“Enerji Öncelikle Temel Bir İhtiyaçtır”

“Enerji Öncelikle Temel Bir İhtiyaçtır”

Muğla Valisi Amir Çiçek, enerji kaynaklarının tükenmez olmadığını belirterek, “Enerji öncelikle temel bir ihtiyaçtır. Bireysel ve toplumsal bir ihtiyaçtır. Yaşamın sürdürülebilmesi için olmazsa olmazlardan biri enerjidir” dedi.enerji ihtiyacı hemen her platformda dile getiriliyor. Modern toplumlar açısından enerjinin önemi giderek artarken, yeni enerji kaynaklarının araştırıkması da sürüyor.

www.haber7.com’un haberine göre, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) koordinasyonunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2. Yenilenebilir Enerji Konferansı düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansın açılışında konuşan Çiçek, Muğla’nın önemli derecede yenilenebilir kaynak potansiyeli olduğunu ifade etti.

Enerjinin sürdürülebilir olması için bunun üzerine kafa yorulması gerektiğini, mevcut kaynakların araştırılması gerektiğini vurgulayan Çiçek, sınırlı durumdaki enerjinin bitmeyenini, alternatifini bulmak gerektiğini söyledi.

Kentin güneş enerjisi yatırımlarına elverişli olduğunu belirten Çiçek, “Enerji öncelikle temel bir ihtiyaçtır. Bireysel ve toplumsal bir ihtiyaçtır. Yaşamın sürdürülebilmesi için olmazsa olmazlardan biri enerjidir. Ancak enerji kaynakları sınırsız değildir. Turizmi, tarımı sürdürülebilir yapalım diyoruz ve onun üzerinde çalışıyoruz. Bunun için enerjinin de sürdürülebilir olması bunun üzerine kafa yormamız lazım” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Genel

Dünyada Yenilenebilir Enerji Yatırımları ve Yeşil İstihdam Oranları

Yenilenebilir enerji alternatiflerinin geliştirilmesi, enerji verimliliğinin artırılması ve böylece enerji tüketiminin iklim değişikliği üzerindeki etkilerinin azaltılması, enerji arz güvenliğinin artırılmasıyla ekonomiye sağladığı katkıları yanında, istihdam üzerindeki olumlu etkisi de son

Genel

Biyogaz tesisleri kurulumu için yapılan fizibilite çalışmalarında hangi unsurlar dikkate alınmalıdır?

  Biyogazder Başkanı Altan Denizsel: Biyogaz tesisleri kurulumu için fizibilite çalışması işin en önemli kademesidir. İlk önce, organik atık hammaddeler tespit edilmelidir.  Hammadde analizi yapılarak, organik madde, katı madde ve

HABERLER

Fina Enerji’nin Rüzgar Santralinin Yeri Değişecek

İşadamı Hüsnü Özyeğin’in sahibi olduğu Fina Enerji’nin rüzgar santrali projesi 3. havalimanına takıldı. Ulaştırma Bakanlığı uçak rotasında yer alan rüzgar güllerinin başka yere taşınmasını istedi. Özyeğin, santrali taşımak için yer

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply