Enerjilerini Güneş Panelinden Üretiyorlar

Enerjilerini Güneş Panelinden Üretiyorlar

Tunceli’nin Pülümür ilçesine bağlı Hasangazi köyüne bağlı Bayraklı mezrasında  yaşayan Rıza ve Fatma Yıldız çifti kendi enerjilerini üretiyor.

gürpinar günes enerjisi

 “İstenirse, olur” sözünü doğrulayan bir uygulama Tunceli’den geldi. Çift kendi enerji ihtiy

Haberin devamı için tıklayın açlarını kurdukları güneş enerji sistemi ile karşılıyor.
www.bugün.com.tr’nin haberine göre, Pülümür Kaymakamı Mekan Çeviren, köylere geri dönüş kapsamında Hasangazi köyü Bayraklı mezrasına yerleşen ve kendi enerjilerini üreten Rıza ve Fatma Yıldız çiftini ziyaret etti. Uzun yıllar yurt dışında çalıştıktan sonra emekli olarak köylere dönüş kapsamında tekrar köylerine yerleşen Rıza ve Fatma Yıldız çifti, örnek olacak bir projeye imza attı. Çift, yerleştirdikleri güneş enerjisi paneli sistemi ile kendi evlerinin ihtiyacı olan elektrik enerjisini üretiyor. Güneş enerjisi sistemini İzmir’den getirdiklerini ve şu anda 5 güneş paneli ile ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Rıza ve Fatma Yıldız çifti, 6 panel daha yerleştirdiklerinde hiçbir şekilde elektrik sorunlarının kalmayacağını ifade etti.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Boğazlıyan Belediyesi’nden Güneş Enerjisi Projesi

Yozgat’ın Boğazlıyan Belediyesi, ilçenin aydınlatma ve diğer enerji ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırladığı ‘Güneş Enerjisi’ projesini hayata geçirmek üzere yer teslimi yaptı. Türkiye’de güneş enerjisi sisteminin yaygınlaşması için yerel yönetimlerin çeşitli

Ulaşım

YTÜ’den Alternatif Enerjili Araç Yarışlarında Derece

TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları’nda YTÜ Alternatif Enerjili Sistemler Kulübüne ait Hydr-S isimli araç en verimli 2. Araç seçilirken, Electra isimli araç yaşadığı teknik arizalara rağmen yarışı en verimli 3.

HABERLER

BountoGreen’e Birincilik Ödülü

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden oluşan BountoGreen takımı Türkiye’de ilk defa düzenlenen ‘’Kampüslerarası Çevre Yarışması’’ StudentsGoGreen’de birincilik ödülüne layık görüldü. BountoGreen projesi ile Boğaziçi Üniversitesi’nde 3 ayda 1 ton 650 kg e-atık