Enerya’ya Dönüşüm Ödülü

Enerya’ya Dönüşüm Ödülü

Enerya marka kimliği ile Dubai’de düzenlenen Transform Awards MENA-Dönüşüm Ödülleri’ne layık görüldü.

Enerji alanında marka kimliği oluşturma ve bilinirliği artırma olguları çok büyük bir önem taşıyor.

Enerya marka kimliği ile Dubai’de düzenlenen Transform Awards MENA-Dönüşüm Ödülleri’nde “Enerji Sektöründe En İyi Marka Kimliği’’, “En İyi Marka Kimliği Uygulamaları”, “En İyi Marka Mimarisi Çözümü” dallarında Altın ödüllere layık görüldü.

Altı yıldır Transformers Magazine tarafından verilen Dönüşüm Ödülleri, her yıl itibar yönetimi, iş geliştirme, kurum kimliği ve markalaşma alanlarında dağıtılan en önemli global ödüller arasında yer alıyor.

Türkiye’nin 2. en yaygın doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya, 12 yıldır Antalya, Konya, Karaman, Ereğli, Erzincan, Denizli, Aydın, Aksaray, Çorum, Niğde ve Nevşehir illerinin doğal gaz dağıtımını ve altyapı faaliyetlerini yürütüyor. 2003 yılından bu yana bulunduğu illerde farklı markalar altında hizmet veren -eski adı ile Energaz- Enerya, markasını ayrıştırmak ve tüketicisinin de sahip olmayı arzuladığı daha temiz, daha akıllı ve daha basit enerji hakkında onları bilgilendirmek ve onlara kullandıkları enerjiyi takip ve kontrol etme imkanı sağlamayı amaçlayarak markasını yenilemeye karar verdi.

2014’te yapılan geniş kapsamlı ön çalışmaların ardından marka yenilenmesi başladı. Enerya ismi faaliyet gösterdikleri bütün enerji alanlarını kapsayacak şekilde “enerji” ve “dünya” kelimelerinin birleşmesinden yola çıkılarak oluşturuldu. Markanın yeni stratejisine uygun olacak şekilde enerji, sürdürülebilirlik ve toplum ile enerji hakkında bir dialogun oluşturulabileceği sadelikte bir illüstrasyon dili oluşturuldu.

Markanın yenilenmesinin ardında STFA’nın Enerya’yı enerji piyasasının en önemli oyunculardan biri haline getirmek istemesi de yatıyor. Yeni kimliği ile Enerya’nın bir yıl içerisinde marka bilinirliği yüzde 4 arttı.

Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, “Geleceği enerjide görüyoruz. 12 yıldır enerji sektöründe 850 binden aboneye ulaştık. Bu sinerjiden yararlanmak amacı ile Landor ile birlikte 1 yıllık yoğun bir çalışmanın ardından 2014 yılına yeni marka ve logomuz ile başlamıştık. Bu kadar emek verdiğimiz bir çalışmanın beğenildiğini görmek bize gurur verdi” dedi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Güneş Enerjisi Belediyelerin Yeni Gelir Kaynağı​: Yenilenebilir Enerji

İnhisar Belediyesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının (BEBKA) desteğiyle yürüttüğü “İnhisar’da güneş, elektriğe dönüşüyor” projesi kapsamında, ilçenin elektrik üretimine katkı sağlayıp belediyeye gelir elde ediyor. Belediye Başkanı İsmail Cambaz, AA

HABERLER

Avrupa’da Sürdürülebilir Enerji Üzerine Master ve Burs İmkanı

KICs’in InnoEnergy sürdürülebilir enerji çalışmaları kapsamında, üniversitelerin mühendislik ve bilgisayar bilimleri bölümlerinden mezun olan gençlerin başvuru yapabileceği yüksek lisans programları sunulmaktadır. İnovasyon ve girişimcilik alanlarında, Avrupa’nın Amerika ve Asya kıtalarındaki

HABERLER

AXITEC Solar ile B&W Energy İşbirliği Yaptı

AXITEC Solar ve B&W Energy Türkiye arasında 24.07.2015 tarihinde 26,4 megawatt’lık solar panel tedarik anlasması gerçekleşti. AXITEC Solar ve B&W Energy Türkiye arasında 24.07.2015 tarihinde 26,4 megawatt’lık solar panel tedarik