Enerya Yenilenebilir Enerji Pazarına Yöneliyor

Enerya Yenilenebilir Enerji Pazarına Yöneliyor

Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun: Enerya’nın tüm enerji yatırımlarındaki 2015 yılı hedeflerini de şöyle özetledi: “Elektrik ticaretinde hedefimiz bulunduğumuz tüm illerimizde başlayıp Türkiye’ye yayılarak müşterilerine en yakın enerji şirketi olmayı ve  2018’e kadar yenilenebilir yatırımlarımız ile elektrik üretiminde de pay almayı hedefliyoruz.”

eneryaEnerya elektrik faturalarında tasarruf, farklı kampanyalar ve cazip koşullar ile tüm abonelerine elektrik sağlamak için harekete geçiyor. Enerya elektrik faturalarında tasarruf, farklı kampanyalar ve cazip koşullar ile tüm abonelerine elektrik sağlamak için harekete geçiyor. Enerya, aylık elektrik kullanımı 375 kilowatt/saat düzeyinde ve en az 150 TL üzerinde olan konut ve ticari işletmelere elektrik sağlamak üzere tüm altyapısını ve hizmet ağını tamamladı. Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun düzenlediği basın toplantısında tüm enerji yatırımlarındaki 2015 yılı hedefleriyle ilgili olarak, “Elektrik ticaretinde hedefimiz bulunduğumuz tüm illerimizde başlayıp, Türkiye’ye yayılarak müşterilerine en yakın enerji şirketi olmayı ve  2018’e kadar yenilenebilir yatırımlarımız ile elektrik üretiminde de pay almayı hedefliyoruz” dedi.

Uzun, elektrik ticaretinde yürürlüğe giren serbest tüketici yasası ile artık kriterleri sağlayan tüketicilerin istedikleri elektrik sağlayıcı firmayı seçebilecekleri bilgisini verdi. Uzun bu yasa ile artık tüm tüketicilerin Enerya’ya başvurarak elektriklerini Enerya’dan alabileceklerini söyledi. Uzun, “Enerya’nın abonelerin kullanım durumuna göre mevcut elektrik faturalarındaki,  elektrik net birim fiyatında daha cazip bir teklif sunacak. Diğer elektrik tedariki yapan şirketlerden farkımız, doğal gaz dağıtımı yaptığımız şehirlerde müşterilerimize aynı ödeme noktasından hem elektrik ve doğal gaz faturalarını birlikte ödeme imkanı, hem de müşterilerimizin elektrik faturalarında tasarruf sağlayacağız” dedi.

Konyalıları Enerya Elektrik’e abone olmaya çağırıyoruz”

Abonelere elektriğin mevcut hat üzerinden verileceğini, yeni bir hat çekilmesi veya inşaata gerek olmadığını belirten Aslan Uzun, “Enerya olarak hatlarda sıkıntı olmadığı sürece, elektrik arzını sağlamayı garanti ediyoruz. Elektrik faturalarında tasarrufa gitmek ve daha kaliteli hizmet almak isteyen Konyalıları Enerya Elektrik’e abone olmaya çağırıyoruz. Hiçbir ek ücret ödemeden her ayın 5’ine kadar Enerya’ya gelerek sözleşme imzalayan abonelere bir sonraki ayın 1’inden itibaren elektrik verilecek. Sözleşme imzalanmasından itibaren mevcuttaki sistem devam edecek olup, artık elektrik faturası Enerya tarafından gönderilecek.“ diye belirtti.

Enerya olarak elektrik satışındaki öncelikli hedeflerinin doğal gaz dağıtımı yapılan illerdeki mevcut serbest tüketicilerden, serbest tüketim limiti üzerinde elektrik kullananların Enerya Elektrik’e geçirmek olduğunu belirten Uzun, “Aynı zamanda müşterilerimizde elektrik farkındalığı yaratmayı planlıyoruz. Bu amaçla müşterilerimize ilerleyen zamanlarda elektrik faturaları ile birlikte bilgilendirme dokümanları göndereceğiz. “ dedi.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi 0 Comments

“Paradigma Değişikliğine İhtiyaç Var”

Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gültekin Çetiner: “Mevcut paradigmalar kaos üretiyor. Bu şekilde bir paradigma değişikliğine ihtiyaç var. İnsanlar kendi enerjilerini üretecek şekilde yetiştirilmeli.”

HABERLER

Antalya OSB, Türkiye’nin En Çevreci OSB’lerinden biri”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya OSB’nin Türkiye’nin en çevreci OSB’lerinin başında geldiğini belirtti.   Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim

HABERLER

Tesla, Hızlı Şarj İstasyonlarıyla Türkiye’de Yaygınlaşacak

Tesla’nın hazırladığı infografikte, 2016’da açılacak istasyonlar arasında Türkiye’nin çeşitli şehirleri de bulunuyor. Dünya çapında yaygınlaşan elektrikli otomobiller için yenileştirme ve iyileştirme çalışmaları sürüyor. Bu çalışmalar kapsamında en dikkat çekeni ise,