Faraday Future’dan 1 Milyar Dolarlık Dev Fabrika

Faraday Future’dan 1 Milyar Dolarlık Dev Fabrika

Faraday Future, Las Vegas’ta satın aldığı 3,6 kilometrekarelik araziye 1 milyar dolarlık dev bir fabrika kuruyor.

Elektrikli araç sektöründe yeni yatırımlar gerçekleştiriliyor. Bu alanda önemli gelişmeler yaşanacağı öngörülebilir.

Faraday Future elektrikli araç sektörüne hızlı bir giriş yapmak amacıyla 1 milyar dolarlık dev bir fabrika kuruyor.

Şirket elektrik tasarrufu sağlayan güç dönüştürücü sisteminin patentini de alarak Tesla ile rekabet konusunda avantaj sağladı.

Faraday Future, sadece elektrikli araç üretimine odaklanan bir kaç otomotiv şirketinden birisi. Şimdiye kadar işin teori kısmına odaklanan ve yatırım toplayan şirket artık otomobil üretimine başlamaya hazır. Hızlı şekilde büyüyen pazara adım atmak için acele eden Faraday Future, Las Vegas’ta satın aldığı 3,6 kilometrekarelik araziye dev bir fabrika inşa etmeye hazırlanıyor.

Fabrika için 1 milyar dolar bütçe ayıran şirket, normal şartlarda 4 yıl sürmesi beklenen inşaatı sadece iki yılda tamamlayarak bir an önce üretime geçmeyi planlıyor. Nisan ayının başında arazi satın alma işlemlerini tamamladığını açıklayan şirket yakın zamanda fabrika inşaatına başlayacak. Böyle büyük bir projeye adım atmak için yeterli kaynağa sahip olup olmadığı merak konusu olan Faraday Future adına konuşan Stacy Morris “İhtiyaç duyduğumuz güvenceyi aldık. Biz de buraya yatırım getirerek katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yenilenebilir Enerjinin Geleceğinde ‘Şüpheci Hükümet’ Engeli

Ulusarası Enerji Ajansı (IEA), güneş ve rüzgâr gibi temiz enerji türlerinin, küresel elektrik üretiminde 2016 yılına kadar doğalgazı geçeceğini ve kömürden sonra dünyanın ikinci en büyük güç kaynağı olacağını öngördü.

ENERJİ YÖNETİMİ

Çavuş Bir Jeotermal Enerji Jeotermal Enerji Santrali Kuracak

Çavuş Bir Jeotermal Enerji, İzmir`de 10 MW`lık Alapınar Jeotermal Enerji Santrali kuracak. Türkiye’nin elektrik kurulu gücü içerisinde 2023 hedefleri kapsamında yüzde 3’lük bir pay öngörülen jeotermal enerjiye yönelik yatırımlar sürüyor.

HABERLER

2,15 Sn’de 100 Km’ye Ulaşan Elektrikli Otomobil Üniversite Öğrencilerinden

Üniversite öğrencilerinden oluşan takım, geliştirdikleri elektrikli araç ile 0’dan 100 km’ye 2.15 saniyede çıkmayı başardı. Dünya üzerinde bulunan fosil yakıtların azalması ve doğru orantılı olarak litre başına fiyatlarının artması bütün

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply