Elektrikli Tekne; Quadrofoil

Elektrikli Tekne; Quadrofoil

Slovak bir firmanın tasarımı olan “Quadrofoil Q2S” su üzerinde uçar gibi gitmenizi sağlayan elektrikli bir tekne.

elektrikli tekneElektrikli araçlar çeşitlenerek ve yaygınlaşarak hayatımıza giriyor. Hemen her hafta yeni bir elektrikli araçla tanışıyoruz. Gelecekte sıradan olarak algılanabilecek bu buluşlar, şimdiden ulaşımı değiştirmeye aday olarak görünüyor.

Gerçek Gündem haber portalında yayımlanan bir habere göre, elektrikli araçların çağı yavaş yavaş ama göstere göstere geliyor. Daha önce elektrik motoruna sahip bir sürü şey gördük, BMW ve Daimler’in projesi Visio M araba, Nissan Leaf’den üretilmiş prototip elektrikli kamyonet, çok ilginç kaykay ve patenler ve tabii ki Avrupa’da çok popüler olan elektrikli bisikletler. Ama ya su üzerinde giden araçlar? İşte Quadrofoil bunlara en güzel örnek.

Slovak bir firmanın tasarımı olan “Quadrofoil Q2S” su üzerinde uçar gibi gitmenizi sağlayan elektrikli bir tekne. Hydrofoil denilen türden, altında kanatları olan araç suda hareket etmezken normal tekne gövdesi üzerinde duruyor. Ama hızlandıkça altındaki özel tasarımlı alüminyum kanatlar sayesinde su yüzeyinden yükseliyor ve uçuyor gibi bir hız veriyor.

Haberin devamı için tıklayın 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Evreka Faaliyet Alanını Genişletiyor

ODTÜ Teknokent bünyesinde ikamet eden Evreka, Webrazzi Arena yani Ekim 2015 sonrası 4 farklı şehirde yüzlerce sensörüyle birlikte hizmet vermeye başladı. Evreka akıllı şehirler konseptinde teknolojiler üreten, bir ArGe firması.

Akıllı Ürünler

Çölde “Buzul” Mu Dediniz?

Hollandalı tasarımcı Ap Verheggen, Cofely Refrigeration ile işbirliği yaparak muhteşem bir projeye imza atmak üzere. Yoğunlaştırma prensiplerini kullanarak geliştirdiği bu devasa yaprak görünümlü ve SunGlacier adını verdiği ürün, güneş enerjisinin

HABERLER 0 Comments

(ADÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Kendi Elektriğini Üretecek

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi, kendi elektriğini kendisi üretecek. ‘Güneş Paneli’ projesiyle hem enerji maliyetlerini azaltacak, hem de temiz enerji üretecek. Güneş panelleri kullanarak doğaya zarar