Exergy Türkiye’de Jeotermal Enerji Santrali Kuracak

Exergy Türkiye’de Jeotermal Enerji Santrali Kuracak

İzmir Kemalpaşa OSB`de kurduğu fabrikayla yerli türbin üretimine başlayan İtalyan Exergy Türkiye’de yılda 2 jeotermal enerji santrali (JES) kurulumu gerçekleştirmeyi planlıyor.

Jeotermal enerji kullanımı tartışmalara rağmen, Türkiye’de yaygınlaşmaya başladı. Jeotermal enerjiye yabancı yatırımcıların da ilgisi görülüyor.

www.enerjigunlugu.net’in haberine göre, İtalyan türbin üreticisi Exergy S.p.A`nın CEO`su Cloudio Spadacini, Türkiye`deki faaliyetlerini anlattı. Çevrim santrallerinde kullanılan yüksek verimlilikte türbinler ürettiklerini anlatan Spadacini, Türkiye`nin özellikle jeotermal enerji alanındaki potansiyeline güvendiklerini söyledi.

Spadacini, “Bugün jeotermal alanında Exergy için dünyadaki en önemli pazar Türkiye. Bu yüzden geçen yıl Türkiye`de fabrika kurduk, türbinler üreteye başladık. Şimdi ve gelecekte jeotermal kapasitesinin büyüyeceğini düşünürsek Türkiye pazarı, Exergy için önemli olmaya devam edecek” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Suudi Arabistan’a Tarihinin İlk Rüzgar Türbini Ocak 2017’de Kurulacak

Suudi Arabistan’da Ocak 2017’de kurulacak olan olan ilk rüzgar türbini, ülkeye gönderildi. Suudi Arabistan’da Pazar günü yayınlanan basın bültenlerine göre, ülkenin ulusal petrol ve doğalgaz (ve dünyanın en değerli) şirketi olan Saudi

HABERLER 0 Comments

Donald Trump, Bu Kez Rüzgar Santrallerine Karşı

Donald Trump, İskoçya’da sahip olduğu golf sahasının yakınlarına kurulacak olan off-shore rüzgar santralinin durdurulması için verdiği savaşı kaybetti.  Trump, İskoç Hükümeti’nin yaptığı bu hamleyi aptallık ve dar görüşlülükle suçlayarak tepki gösterdi. Aberdeen’in

HABERLER 0 Comments

DMA, Çin’de Elektrikli Otomobil Üretimine Başlıyor

‘Yerli oto markası’ için çalışma yapan Derindere, geliştirdiği aracın üretimine haziran ayında Çin’de başlıyor. Aylık 300 adet üretim olacak. İran’da üretim için yatırım teklifi alan şirket, görüşmelere başladı, orada fabrika

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply