“#enerjimvarken” Hashtag Yarışması Düzenleniyor

“#enerjimvarken” Hashtag Yarışması Düzenleniyor

38. Dünya Enerji Ekonomisi Konferansı” öncesinde, sosyal medyada        “#enerjimvarken” hashtag yarışması başlatıldı.

Türkiye’de ve dünyada enerji konusundaki gelişmeler baş döndürücü bir hızla gerçekleşirken, sürece gençleri de çekmek ve geleceğin enerji politikalarında doğru ve sağlıklı karar almalarını sağlayacak donanımları oluşturmak çok önemli.

enerjimvarken (1)Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği (EED) tarafından 25-27 Mayıs 20i ve dü15 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilecek “38. Dünya Enerji Ekonomisi Konferansı”, twitter’da IAEE’yi etiketleyerek,  #enerjimvarken” hashtagi ile en fazla paylaşım başarısı elde edecek 3 öğrenciye, hem bu önemli konferansı izleme, hem de bahar tatili yapma şansı verecek.

Yarışmada IAEE’yi etiketleyerek attığı tweet en çok paylaşılan 3 öğrenci konferansa katılarak bahar tatili de yapma şansı yakalayacak.

Uluslararası Enerji Ekonomisi Derneği’nin (IAEE) geleneksel düzenlediği konferans dizisinin bu yıl EED tarafından Antalya’da gerçekleştirileceğini kaydeden IAEE Seçilmiş Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, 100’ü aşkın ülkeden 500’den fazla yabancı uzmanın katılacağı konferansta uluslararası enerji sektöründe faaliyet gösteren iş adamları, üst düzey teknik elemanlar ile bürokratlar, akademisyenler ve araştırmacıların bir araya geleceğini anımsattı.

Öğrencilere bahar tatili fırsatı

Konferansın, enerji ekonomisi alanında bilinçli gençlerin de dikkatini çekmesi için özel bir çalışmaya imza attıklarını bildiren Kumbaroğlu, bu kapsamda sosyal medya üzerinden “#enerjimvarken” hashtag kampanyası başlatıldığını ifade etti.

Kumbaroğlu ,“Yarışmayı kazanan ‘en enerjik’ öğrenciler dünyanın enerji otoritelerinden konuyla ilgili en güncel bilgileri öğrenmenin yanı sıra ülkemizin en güzel tatil yerlerinden Belek’te bahar tatili yapma olanağı da bulacak. Bu öğrencilerimizi Dünya’nın dört bir yanından gelen yabancı öğrencilerle özel olarak buluşturup kaynaştıran sosyal etkinliklerimiz de olacak” ifadelerini kullandı.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Sürdürülebilirlik 0 Comments

Philips’ten 2 milyar LED Lamba Satışı Taahhüdü

Dünyanın en büyük enerji verimli LED lamba üreticilerinden Philips, 2020’ye kadar 2 milyar LED lamba satacak. LED (“Light Emitting Diode”, Işık Yayan Diyot), yarı-iletken, diyot temelli, ışık yayan bir elektronik

HABERLER

Elektriğinin %50’sini Güneş Enerjisinden Karşılayacak

Öztuğ Metal, İzmir Bornova’da kuracağı güneş enerjisi tesisiyle, taşınabilir yaşam ünitelerinin üretiminde enerji maliyetini yarı yarıya düşürecek. İZMİR – Güneş enerjisi sistemini entegre ederek ürettiği taşınabilir yaşam ünitelerini elektrik masrafından

HABERLER

Serin Havalar Sayesinde 1 Milyar kW Rüzgar Enerjisi Üretildi

Hava şartlarının önceki yıllardan daha serin olması rüzgar yatırımcısının yüzünü güldürdü. Elektrik üretimi Temmuz ayında 1 milyar kilovat ile tarihi rekor kırdı. Rüzgar santralleri yaz mevsimine rağmen üretim rekoru kırdı.