuyor

Yüksek elektrik maliyetlerinden bunalan çiftçiler için solar sulama çözüm olmaya devam ediyor. Antalya’nın Gazipaşa İlçesi’nde seralarda ve açık alanda sebze ve meyve üretimi yapan üreticiler, seralarının ve arazilerinin yanına kurdukları

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply