Eltemtek ve Meram A.Ş. Arasında, İç Anadolu’da Hizmet Kalitesini Arttıracak Sözleşme

Eltemtek ve Meram A.Ş. Arasında, İç Anadolu’da Hizmet Kalitesini Arttıracak Sözleşme

Eltemtek, Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir ve Karaman illerinde, Şehir Elektrik Dağıtım Şebekesi, Enerji Nakil Hattı ve Aydınlatma yatırımlarının uygulama projelerinin hazırlanması ve kullanıcı projelerinin ön kontrol işlerini yapacak.

TEİAŞ’ın yüzde 47 iştiraki olan ve elektrik sektöründe 32 yıldır enerji tesislerinde mühendislik ve proje hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde sürdüren Eltemtek, sektörün nabzını tutmaya devam ediyor.

7,5 TWh enerji tüketimi olan ve 1 milyon 800 bin müşteriye hizmet veren Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin işletme bölgesinde bulunan Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir ve Karaman illerinde, Şehir Elektrik Dağıtım Şebekesi, Enerji Nakil Hattı ve Aydınlatma yatırımlarının uygulama projelerinin hazırlanması ve kullanıcı projelerinin ön kontrol işleri 13.07.2015 tarihinde yapılan sözleşme ile Eltemtek tarafından yapılacak.

Bu kapsamda bir yılda, 250 km enerji nakil hattı, 550 km AG şebeke, 190 km OG şebeke, 10 dağıtım merkezi, 30 kesici ölçü kabini, 200 YG/AG transformatör merkezi ve 400 km aydınlatma şebeke tesisleri projelendirilecek, 3000 adet kullanıcı projesinin de ön kontrolleri gerçekleştiriliyor. Projelendirme ve mühendislik anlamında bilgi teknolojilerinde gelinen son nokta yakalanarak, MERAM Elektrik Dağıtım A.Ş. firma vizyonuna uyumlu, yüksek kalite ve verimlilikte hizmet üretilmesi hedefleniyor.

Proje kapsamındaki çalışmalar 27 Temmuz 2015 itibarıyla başlayacak.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Elektrikli Uçak 400 km’ye Hazırlanıyor

Riskli rekor denemeleriyle adını duyuran ABD’li mucit ve elektrikli araç projelerinin öncüsü Chip Yates, elektrikli bir uçakla en hızlı uçuşu gerçekleştirmek için hazırlık yapıyor. Yates, dünyanın en hızlı elektronik uçağı

HABERLER

Sürdürülebilir Ulaşımın Başkenti Seçildi

2005 yılından bu yana Ulaşım Araştırma Kurulu Konferansı (Transportation Research Board) tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir Ulaşım Ödülleri” 2014 senesi kazananı Buenos Aires-Arjantin oldu. Sürdürülebilir Ulaşım Ödülleri, sene içinde gerçekleştirdikleri yenilikçi ve

HABERLER

ABD’li Goldman Sachs 5 HES Projesini Bereket Enerjiye Devretti

ABD’li dev yatırım bankası Goldman Sachs, 5 yıl önce Türkiye’de giriştiği enerji yatırımlarından sessiz sedasız çekiliyor. Goldman Sachs’ın enerji şirketi Cogentrix Energy, sahip olduğu 2’si faaliyette 5 HES projesini Bereket