Exergy Türkiye’de Jeotermal Enerji Santrali Kuracak

Exergy Türkiye’de Jeotermal Enerji Santrali Kuracak

İzmir Kemalpaşa OSB`de kurduğu fabrikayla yerli türbin üretimine başlayan İtalyan Exergy Türkiye’de yılda 2 jeotermal enerji santrali (JES) kurulumu gerçekleştirmeyi planlıyor.

Jeotermal enerji kullanımı tartışmalara rağmen, Türkiye’de yaygınlaşmaya başladı. Jeotermal enerjiye yabancı yatırımcıların da ilgisi görülüyor.

www.enerjigunlugu.net’in haberine göre, İtalyan türbin üreticisi Exergy S.p.A`nın CEO`su Cloudio Spadacini, Türkiye`deki faaliyetlerini anlattı. Çevrim santrallerinde kullanılan yüksek verimlilikte türbinler ürettiklerini anlatan Spadacini, Türkiye`nin özellikle jeotermal enerji alanındaki potansiyeline güvendiklerini söyledi.

Spadacini, “Bugün jeotermal alanında Exergy için dünyadaki en önemli pazar Türkiye. Bu yüzden geçen yıl Türkiye`de fabrika kurduk, türbinler üreteye başladık. Şimdi ve gelecekte jeotermal kapasitesinin büyüyeceğini düşünürsek Türkiye pazarı, Exergy için önemli olmaya devam edecek” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Doğalgazı Verimli Hale Getiren Termal Güneş Sistemi: Sentez Gaz

ABD Enerji Bakanlığı’nca geliştirilen yeni sistem, doğalgaz tüketiminde devrim yaratacak. Sistem, güneş enerjisiyle doğalgaz santrallarının yüzde 20 daha az yakıt tüketmesini sağlıyor. ABD Enerji Bakanlığı, güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda yeni

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

42 Maslak’ın Çevre Dostu Binalarına Bir LEED Sertifikası Daha

Bay İnşaat tarafından, doğaya ve insana saygılı hizmet anlayışıyla inşa edilen 42 Maslak, dünyanın en önemli yeşil bina sertifikalarından biri olarak kabul edilen ve yeşil bina standartlarına uygun yapılara verilen

YATIRIMCI 0 Comments

Apple’ın Güneş Enerjili İlk Mağazası Açılıyor

Apple, tamamen güneş enerjisi ile çalışan ilk mağazasını Singapur’da açıyor 800 binanın çatısına yerleştirilen Güneş panelleri apple mağazasına enerji sağlayacak. Apple, Güneydoğu Asya’daki ilk Apple Store mağazını açacağını ve bu

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply