EY’den Sürdürülebilirlik Çalışmaları

EY’den Sürdürülebilirlik Çalışmaları


EY’nin 2014 yılı Sürdürülebilirlik Raporu yayınlandı. Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY Türkiye’nin 2014 Sürdürülebilirlik Raporu, şirketin sosyal, ekonomik ve çevresel değerlere yönelik sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarını ortaya koyuyor.

EY’nin 2014 yılı Sürdürülebilirlik Raporu yayınlandı. EY Türkiye tarafından ilk kez hazırlanan rapor, EY’nin çevreye, paydaşlarına ve çalışanlarına yönelik sorumlu ve duyarlı uygulamalarını ortaya koyuyor. Hizmet verdiği organizasyonların sürdürülebilirlik stratejisi geliştirmelerine yardımcı olan EY, profesyonel hizmet sağlayıcı olarak sosyal, ekonomik ve çevresel alanda sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor.

Hizmet verdiği organizasyonların sürdürülebilirlik stratejisi geliştirmelerine yardımcı olan EY, profesyonel hizmet sağlayıcı olarak sosyal, ekonomik ve çevresel alanda sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor.
EY Türkiye uzmanları, müşterilerine enerji tüketimini azaltmaları, karbon salınımını en aza indirmeleri ve şirket itibarlarını yükseltmeleri konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Yüzde 51’i kadın, Yüzde 49’u erkeklerden oluşan 1043 EY Türkiye çalışanı, bir yılık süre içinde, sürdürülebilirlik konularının da önemli yer tuttuğu toplam 33.714 saatlik eğitim aldı. Rapor, EY’nin istihdam politikasının ana ilkelerinden biri olan yeteneğin değerlendirilmesinde en üst düzeyde çeşitliliği sağlamak hedefini ve bu hedefe ulaşma yolunda yapılan çalışmaları ortaya koyuyor.

Ekonomik istikrar ve gelişimin korunmasına katkıda bulunmayı topluma katkıda bulunmanın yollarından biri olarak gören EY, geçen 15 yıl içinde Dünya Ekonomik Forumu’nu stratejik ortak olarak destekledi, ekonomik kalkınmayı şekillendirme yolunda bilgi ve deneyimlerini dünyanın en etkili iş liderleri, politikacıları ve akademisyenleri ile paylaştı.

Karbon ayak izini en aza indirmek konusu üzerinde titizlikle duran EY Türkiye, bunun için ofis enerji tüketimini ve iş seyahatlerinden kaynaklanan karbondioksit üretimini yıldan yıla en aza indirme hedefiyle çalışıyor. Sürdürülebilirlik Raporu’nun hazırlanması sürecinde öncelikle Sera Gazı Protokolü uyarınca tüm ofislerine ve iş seyahatlerine ait karbon ayak izini hesaplayan EY Türkiye, her geçen yıl çevresel ayak izini azaltmayı ve bu alandaki performansını iyileştirmeyi hedefliyor.

EY Türkiye, gelecek dönemlerde sera gazı emisyonlarını düşürme hedeflerini belirleyerek bu hedeflerle ilgili paydaşlarla iletişim içerisinde olmak üzere iç sürdürülebilirlik stratejisi ve girişimlerinden sorumlu bir Sürdürülebilirlik Komitesini de hayata geçirdi.

EY Türkiye’nin ilk Sürdürülebilirlik Raporu, Global Reporting Initiative (GRI) G4 rehberine uygun olarak hazırlandı. Rapor, GRI tarafından öncelikli göstergelerin beyanı (Materiality Disclosures) uygunluk onayına da sahip.

EY Türkiye, iş dünyasında kadınların liderliğini destekliyor

EY Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu, iş dünyasında kadınların liderliğinin organizasyonların performansını yükselttiğini ve geleceğin küresel çaptaki sorunlarının çözümünde önemli katkı sağladığını vurguluyor. EY Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu, ülkelerin refah seviyesinin artmasında ve şirketlerin sürdürülebilir başarıyı yakalamalarında kadın liderlerin rolüne işaret ediyor ve EY Türkiye bünyesinde kadın liderlerin sayısının artmasının şirketin başarısında büyük bir rol oynadığını ortaya koyuyor. 2014 EY Sürdürülebilirlik raporunda iş hayatında Kadın’ın rolü ve Kadın liderlere ilişkin olarak desteklediği programlara ilişkin bilgilere yer veriliyor.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Rüzgar enerjisi 0 Comments

Şekerbank ve Enerji Federasyonu İşbirliğiyle Yenilenebilir Enerjiye Destek

Enerji verimliliği yatırımlarını yaygınlaştırmak amacıyla geliştirdiği EKOkredi ile bugüne kadar yaklaşık 613 milyon TL finansman desteği sağlayan Şekerbank, Tüm Enerji Üretici ve Tüketici Dernekleri Federasyonu iş birliğiyle güneş başta olmak

HABERLER

IKEA`dan Güneş ve Rüzgar Enerjisine Yatırım

İsveçli IKEA, kendi mağazalarının çatısına kurulacak GES`ler için 100 milyon Euro’luk yatırım yapacak. Şirket, rüzgar tesislerine de 500 milyon Euro harcayacak. Dünyaca ünlü kuruluşlar güneş ve rüzgar enerjisinden elektrik üretimi

Şirket Haberleri

Emin Enerjiden Ortaklık Girişimi

Emin Enerji, güneş ve rüzgâr enerjisine yatırım yapmak tasarruf sahiplerini güçbirliği yaparak GES ve RES sahibi yapacak. Yenilebilir enerji alanında yatırım olanaklarını genişletmek için çeşitli formüller üzerinde çalışılıyor. enerjigunlugu.net’in haberine