Es-Yel Elektrik Konya’da 50 Megawatt’lık RES Kuracak

Es-Yel Elektrik Konya’da 50 Megawatt’lık RES Kuracak

Es-Yel Elektrik Konya’da 50 megawatt kurulu gücünde Ardıçlı Rüzgar Enerji Santrali kurmayı planlıyor.

Güneş enerjisi üretiminde ilk sıralarda yer alması beklenen Konya’da rüzgar enerjisine yönelik yatırımlar da gerçekleşiyor.

enerjienstitusu.com’un haberine göre, Es-Yel Elektrik Üretim A.Ş.tarafından Konya ili, Selçuklu İlçesi, Yazıbelen ve Eğribayat Köyleri Mevkii’nde Ardıçlı Rüzgar Enerji Santrali (19 Türbin, 50MWm)’nin kurulması ve işletilmesi planlanıyor.

19 adet türbin yerleştirilmesi planlanan Santralde 9 adet türbinin her biri 2,5 MWm gücünde, 10 adet türbinin her biri ise 2,75 MWm gücünde olmak üzere toplam kurulu gücünün 50 MWm olması planlanıyor.

Santralde yıllık azami 162.060.000 kilowatt/saat elektrik üretilmesi ve üretilecek olan elektrik enerjisinin Konya Kuzey 380 TM hattına iletilmesi planlanıyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Türkiye Jeotermal Enerjide Yükselişe Geçti

Türkiye, jeotermal güç kapasitesini 2016 Ocak itibari ile 635 MW’ye yükseltti. Jeotermal enerji Türkiye’de son yıllarda önemli bir atak gerçekleştirdi. Bu atakta özel sektörün önemli başarısı dikkat çekiyor. www.businessankara.com’un haberine

HABERLER

Arçelik Demek Ar-Ge Demek !

Arçelik A.Ş. Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerinin finansmanı amacıyla, Avrupa Yatırım Bankası ile 100 Milyon Avro tutarında 7 yıl vadeli kredi anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında, Avrupa Yatırım Bankası, Arçelik A.Ş.’nin enerji

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Portekiz’de Teşviksiz Güneş Elektriği Dönemi

Portekiz Enerji Bakanlığı, herhangi bir devlet teşviğinden yararlanmayacak güneş elektriği projeleri için lisansların verilmeye başlandığını açıkladı. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyada yenilenebilir enerjiye yönelik teşvik mekanizmaları önemli bir tartışma