Elektrikli Tekne; Quadrofoil

Elektrikli Tekne; Quadrofoil

Slovak bir firmanın tasarımı olan “Quadrofoil Q2S” su üzerinde uçar gibi gitmenizi sağlayan elektrikli bir tekne.

elektrikli tekneElektrikli araçlar çeşitlenerek ve yaygınlaşarak hayatımıza giriyor. Hemen her hafta yeni bir elektrikli araçla tanışıyoruz. Gelecekte sıradan olarak algılanabilecek bu buluşlar, şimdiden ulaşımı değiştirmeye aday olarak görünüyor.

Gerçek Gündem haber portalında yayımlanan bir habere göre, elektrikli araçların çağı yavaş yavaş ama göstere göstere geliyor. Daha önce elektrik motoruna sahip bir sürü şey gördük, BMW ve Daimler’in projesi Visio M araba, Nissan Leaf’den üretilmiş prototip elektrikli kamyonet, çok ilginç kaykay ve patenler ve tabii ki Avrupa’da çok popüler olan elektrikli bisikletler. Ama ya su üzerinde giden araçlar? İşte Quadrofoil bunlara en güzel örnek.

Slovak bir firmanın tasarımı olan “Quadrofoil Q2S” su üzerinde uçar gibi gitmenizi sağlayan elektrikli bir tekne. Hydrofoil denilen türden, altında kanatları olan araç suda hareket etmezken normal tekne gövdesi üzerinde duruyor. Ama hızlandıkça altındaki özel tasarımlı alüminyum kanatlar sayesinde su yüzeyinden yükseliyor ve uçuyor gibi bir hız veriyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Suşehri Atıklarını Geri Dönüştürmek İçin 100.000 TL Hibe Aldı

Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, 3 yıl önce 8 ilçe ve 5 belde ile oluşturulan Suşehri Vadi İlçeleri Katı Atık Birliği’ne (Vadi-Kab) 100 bin liralık ilk hibe parasının geldiğini bildirdi.

HABERLER

Organik Atıkla Beslenen Yararlı Sinek Üretim Fabrikası Kuruluyor

Olive Heffernan imzasıyla The Guardian’da yayımlanan yazıyı, Yeşil Gazete gönüllü çevirmenlerinden Özlem Katısöz‘ün çevirisiyle sunuyoruz. Fabrikada organik atıkla beslenip balık çiftlikleri için larva üretecek semiz sinekler yolda. Güney Afrika, insan

HABERLER

Schneider Electric Enerji Üniversitesi Bilgisayar Başında ‘Veri Merkezi Uzmanı’ Yetiştiriyor

Enerji yönetiminde dünya çapında uzman Schneider Electric, Enerji Üniversitesi üzerinden verilecek Veri Merkezi Sertifika Programı ile veri merkezi uzmanlarına, fiziksel veri merkezi çözümleriyle ilgili temel bilgilerini geliştirmeleri için özel bir