“#enerjimvarken” Hashtag Yarışması Düzenleniyor

“#enerjimvarken” Hashtag Yarışması Düzenleniyor

38. Dünya Enerji Ekonomisi Konferansı” öncesinde, sosyal medyada        “#enerjimvarken” hashtag yarışması başlatıldı.

Türkiye’de ve dünyada enerji konusundaki gelişmeler baş döndürücü bir hızla gerçekleşirken, sürece gençleri de çekmek ve geleceğin enerji politikalarında doğru ve sağlıklı karar almalarını sağlayacak donanımları oluşturmak çok önemli.

enerjimvarken (1)Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği (EED) tarafından 25-27 Mayıs 20i ve dü15 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek “38. Dünya Enerji Ekonomisi Konferansı”, twitter’da IAEE’yi etiketleyerek,  #enerjimvarken” hashtagi ile en fazla paylaşım başarısı elde edecek 3 öğrenciye, hem bu önemli konferansı izleme, hem de bahar tatili yapma şansı verecek.

Yarışmada IAEE’yi etiketleyerek attığı tweet en çok paylaşılan 3 öğrenci konferansa katılarak bahar tatili de yapma şansı yakalayacak.

Uluslararası Enerji Ekonomisi Derneği’nin (IAEE) geleneksel düzenlediği konferans dizisinin bu yıl EED tarafından Antalya’da gerçekleştirileceğini kaydeden IAEE Seçilmiş Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, 100’ü aşkın ülkeden 500’den fazla yabancı uzmanın katılacağı konferansta uluslararası enerji sektöründe faaliyet gösteren iş adamları, üst düzey teknik elemanlar ile bürokratlar, akademisyenler ve araştırmacıların bir araya geleceğini anımsattı.

Öğrencilere bahar tatili fırsatı

Konferansın, enerji ekonomisi alanında bilinçli gençlerin de dikkatini çekmesi için özel bir çalışmaya imza attıklarını bildiren Kumbaroğlu, bu kapsamda sosyal medya üzerinden “#enerjimvarken” hashtag kampanyası başlatıldığını ifade etti.

Kumbaroğlu ,“Yarışmayı kazanan ‘en enerjik’ öğrenciler dünyanın enerji otoritelerinden konuyla ilgili en güncel bilgileri öğrenmenin yanı sıra ülkemizin en güzel tatil yerlerinden Belek’te bahar tatili yapma olanağı da bulacak. Bu öğrencilerimizi Dünya’nın dört bir yanından gelen yabancı öğrencilerle özel olarak buluşturup kaynaştıran sosyal etkinliklerimiz de olacak” ifadelerini kullandı.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi 0 Comments

Su Buharından Enerji Üretildi

Suyun buharlaşması ve su buharına dönüşmesi, güneş enerjisinin bir başka hali ve küçük cihazları çalıştırmak için kullanılabiliniyor. Alternatif enerji kaynaklarının sınırı görünmüyor. Bilim insanları enerji üretmek için yeni yöntemler araştırıyor.

ETKİNLİKLER

Solarex 2015 Böyle Geçti

Geçtiğimiz hafta güneş enerjisi sektörünün kalbi Solarex İstanbul  Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nda attı. Fuara katılımcı olan yatırımcı ve üretici firma temsilcilerine Solarex 2014’ü nasıl değerlendirdiklerini  sorduk. Gazioğlu Solar Enerji  Yönetim

HABERLER

Enerji Tasarruf Yatırımları, 5. Bölge Teşvikleriyle Değerlendirilecek”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız 5. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde konuştu: “İş geliştirme ve yatırımlar çerçevesinde enerji tasarrufu yatırımları, hangi bölgede yapıldığına bakılmaksızın, 5. Bölge teşvikleri kapsamında değerlendirilecek”