“Enerji Verimli Binalar ve Kentsel Yerleşim Alanlarının İnşası Önemli”

“Enerji Verimli Binalar ve Kentsel Yerleşim Alanlarının İnşası Önemli”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Enerji verimli binaların ve kentsel yerleşim alanlarının planlanması ve inşası önemli bir hale gelmiştir.”

Enerji verimli binalar ve kentsel alanların yaygınlaştırılması gelecek açısından önem taşıyor.

www.sabah.com.tr’nin haberine göre, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere gittiği Ankara’da, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın, dünyadaki enerji politikaları ve şehirlerin enerji yaklaşımları konularında büyükşehir ve il belediye başkanlarına bilgi verdiği toplantıya katıldı. Başkan Fatih Erkoç, Bakan Albayrak’ın Afşin- Elbistan’daki kömür yataklarına büyük önem verdiğini belirterek, yeni enerji santrallerinin gündemde olduğunu söyledi.

Bakan Albayrak’ın belediye başkanları ile buluşmasında Kahramanmaraş için önemli paylar çıkardıklarını kaydeden Erkoç, “Kentsel dönüşüm uygulamalarının hız kazandığı bir dönemde daha yaşanabilir çevreler için, enerji verimli binaların ve kentsel yerleşim alanlarının planlanması ve inşası önemli bir hale gelmiştir. Biz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak enerji etkinliğini sadece bina bazlı düşünmeyip, kentleşme ve kentsel tasarım boyutu ile kullanılan malzeme konusunda da hassas davranıyoruz” dedi.

Haberin devamı İçin tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

BERGRES Rüzgar Santrali’nde Dost Enerji ve GE İşbirliği

Dost Enerji ile işbirliği yapan General Electric (GE), İzmir’deki yeni rüzgar enerjisi santrali BERGRES Rüzgar Santrali için 21 adet GE3.2-103 ve 1 adet GE2.75-103 rüzgar türbini tedarik edecek. Türkiye’de rüzgar

HABERLER

“Hibrit Elektrikli Araçlara Uygun İçten Yanmalı Motorların Geliştirimesine Yönelik Bilgi ve Teknoloji Üretilmesini Bekliyoruz”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Hibrit elektrikli araçlara özel içten yanmalı motor tasarımı çağrısı ile de hibrit elektrikli araçlarda kullanıma uygun, yüksek performanslı ve düşük emisyonlu içten yanmalı

HABERLER 0 Comments

Erzurum’a Güneş Enerjisi Santrali Kuruldu

Erkal Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney, 1 milyon euroluk yatırımla Erzurum’a güneş enerji santrali kurdu. www.cumhuriyet.com.tr’nin haberine göre, Türkiye’de yatırımcılar güneş enerjisi sistemleri kurma yönünde çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle güneş

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply