Enerji Verimliliğinde Enervis ve BTSO İşbirliği

Enerji Verimliliğinde Enervis ve BTSO İşbirliği

Enerji verimliliği alanında başarılı uygulamalarıyla dikkat çeken Enervis, bilgi ve tecrübesini mesleki eğitimlerle sektöre aktarıyor. Enervis uzmanları önümüzdeki dönemde, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’nde enerji verimliliği alanında eğitim verecek.

enervisTürkiye’nin enerji politikasında, enerji verimliliğine verilen önem giderek artarken, konuyla ilgili mesleki eğitimler de yoğunlaştı.

Enerji sektörünün önde gelen oyuncularından EWE Turkey Holding’in enerji verimliliği alanında faaliyet gösteren şirketi Enervis,  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile verimli bir işbirliğine imza attı. Protokole göre Enervis uzmanları, BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’nde enerji verimliliğine ilişkin bilgi ve tecrübelerini aktaracak. İşbirliğinin sektörün tüm paydaşlarının arzu edilen hizmet kalitesi anlayışına ulaşmasında katkı sağlayacak.

Teknolojik bilgi birikimi ile deneyimler birleştirilerek sektöre aktarılıyor

İşbirliği protokolünün imza töreninde konuşan EWE Turkey Holding Genel Müdürü ve Enervis Yönetim Kurulu üyesi Bekir Sami Acar, birikimlerini sektör ile paylaşarak, Türkiye enerji dağıtım sektörüne pek çok yenilik kazandırmanın Enervis’in kuruluş amaçlarından olduğunu dile getirerek, Almanya’nın önde gelen enerji dağıtım şirketlerinden olan EWE Grubu’nun teknolojik bilgi birikimi ile çalışanlarının sektörel deneyimlerini birleştirerek sektöre aktardıklarını belirtti.

Yapılan işbirliğine yönelik görüşlerini ifade eden Enervis Genel Müdürü Osman Kipoğlu, “Nitelikli iş gücü oluşturmada, eğitimli ve yetkin personellerin yetiştirilmesi adına, MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından ISO 17024 personel belgelendirme akreditasyonu sahibi, Türkiye’nin en önemli eğitim ve belgelendirme kuruluşu olan BTSO MEYSEB ile yapmış olduğumuz işbirliği oldukça önemli ve eğitime verdiğimiz önemin en somut ifadesidir” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Sektörel Röportajlar

“Enerjide Yeni Rönesans Yolda”

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği (IAEE) Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu: “Dünya ekonomisini belirleyen devlerin alternatif enerji kaynaklarına yönelmesi enerjide yeni rönesansın yolda olduğuna işaret.” Dünya siyaset, ekonomi ve politikasını belirleyen

HABERLER

BEYNİNİZ NE KADAR YEŞİL?

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun düzenlediği “Yılın Yeşil Beyni” Yarışmasının üçüncüsü için başvurular başladı… ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, bu yıl üçüncüsünü düzenlediği lise ve üniversite öğrencilerine yönelik Uluslararası Proje Yarışmalarıyla 2014’ün

HABERLER

Yeşil Çatı Kongresi’ne Yoğun İlgi

4. Uluslararası Yeşil Çatı Kongresi 35 farklı ülkeden 500’e yakın katılımcıyı buluşturdu.  Ekolojik bina konsepti gerçekte tek başına ele alındığında, tekil bir uygulama olarak değerlendirilebilir. Ama bir kentin planlamasının temel unsurlarından