Es-Yel Elektrik Konya’da 50 Megawatt’lık RES Kuracak

Es-Yel Elektrik Konya’da 50 Megawatt’lık RES Kuracak

Es-Yel Elektrik Konya’da 50 megawatt kurulu gücünde Ardıçlı Rüzgar Enerji Santrali kurmayı planlıyor.

Güneş enerjisi üretiminde ilk sıralarda yer alması beklenen Konya’da rüzgar enerjisine yönelik yatırımlar da gerçekleşiyor.

enerjienstitusu.com’un haberine göre, Es-Yel Elektrik Üretim A.Ş.tarafından Konya ili, Selçuklu İlçesi, Yazıbelen ve Eğribayat Köyleri Mevkii’nde Ardıçlı Rüzgar Enerji Santrali (19 Türbin, 50MWm)’nin kurulması ve işletilmesi planlanıyor.

19 adet türbin yerleştirilmesi planlanan Santralde 9 adet türbinin her biri 2,5 MWm gücünde, 10 adet türbinin her biri ise 2,75 MWm gücünde olmak üzere toplam kurulu gücünün 50 MWm olması planlanıyor.

Santralde yıllık azami 162.060.000 kilowatt/saat elektrik üretilmesi ve üretilecek olan elektrik enerjisinin Konya Kuzey 380 TM hattına iletilmesi planlanıyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Rüzgar enerjisi 0 Comments

TÜREB İki Yarışmaya İmza Atıyor

TÜREB tarafından “Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf ve resim yarışması düzenleniyor. Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin (TÜREB), 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü etkinlikleri kapsamında hayata geçirdiği “Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf ve resim

YATIRIMCI 0 Comments

“Bankalar Yenilenebilir Enerji Yatırımlarına Pozitif Yaklaşım İçerisinde”

İş Bankası Yetkilileri: “Yenilenebilir enerji yatırımlarının çevreye görece daha az etki ederek ülke ekonomisine olumlu katkı sağlıyor olması, buna ilaveten Türk bankalarının son dönemde bu yatırımlara özgü olarak avantajlı dış

HABERLER 0 Comments

Mercedes’ten Hidrojen Enerjili Araç

Söylentinin ardından, sektörde büyük yankı uyandıran Mercedes, hidrojen enerjisi ile çalışan otomobilin üretileceğini doğruladı. Hidrojen enerjisi kullanan araç üretimi çalışmalarında artış görülüyor. Geleceğin enerjisi olarak nitelendirilen hidrojen enerjisinin otomobillerde kullanılması