Eski Ampüle Yeni Teknoloji

Eski Ampüle Yeni Teknoloji

Eski enkandesan ampüllerin görüntüsünü seven ama fazla tüketiminden şikayetçi olanlara iyi haber ! Alman aydınlatma ürünleri üreticisi Vosla, 1879 model karbon filament ampüllerden ilhamla ama yeni bir teknoloji kullanarak ödüllü bir ürün geliştirdi.

Enerji tasarruflu ve adını vosLED koydukları bu retro görünümlü ama high power LED kullanılan ampülün, aynı zamanda 2014 Red Dot Ödülü aldığını da ekleyelim.

 

vosled2

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

ALTERNATİF TASARIMLAR

Giyilebilir Rüzgar Türbini, Görmüş müydünüz?

Giyilebilir güneş panellerini daha önceki tasarım bölümlerimizde bol bol tanıtmıştık ama bunu muhtemelen siz de ilk kez duyuyorsunuz:  Dandelion Wearable Windimill- Giyilebilir rüzgar gülü. Mary Huang and Jennifer Kay tarafından

ALTERNATİF TASARIMLAR

Rüzgar Enerjili iPhone Şarjı

iPhone’unuzu böyle bir şarj aleti ile çalıştırmaya ne dersiniz?  

ALTERNATİF TASARIMLAR

Bu LED Kapsüller = Hayat Kurtarır + Çevreyi Korur !

KAPSULI, Tasarımcı Ukseop Jeong ve Hanna Son tarafından geliştirilen ve güneş enerjisi ile şarj olan küçük LED kapsül seti. Ne işe yarar?: 1- Sensörlüdür, gece uykudan uyananlara yol gösterir. 2-