Enerji Verimliliğinde Enervis ve BTSO İşbirliği

Enerji Verimliliğinde Enervis ve BTSO İşbirliği

Enerji verimliliği alanında başarılı uygulamalarıyla dikkat çeken Enervis, bilgi ve tecrübesini mesleki eğitimlerle sektöre aktarıyor. Enervis uzmanları önümüzdeki dönemde, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’nde enerji verimliliği alanında eğitim verecek.

enervisTürkiye’nin enerji politikasında, enerji verimliliğine verilen önem giderek artarken, konuyla ilgili mesleki eğitimler de yoğunlaştı.

Enerji sektörünün önde gelen oyuncularından EWE Turkey Holding’in enerji verimliliği alanında faaliyet gösteren şirketi Enervis,  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile verimli bir işbirliğine imza attı. Protokole göre Enervis uzmanları, BTSO Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’nde enerji verimliliğine ilişkin bilgi ve tecrübelerini aktaracak. İşbirliğinin sektörün tüm paydaşlarının arzu edilen hizmet kalitesi anlayışına ulaşmasında katkı sağlayacak.

Teknolojik bilgi birikimi ile deneyimler birleştirilerek sektöre aktarılıyor

İşbirliği protokolünün imza töreninde konuşan EWE Turkey Holding Genel Müdürü ve Enervis Yönetim Kurulu üyesi Bekir Sami Acar, birikimlerini sektör ile paylaşarak, Türkiye enerji dağıtım sektörüne pek çok yenilik kazandırmanın Enervis’in kuruluş amaçlarından olduğunu dile getirerek, Almanya’nın önde gelen enerji dağıtım şirketlerinden olan EWE Grubu’nun teknolojik bilgi birikimi ile çalışanlarının sektörel deneyimlerini birleştirerek sektöre aktardıklarını belirtti.

Yapılan işbirliğine yönelik görüşlerini ifade eden Enervis Genel Müdürü Osman Kipoğlu, “Nitelikli iş gücü oluşturmada, eğitimli ve yetkin personellerin yetiştirilmesi adına, MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından ISO 17024 personel belgelendirme akreditasyonu sahibi, Türkiye’nin en önemli eğitim ve belgelendirme kuruluşu olan BTSO MEYSEB ile yapmış olduğumuz işbirliği oldukça önemli ve eğitime verdiğimiz önemin en somut ifadesidir” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Bingöl’de Güneş Enerjisi Projesi

Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, solar enerjisi projesiyle kendi elektriğini üretecek. Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesince hazırlanan ‘Solar Enerji Atölyesinin Kurulup İşletim, Bakım, Onarım Modülünün Hazırlanması’ projesinin tanıtımı yapıldı.

HABERLER

Türk Güneş Şirketi SOLARTÜRK, TURSEFF Kredisi’ne İmza Attı

2013 yılında başlayan yeni program kapsamında Gaziantep te güneş enerjisinin yanı sıra tekstil, kimya, gıda, halı, gibi sanayi sektörlerinde çalışan işletmelere önemli miktarda finansman sağlamaya devam ediyor. TURSEFF, Avrupa İmar

HABERLER

Türkiye’de İlk Yerli Rüzgar Türbini Elektrik Üretimi Kasım’da

TÜBİTAK öncülüğünde geliştirilen MİLRES Projesi kapsamında üretilen ilk yerli rüzgar türbini kasım ayında İstanbul`da elektrik üretmeye başlayacak. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) öncülüğünde geliştirilen 41 milyon lira bütçeli