Eşek Sırtında Güneş Enerji Santrali

Eşek Sırtında Güneş Enerji Santrali

Eşek sırtında güneş enerjisi santrali dünya basınında gündemde yer aldı.

esek-sirtinda-gunes-enerjisi-santrali

İlçe’ye uzak tarım alanlarında çalışan ve sabit elektrik noktası bulmakta zorluk çeken çiftçiler, internete bağlanma konusunda yeni çözüm aramaya başladılar.Eşek eşek olalı belki de hiç bu kadar faydalı olmadı. İzmir’de Türk çiftçiler, eşek’in sırtına güneş paneli yerleştirerek elektrik enerjisi elde ettiler. Eşek’in sırtına güneş paneli sabitleyerek elektrik enerjisi elde eden çiftçiler dünya basınında gündemde yer almış bulunuyor.

Bir panel 5 ile 7 kilowatt arası elektrik  üretiyor  

İlçeye uzak tarım alanlarında çalışan ve sabit elektrik noktası bulmakta zorluk çeken çiftçiler, internete bağlanma konusunda yeni çözüm aramaya başladılar.

İzmirli çiftçiller bir taraftan tarlada günlük işlerinde çalışırken, diğer yandan ise eşeklerin sırtındaki güneş panellerinden elektrik üreterek bilgisayarların enerjisini sağladılar.

Bu buluşun sayesinde internet ağına bağlanan çiftçiler, eşeklerinin üzerindeki her güneş panelinden ortalama 5 ile 7 kilowatt arasında elektrik ürettiklerini belirttiler.

Kaynak: www.madenmetal.net

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Kayseri’ye Güneş Enerjisi Santrali

Kayseri’de Yıldırım Beyazıt kapalı semt pazar yeri çatısına güneş enerjisi santrali kurulacak. Güneş Enerjisi santralleri kurulumu Türkiye’de sürerken beklentiler de büyüyor. milliyet.com.tr’nin haberine göre, Güneş ve rüzgar enerjisi faydalarını ve

HABERLER 0 Comments

Volkswagen Bir Milyon Elektrikli Araç Satmayı Hedefliyor

Volkswagen son dönemde ortaya koyduğu, 2025’e kadar otomobil pazarında bir milyon adet elektrikli ve prizden şarjlı model satmış olma hedefiyle oldukça iddialı bir çıkış yapmış gibi görünüyor. Elektrikli araçların üretimi

HABERLER

Gerçek “Çöpçüler Kralı” Bir Urfalı

Gerçek bir enerji girişimcisinin hikayesi; Aziz Aktaş.  Şanlıurfa’da yaşayan Aziz Aktaş, 12 yaşından beri çöplerden topladığı pet şişe ve camları satarak maddi durumu iyi olmayan ailesine yardım ediyordu. Çöplerden topladıklarıyla