Eyfel Kulesi’ne Rüzgar Enerjisi

Eyfel Kulesi’ne Rüzgar Enerjisi

eyfel ruzgar

 

Fransa`nın simgelerinden biri olan Eyfel Kulesi ilk katının elektrik ihtiyacını rüzgar enerjisi ile karşılayacak.

Yenilenebilir enerji kullanımı, yalnızca gündelik hayatımıza değil, kültür ve tarih alanında da etkili oluyor. Dünyaca ünlü tarihi sembol yapılarda da yenilenebilir enerji kullanılmaya  başladı.

enerjigunlugu.net’in haberine göre, Paris`in simgesi olan Eyfel Kulesi yenileme çalışmaları kapsamında ilk katında bulunan ticari alanların elektrik ihtiyacını iki rüzgar türbini ile karşılayacak. Türbinler yılda 10 bin kilowatt/saat elektrik üretecek. Ayrıca sıcak su panelleri kullanılarak, kulenin ziyaretçilerinin hizmet veren kafeteryanın da sıcak su ihtiyacı karşılanacak. Eyfel Kulesi aydınlatmasının tamamını LED’e çevirerek enerji tasarrufu yatırımı da yapmıştı.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Ozondaki İyileşme Yüz Yıllar Sürebilir”

İstanbul Karbon Zirvesi Komite Başkanı Başkanı Prof. Dr. Etem Karakaya: “Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), son yıllarda atmosferdeki ozon miktarında artış olduğunu ve ozon deliğinin kapanmakta olduğu yolundaki açıklamalar umut verici.

Mevzuat

Emisyona Dayalı Motorlu Taşıtlar Vergisi Yolda

Avrupa ülkelerinin büyük bölümünde uygulanan emisyona dayalı motorlu taşıtlar vergisi Türkiye’ye de geliyor. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in talimatıyla geçtiğimiz Mart ayında başlatılan çalışmaların ardından yeni sistem 2014 bütçesinde hedef olarak

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Axitec Solar Almanya’daki Ürünlerini Türkiye’deki Depolarına Çekiyor

Axitec Solar, İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliğin yayınlanmasına istinaden, Tebliğ uygulanmasına başlamadan ürünlerini Türkiye stoklarına çekiyor. İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliği’n Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesine istinaden firmalar çalışmalarına başladı.