Elon Musk’tan Apple’a Elektrikli Otomobil Konusunda Destek

Elon Musk’tan Apple’a Elektrikli Otomobil Konusunda Destek

Tesla Ceo’su Elon Musk: “Umarım Apple, otomobil üretim sektörüne girer, bu harika olurdu.” 

elon-muskElektrikli araç pazarına uluslararası teknoloji kuruluşları da aday görünüyor. Bu yönde spekülasyonların gerçeğe dönüşeceği günler yakın gibi görünüyor.

radarex.com’un haberine göre, pek çoğumuza çok inandırıcı gelmese de bundan 2 ay kadar evvel Apple’ın bir elektrikli otomobil konspeti üzerinde çalıştığı haberleri dedikodu kazanında yer bulmuştu. “Şu an için” pek gerçekçi durmayan bu söylenti için elektrikli araba üreticisi Tesla‘nın CEO‘su Elon Musk‘tan olumlu bir dönüş geldi.

Konuyla ilgili bir açıklama yayınlayan Elon Musk, Apple’ın sektöre girmesiyle alakalı bir problemleri olmadığını bundan çekinmek yerine keyif duyacaklarını belirtti. “Umarım Apple, otomobil üretim sektörüne girer, bu harika olurdu.” sözleriyle bir nevi Apple’a cesaret veren Tesla CEO’su Elon Musk, son dönemde Apple kökenli yaklaşık 20 mühendisi Tesla kadrosuna katmıştı.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Türkiye’ye Deniz Üstü Rüzgar Çiftliği Projesi

Türkiye’nin ilk deniz üstü rüzgar çiftliği projesi 2016 yılında başlayıp 2025 yılında tamamlanacak. Proje sayesinde Türkiye’nin enerji ihtiyacının yüzde 40’ı karşılanacak. Türkiye’de yalnızca karasal değil deniz üstü rüzgar çiftlikleri kurulması

HABERLER 0 Comments

Elektrikte Kurulu Güçte Düşüş

Türkiye’de bu yılın 10 aylık döneminde lisanslı elektrik santrallerinin kurulu gücü geçen yıla göre düşüş kaydetti. Türkiye’de elektrik kurulu güçte geçen yıla göre düşüş yaşanıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Tasarımlar 0 Comments

Yenilenebilir Enerji ile Çalışan Hava Temizleme Kulesi

Daan Roosegaarde ve onunla birlikte çalışan bir mühendis ekibinin geliştirdiği dünyanın en büyük kirli hava emen temizleyicisinin hava kirliliği bulunan şehirleri temizleme potansiyeli bulunuyor. Yenilenebilir enerjinin kullanım alanları giderek genişliyor.