Enerjisa, Aksa Elektrik, Yingli Solar ve Zorlu Enerji’ye “Altın Voltaj” Ödülü

Enerjisa, Aksa Elektrik, Yingli Solar ve Zorlu Enerji’ye “Altın Voltaj” Ödülü

Her yıl özel sosyal sorumluluk projeleriyle yarışan firmaların ödüllendirildiği 5. Türkiye Enerji Zirvesi’nde Yingli Solar, Aksa Elektrik, Zorlu Enerji ve Enerjisa Altın Voltaj ödüllerine layık görüldü.

YingliSolar_AltinVoltaj_ODUL25. Türkiye Enerji Zirvesi’nde Türkiye Enerji Zirvesi’nde sosyal sorumluluk alanındaki projeler ödüllendirildi. Her yıl özel sosyal sorumluluk projeleriyle yarışan firmaların ödüllendirildiği zirvede, Yingli Solar, Aksa Elektrik, Zorlu Enerji ve Enerjisa Altın Voltaj ödüllerine layık görüldü. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kongre Sarayı’nda düzenlenen ödül töreninde, zirve kapsamında firmaların sosyal sorumluluk yaklaşımları değerlendirilerek belirlenen  “Altın Voltaj” ödüllerini kurum temsilcilerine EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz verdi.

Yingli Green Energy Güney Doğu Avrupa CEO’su Yao Wen ödül töreninde yaptığı konuşmada, Yingli Solar’ın global ölçekte sosyal sorumluluğunun farkında bir şirket olarak çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Yao Wen, çocukların sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla futbol eğitim almalarından ihtiyaç sahibi olanlara temiz su çıkarma projelerine enerji desteği vermeye kadar dünyanın pek çok coğrafyasında sosyal sorumluluk projelerinde yer almak dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu ödülü dünyanın pek çok yerinde karşılık beklemeden çalışan gönüllü Yingli Solar çalışanları adına alıyorum” dedi.

“Enerji politikasını, kurumsal sorumluluk politikamızla birleştiriyoruz”

Zirvede Zorlu Enerji, kurumsal sorumluluk performansıyla “Altın Voltaj” ödülü almaya hak kazanırken, Zorlu Enerji Grubu Genel Müdürü Sinan Ak, konferansta yaptığı konuşmada, “Ekonomik, çevresel, sosyal ve jeopolitik boyutlarıyla sürdürülebilir kalkınmanın vazgeçilmez bir bileşeni  olan enerji politikasını, kurumsal sorumluluk politikamız ile entegre bir yaklaşım içinde sürdürüyoruz” dedi. Ak, karar alma süreçlerinde yalnızca ekonomik değil, çevresel ve sosyal boyutları da dikkate alarak hareket ettiklerini belirterek, “Yatırım bölgelerimizdeki kent ve kırsal bölgelerdeki tüm etki alanımızdaki paydaşlarımızla şeffaf bir biçimde iletişimimizi yürütüyoruz. Bu ödülü kapsamlı sürdürülebilirlik politikamızın bir teşviki olarak görüyor ve tüm çalışma arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Aksa Elektrik Eğitime verdiği destekle bu yıl da Altın Voltaj ödülünü kazandı.  

Zirvede Aksa Elektrik’te eğitime verdiği destekle “Altın Voltaj” ödülü kazandı. Aksa Elektrik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaşar Arslan konferansta yaptığı konuşmada, “Enerji sektörü bu ülkenin göz bebeğidir. Enerji şirketleri de ülkemizin güçlü bir dünya ülkesi olması için gereken gücü sağlayan şirketleridir. Bizler enerji şirketleri olarak ülkemiz ve insanımız için hayati önemdeki yatırımlarımızı titizlikle ve büyük bir sorumluluk duygusuyla gerçekleştiriyoruz. Faaliyet alanlarımız kadar, sosyal sorumluluk alanlarında da sorumluluklarımızın bilincinde ve ülkemize en büyük katkıyı sağlayacak projeleri özenle seçiyoruz” şeklinde konuştu.

Enerjisa bu yıl da “Altın Voltaj” ödülü sahibi oldu

Altın Voltaj Ödülü’nü 2010 ve 2012 yıllarında alan Enerjisa, bu yıl da ödülü almaya hak kazandı. Bugüne kadar faaliyet gösterdiği bölgelerde 100’den fazla okulu yenileyen, 170 binden fazla öğrenciyi enerji verimliliği ve çevre konusunda bilinçlendiren, binlerce öğrenciye ise eğitim malzemesi desteği sağlayan Enerjisa’nin ödülünü CEO Yetik K aldı.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Şirket Haberleri 0 Comments

Exergy Türkiye’de Jeotermal Enerji Santrali Kuracak

İzmir Kemalpaşa OSB`de kurduğu fabrikayla yerli türbin üretimine başlayan İtalyan Exergy Türkiye’de yılda 2 jeotermal enerji santrali (JES) kurulumu gerçekleştirmeyi planlıyor. Jeotermal enerji kullanımı tartışmalara rağmen, Türkiye’de yaygınlaşmaya başladı. Jeotermal

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Niğdeli Lise Öğrencileri Portatif Solar Sistemler Üretti

Niğde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Bölümü öğrencileri, bağladıkları güneş panelinin ürettiği enerji depolayan, çanta şeklinde portatif solar sistemler imal etti. Güneş enerjisinin kullanım alanları arttıkça, yeni buluşlar

Finansman 0 Comments

Çataklı Enerji EIF Fuarında 2 Önemli Tanıtım Yapacak

DGS Solar Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri 3-4 Kasım tarihleri arasında Ankara EİF Enerji Kongresi ve Fuarında tanıtılacak. DGS Solar 1988 yılından beri fotovoltaik sistemler için tarafsız denetim ve bilir kişi