Exergy Türkiye’de Jeotermal Enerji Santrali Kuracak

Exergy Türkiye’de Jeotermal Enerji Santrali Kuracak

İzmir Kemalpaşa OSB`de kurduğu fabrikayla yerli türbin üretimine başlayan İtalyan Exergy Türkiye’de yılda 2 jeotermal enerji santrali (JES) kurulumu gerçekleştirmeyi planlıyor.

Jeotermal enerji kullanımı tartışmalara rağmen, Türkiye’de yaygınlaşmaya başladı. Jeotermal enerjiye yabancı yatırımcıların da ilgisi görülüyor.

www.enerjigunlugu.net’in haberine göre, İtalyan türbin üreticisi Exergy S.p.A`nın CEO`su Cloudio Spadacini, Türkiye`deki faaliyetlerini anlattı. Çevrim santrallerinde kullanılan yüksek verimlilikte türbinler ürettiklerini anlatan Spadacini, Türkiye`nin özellikle jeotermal enerji alanındaki potansiyeline güvendiklerini söyledi.

Spadacini, “Bugün jeotermal alanında Exergy için dünyadaki en önemli pazar Türkiye. Bu yüzden geçen yıl Türkiye`de fabrika kurduk, türbinler üreteye başladık. Şimdi ve gelecekte jeotermal kapasitesinin büyüyeceğini düşünürsek Türkiye pazarı, Exergy için önemli olmaya devam edecek” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

%90 Tasarruf Sağlayan Son Verimli Ofis Munich’de

Almanya’nın Münih kentinde yer alan Schwabing ilçesinde inşa edilen “NuOffice”, ofislerde enerji verimliliğinin en son örneklerinden. Geçtiğimiz günlerde Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEEDS) platin sertifikasına layık görülen binanın

Elektrik Üretimi

“Tavuk Atığı Biyogaz Açısından Diğer Atıklara Göre Daha Verimlidir”

Albe Biyogaz Danışmanı Didem Özçoban: “Tavuk atığının organik madde içeriği, diğer atıklara nazaran daha yüksektir. Bu da biyogaz açısından daha verimli olmasını sağlar. Örneğin, 100 ton büyük baş atığı ile

HABERLER

IBM Türk’ten Akıllı Şehirler Teknoloji Merkezi

IBM Türk, İstanbul’da Akıllı Şehirler Teknoloji Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. IBM’in İstanbul’daki yeni Akıllı Şehirler Teknoloji Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda katılımcılar, şehir operasyon merkezi, ulaşım, güvenlik, mobil, sağlık, enerji, bina/kampüs yönetimi gibi konularda

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply