“Enerjinin Genç Liderleri” Programı Başlıyor

“Enerjinin Genç Liderleri” Programı Başlıyor

The Bosphorus Energy Club Enerjinin Genç Liderleri’ni seçiyor.

Enerji sektörü günümüzün ve geleceğin en önemli sektörlerinden birisi. Bu nedenle, gençlerin enerji sektöründe aktif rol almaları gerekiyor. Bu açıdan oluşturulacak programlar gençlerin sektöre hakimiyet sağlamaları açısından yaşamsal bir rol içeriyor.

Dünyanın önde gelen lider ve yöneticilerini biraraya getiren The Bosphorus Energy Club, bu yıl gençleri de gündemine alıyor ve “Enerjinin Genç Liderleri” programını başlatıyor.

Enerji sektörüne yeni liderler kazandırmayı hedefleyen programda gençler, enerji, yatırım ve jeopolitika alanlarında duayen yöneticilerin deneyimlerini ve tavsiyelerini dinleyecek, doğrudan temaslarda bulunabilecekler.

Enerji, yatırım ve jeopolitika da kariyer isteyen 35 yaş altı tüm genç, profesyoneller ve lisansüstü öğrencileri açık olan ve tamamen ücretsiz gerçekleştirilen programda, özel jüri tarafından geleceğin 100 genç lider adayı seçilecek. Son başvuru tarihi 25 Kasım 2015 olarak belirlendi.

Proje kapsamında bir de ödüllü yarışma gerçekleştirilecek. Belirtilen üç soruya cevaben hazırlanacak proje ve kompozisyonlar yine özel jüri tarafından değerlendirilecek ve kazananlara para ödülü, staj ve mentorluk imkanlari dahil çeşitli armağanlar verilecek. Seçilen üç genç lider adayı ise 10 Aralık’taki dünya enerji liderlerini ağırlayacak Kulüb toplantısının açılış konuşmasını yapacak.

Programda gençlere, dünya politika ve enerji sektörünün önemli liderleri destek verecek. Bu isimler arasında, Lord Michael Ancram, Mehmet Sepil, Tony Hayward, Taner Yıldız, Matthew Bryza, Murat Özgül, Yannoş Papantoniou, Kenan Yavuz, Sergey Komlev, Besim Şişman, Anita Hoffmann,Murat Colakoglu, Hilmi Güler, Patrick Target, Haydar Çolakoğlu, Davit Kotler, Ahmet Erdem, Kirill Zenin, Hakan Ates yer alıyor.

Enerjinin Genç Liderleri projesini değerlendiren Bosphorus Energy Club Başkanı Mehmet Öğütçü, “Gençlerimize eğitimde, pratik deneyim kazanmada ve uluslararası ufuklarını genişletmekte yeterince imkan sağlayamadığımızı düşünüyoruz. Hem dünya hem de Turkiye dinamiklerini iyi anlamaları, buna gore gelecege hazırlanmaları gerekiyor. Bu projeyi de bu açığı biraz da olsa kapatmak için hayata geçiriyoruz. Enerjinin genç liderlerine kapımızı açıyoruz” dedi.

Programa katılmak isteyenlerin İngilizce kısa özgeçmiş ve neden katılmak istediklerini belirten bir mektup yazmaları yeterli oluyor. Ayrıca başvurular sadece Türkiye ile sınırlı değil. Kulüb’ün faaliyet gösterdiği tüm coğrafyadaki adaylar başvurabilecek.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Enerji Verimli Kullanmayanlar Yandı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanununun 10’uncu Maddesine Göre 2014 Yılında Uygulanacak Olan İdari Para Cezalarına İlişkin Tebliği”nde cezalar yüzde 3.93 oranında

HABERLER

EPDK Yenilenebilir Enerjiye Yeni Destekler Verecek Mi?

Elektrik piyasasında tüketici fiyatlarını doğrudan etkileyebilecek üç önemli gelişme yaşandı: BOTAŞ, elektrik üretimi yapan doğalgaz çevrim santrallerine sattığı doğalgazın fiyatına yüzde 38 zam yaptı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ,

HABERLER

İstanbul Energy, Ürdün’de Güneş Enerji Sistemi Kuracak

İstanbul Energy, tamamı güneş panelleriyle üretilecek 1,6 mW’lık kapasitesiyle kendi segmentinde dünyanın sayılı solar enerji sistemini kuracak. İstanbul Energy, üretilecek elektrik miktarıyla dünya ölçeğinde bir proje olan Zarqa Üniversitesi enerji

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply