“Enerji Öncelikle Temel Bir İhtiyaçtır”

“Enerji Öncelikle Temel Bir İhtiyaçtır”

Muğla Valisi Amir Çiçek, enerji kaynaklarının tükenmez olmadığını belirterek, “Enerji öncelikle temel bir ihtiyaçtır. Bireysel ve toplumsal bir ihtiyaçtır. Yaşamın sürdürülebilmesi için olmazsa olmazlardan biri enerjidir” dedi.enerji ihtiyacı hemen her platformda dile getiriliyor. Modern toplumlar açısından enerjinin önemi giderek artarken, yeni enerji kaynaklarının araştırıkması da sürüyor.

www.haber7.com’un haberine göre, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) koordinasyonunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2. Yenilenebilir Enerji Konferansı düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansın açılışında konuşan Çiçek, Muğla’nın önemli derecede yenilenebilir kaynak potansiyeli olduğunu ifade etti.

Enerjinin sürdürülebilir olması için bunun üzerine kafa yorulması gerektiğini, mevcut kaynakların araştırılması gerektiğini vurgulayan Çiçek, sınırlı durumdaki enerjinin bitmeyenini, alternatifini bulmak gerektiğini söyledi.

Kentin güneş enerjisi yatırımlarına elverişli olduğunu belirten Çiçek, “Enerji öncelikle temel bir ihtiyaçtır. Bireysel ve toplumsal bir ihtiyaçtır. Yaşamın sürdürülebilmesi için olmazsa olmazlardan biri enerjidir. Ancak enerji kaynakları sınırsız değildir. Turizmi, tarımı sürdürülebilir yapalım diyoruz ve onun üzerinde çalışıyoruz. Bunun için enerjinin de sürdürülebilir olması bunun üzerine kafa yormamız lazım” diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Genel

Özel sektörün biyogaz tesisleri yatırımlarına yönelmesi için ne tür düzenlemeler yapılmalı?

Biyogazder Başkanı Altan Denizsel: Atık  yönetmeliği tavizsiz uygulanmalı, birlikler ve kooperatiflere atık toplama mecburiyeti getirilmeli, belediyelerin ve devletin çede uygun alan problemlerini çözmesi gerekmektedir.Yatırımcı Trafo bağlantılarına en kısa yerden ulaşabilmeli.organik

Genel

Unlicensed Electricty Production Discussed At the 6th International Energy Congress

Organized by Global Energy Association and with the support of  Turkish Ministry of Energy, the 6th International Energy Congress was held on October 24-25,2013 in Ankara. The busy programme contained various

First Solar’dan Türkiye’de 160 MW’lık Modül Sözleşmesi

First Solar, Inc., (Nasdaq: FSLR) Türkiye’de, 2016 yılının ilk yarısında 160 Megawatt düzeyinde fotovoltaik (PV) modül satışı gerçekleştirdiğini duyurdu. Siparişler Zorlu Enerji ve Başarıarge Enerji A.Ş. tarafından verildi. Türkiye’de güneş

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply