“#enerjimvarken” Hashtag Yarışması Düzenleniyor

“#enerjimvarken” Hashtag Yarışması Düzenleniyor

38. Dünya Enerji Ekonomisi Konferansı” öncesinde, sosyal medyada        “#enerjimvarken” hashtag yarışması başlatıldı.

Türkiye’de ve dünyada enerji konusundaki gelişmeler baş döndürücü bir hızla gerçekleşirken, sürece gençleri de çekmek ve geleceğin enerji politikalarında doğru ve sağlıklı karar almalarını sağlayacak donanımları oluşturmak çok önemli.

enerjimvarken (1)Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği (EED) tarafından 25-27 Mayıs 20i ve dü15 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek “38. Dünya Enerji Ekonomisi Konferansı”, twitter’da IAEE’yi etiketleyerek,  #enerjimvarken” hashtagi ile en fazla paylaşım başarısı elde edecek 3 öğrenciye, hem bu önemli konferansı izleme, hem de bahar tatili yapma şansı verecek.

Yarışmada IAEE’yi etiketleyerek attığı tweet en çok paylaşılan 3 öğrenci konferansa katılarak bahar tatili de yapma şansı yakalayacak.

Uluslararası Enerji Ekonomisi Derneği’nin (IAEE) geleneksel düzenlediği konferans dizisinin bu yıl EED tarafından Antalya’da gerçekleştirileceğini kaydeden IAEE Seçilmiş Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, 100’ü aşkın ülkeden 500’den fazla yabancı uzmanın katılacağı konferansta uluslararası enerji sektöründe faaliyet gösteren iş adamları, üst düzey teknik elemanlar ile bürokratlar, akademisyenler ve araştırmacıların bir araya geleceğini anımsattı.

Öğrencilere bahar tatili fırsatı

Konferansın, enerji ekonomisi alanında bilinçli gençlerin de dikkatini çekmesi için özel bir çalışmaya imza attıklarını bildiren Kumbaroğlu, bu kapsamda sosyal medya üzerinden “#enerjimvarken” hashtag kampanyası başlatıldığını ifade etti.

Kumbaroğlu ,“Yarışmayı kazanan ‘en enerjik’ öğrenciler dünyanın enerji otoritelerinden konuyla ilgili en güncel bilgileri öğrenmenin yanı sıra ülkemizin en güzel tatil yerlerinden Belek’te bahar tatili yapma olanağı da bulacak. Bu öğrencilerimizi Dünya’nın dört bir yanından gelen yabancı öğrencilerle özel olarak buluşturup kaynaştıran sosyal etkinliklerimiz de olacak” ifadelerini kullandı.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Biyo Enerji 0 Comments

“Yenilenebilirle İlgili, Tüm İzinlerin Alınıp Yatırımcıya Verileceği Yeni Bir Sürece Giriyoruz”

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Hürriyet ile söyleşisinde enerji piyasalarına yönelik önemli mesajlar verdi. Yatırımcının proje yaparken bazen 70’i aşkın kurumdan izin alması gerektiğine işaret eden Yılmaz, “Yenilenebilir ve yerli kömürle

HABERLER

Akbank’ın 2012 Sürdürülebilirlik Raporu Ödüle Doymuyor

Akbank’ın ”2012 Faaliyet ve Sürdürülebilirlik Raporları”, ”LACP 2012 Yılı Vizyon Ödülleri” (League of American Communications Professionals – Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi) ve ”Mercomm 27. Uluslararası Faaliyet Raporları Ödülleri” değerlendirmesinde ödüle değer bulundu.

HABERLER

Eşek Sırtında Güneş Enerji Santrali

Eşek sırtında güneş enerjisi santrali dünya basınında gündemde yer aldı. İlçe’ye uzak tarım alanlarında çalışan ve sabit elektrik noktası bulmakta zorluk çeken çiftçiler, internete bağlanma konusunda yeni çözüm aramaya başladılar.Eşek