Eltemtek ve Meram A.Ş. Arasında, İç Anadolu’da Hizmet Kalitesini Arttıracak Sözleşme

Eltemtek ve Meram A.Ş. Arasında, İç Anadolu’da Hizmet Kalitesini Arttıracak Sözleşme

Eltemtek, Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir ve Karaman illerinde, Şehir Elektrik Dağıtım Şebekesi, Enerji Nakil Hattı ve Aydınlatma yatırımlarının uygulama projelerinin hazırlanması ve kullanıcı projelerinin ön kontrol işlerini yapacak.

TEİAŞ’ın yüzde 47 iştiraki olan ve elektrik sektöründe 32 yıldır enerji tesislerinde mühendislik ve proje hizmetlerini eksiksiz ve güvenilir bir şekilde sürdüren Eltemtek, sektörün nabzını tutmaya devam ediyor.

7,5 TWh enerji tüketimi olan ve 1 milyon 800 bin müşteriye hizmet veren Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin işletme bölgesinde bulunan Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir ve Karaman illerinde, Şehir Elektrik Dağıtım Şebekesi, Enerji Nakil Hattı ve Aydınlatma yatırımlarının uygulama projelerinin hazırlanması ve kullanıcı projelerinin ön kontrol işleri 13.07.2015 tarihinde yapılan sözleşme ile Eltemtek tarafından yapılacak.

Bu kapsamda bir yılda, 250 km enerji nakil hattı, 550 km AG şebeke, 190 km OG şebeke, 10 dağıtım merkezi, 30 kesici ölçü kabini, 200 YG/AG transformatör merkezi ve 400 km aydınlatma şebeke tesisleri projelendirilecek, 3000 adet kullanıcı projesinin de ön kontrolleri gerçekleştiriliyor. Projelendirme ve mühendislik anlamında bilgi teknolojilerinde gelinen son nokta yakalanarak, MERAM Elektrik Dağıtım A.Ş. firma vizyonuna uyumlu, yüksek kalite ve verimlilikte hizmet üretilmesi hedefleniyor.

Proje kapsamındaki çalışmalar 27 Temmuz 2015 itibarıyla başlayacak.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

80 Rüzgar Türbini 400 Bin Eve Enerji Sağlayacak

Almanya’nın, Kuzey Denizi’nde yapımı tamamlanan dünyanın üçüncü Almanya’nın ise en büyüğü kabul edilen 400 megawatt enerji üretim kapasiteli rüzgar enerji çiftliği hizmete açıldı. Toplam 80 türbinin bulunduğu enerji çiftliğinin 400

HABERLER

“Rüzgar Enerjisindeki Büyüme, OECD Ülkelerinin Dışında Gerçekleşiyor”

Küresel Rüzgar Enerjisi Konseyi (GWEC) Genel Sekreteri Steve Sawyer:  “Rüzgar enerjisindeki büyüme, daha çok OECD üyesi ülkelerin dışında gerçekleşiyor. Almanya ve Çin sektörde belirli değişiklikler gerçekleştirebilir.  Sektörün ileri senaryoları takip

HABERLER

“Türkiye’nin Büyümesini Uluslararası Sermaye İle Tamamlıyoruz”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Boğaziçi Enerji Kulübü Onursal Başkanı Taner Yıldız: “Türkiye, 12 yıl kadar önce özelleşen bir yapıyı tercih etti. Arz güvenliği ile ilgili bir problem yaşamadığı