Faraday Future Herkese Hitap Etmeyecek

Faraday Future Herkese Hitap Etmeyecek

Gizliliği ile insanlarda büyük merak uyandıran Faraday Future, 2016 Consumer Electronics Show’da konsept arabasını göstermişti.

Elektrikli otomobillerde de segment farklılığı ortaya çıkıyor. Özellikle lüks otomobil kategorisi yüksek satıkş fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

Görünen o ki Faraday Future’ın ilk elektrikli arabası herkese hitap etmeyecek. En azından şimdilik bu böyle gözüküyor. Zira merakla beklenen aracın satış rakamları dolar kuru nedeni ile oldukça üzücü gelebilir.

Faraday’ın seri üretime geçecek olan ilk arabasının 2020 yılından önce duyurulması bekleniyor. Bu araç lüks ve elektrikli olacak Tesla’nın Model S‘i gibi. Yani bir diğer deyişle ucuz olmayacak. Şirketin baş tasarımcısı Richard Kim, CES‘te verdiği röportajda birden fazla araç üzerinde çalıştıklarını ve piyasaya çıkacak olan ilk aracın marketin premium kısmına hitap edeceğini söyledi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Dünya Ekonomisi Küresel Enerji Sektörünü Etkiliyor”

BP Baş Enerji Ekonomisti Paul Appleby: “Geçtiğimiz yıl küresel enerji sektörü dünya ekonomisindeki dalgalanmalardan etkilendi. Dünya ekonomisinde enerji sektörünün ağırlığı ve katkısı büyürken, uluslararası piyasalardaki gelişmeler de enerji tüketiminde değişikliklere

Rüzgar enerjisi 0 Comments

İzmir’de Neden Olmasın?

Bundan kısa bir süre önce demiryollarında trenlerin çalışması için gereken elektriğinin tamamını rüzgar enerjisinden elde etmeye başladığını açıklayan Hollanda, ülkemiz için de ilham kaynağı olabilir. ABK Çeşme RES Proje Koordinatörü

HABERLER 0 Comments

Erzurum’a Güneş Enerji Santrali

Güneş enerjisi santrali, yıllık 90 bin kilovat saat elektrik üretimi gerçekleştirdi. Kışın en yoğun yaşandığı kentlerden biri olan Erzurum’da güneş enerjisinden elektrik üretiliyor. Atatürk Üniversitesi ve KUDAKA işbirliğiyle kurulan güneş

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply