Eltemtek ve Meram A.Ş. Arasında, İç Anadolu’da Hizmet Kalitesini Arttıracak Sözleşme

Eltemtek ve Meram A.Ş. Arasında, İç Anadolu’da Hizmet Kalitesini Arttıracak Sözleşme

Eltemtek, Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir ve Karaman illerinde, Şehir Elektrik Dağıtım Şebekesi, Enerji Nakil Hattı ve Aydınlatma yatırımlarının uygulama projelerinin hazırlanması ve kullanıcı projelerinin ön kontrol işlerini yapacak.

TEİAŞ’ın yüzde 47 iştiraki olan ve elektrik sektöründe 32 yıldır enerji tesislerinde mühendislik ve proje hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde sürdüren Eltemtek, sektörün nabzını tutmaya devam ediyor.

7,5 TWh enerji tüketimi olan ve 1 milyon 800 bin müşteriye hizmet veren Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin işletme bölgesinde bulunan Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir ve Karaman illerinde, Şehir Elektrik Dağıtım Şebekesi, Enerji Nakil Hattı ve Aydınlatma yatırımlarının uygulama projelerinin hazırlanması ve kullanıcı projelerinin ön kontrol işleri 13.07.2015 tarihinde yapılan sözleşme ile Eltemtek tarafından yapılacak.

Bu kapsamda bir yılda, 250 km enerji nakil hattı, 550 km AG şebeke, 190 km OG şebeke, 10 dağıtım merkezi, 30 kesici ölçü kabini, 200 YG/AG transformatör merkezi ve 400 km aydınlatma şebeke tesisleri projelendirilecek, 3000 adet kullanıcı projesinin de ön kontrolleri gerçekleştiriliyor. Projelendirme ve mühendislik anlamında bilgi teknolojilerinde gelinen son nokta yakalanarak, MERAM Elektrik Dağıtım A.Ş. firma vizyonuna uyumlu, yüksek kalite ve verimlilikte hizmet üretilmesi hedefleniyor.

Proje kapsamındaki çalışmalar 27 Temmuz 2015 itibarıyla başlayacak.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Filli Boya Sürdürülebilir Markalar Platformu’nda

Yalıtım sektörünün lideri Filli Boya Yalıtım; çevreye ve sürdürülebilir enerjiye verdiği önem çerçevesinde yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek, Sürdürülebilir Markalar Platformu’na üye oldu. Çevreci tesisleri, Ar-Ge yatırımları ve üretmiş

HABERLER

Her Yere Taşınabilir Solar Pencere Prizi

Pencere Prizi, tasarımcı Kyuho Song ve Boa Oh’un ortak projesi; bu priz pencerenize takılıyor, güneş enerjisiyle çalışıyor ve de portatif. Eğer bu ürün hayata geçirilirse kullanıcısı için en ekonomik güneş

HABERLER

Norveç’te Elektrikli Otomobil Devrimi

Norveç’liler geçen ay 1493 Tesla Model S elektrikli otomobilleri tercih etti. Norveç elektrikli otomobilleri çok sevdi. Geçtiğimiz ay ülkede en çok satan otomobil Tesla’nın popüler elektrikli aracı Tesla Model S oldu.