“Elektrikli Bisikletler Zaman Kazandırıyor”

“Elektrikli Bisikletler Zaman Kazandırıyor”

Stok Enerji Pazarlama Müdürü Ahmet Furkan Ekinci: “Yokuşta bile düz yolda gidiyormuş gibi rahat bir sürüş sağlayan elektrikli bisikletler, kişilere ciddi anlamda zaman ve konfor kazandırıyor. Tüm bu katma değerli özellikler, elektrikli bisikletlerin ulaşımdaki payının her geçen gün artmasına katkı sağlıyor.”

Sürüş keyfi ve kolaylığını maksimuma çıkaran güç kaynakları li-ion bataryalar sayesinde son zamanlarda elektrikli bisiklet kullanımında artış görülmektedir. Yağışlı havalarda bile sürüş imkanı ve kolaylığı sağlayan elektrikli bisikletlerde doğru batarya kullanımı ile uzun süreli ve güvenli sürüş imkanı yakalanabilir.

Bisiklet kullanımının kimi yerlerde hobi, kimi yerlerde kolay ve ekonomik ulaşım için kullanıldığını belirten Stok Enerji Pazarlama Müdürü Ahmet Furkan Ekinci “ trafikteki zaman kaybı, park yeri problemi ya da ulaşım maliyetini azaltmak isteyenler elektrikli bisikletleri tercih ediyor. Elektrikli bisiklet özellikle yokuş çıkarken harcanan eforu ciddi anlamda azaltıyor. Yokuşta bile düz yolda gidiyormuş gibi rahat bir sürüş sağlayan elektrikli bisikletler, kişilere ciddi anlamda zaman ve konfor kazandırıyor. Tüm bu katma değerli özellikler, elektrikli bisikletlerin ulaşımdaki payının her geçen gün artmasına katkı sağlıyor” şeklinde konuştu.

Elektrikli bisikletlerin bataryalarında kullanılan hücreler, bisiklet uygulamalarında kullanılmak üzere üretilmiş olmalıdır…

Elektrikli bisikletlerle, normal bisikletler arasındaki en önemli fark bileşeni lityum iyon (li-ion) bataryalar olduğunu ifade eden Ekinci, elektrikli bisiklet almak isteyenleri bataryalar konusunda dikkatli olmaya çağırdı. Ekinci şunları söyledi: “Kullanılan bataryaların özellikle elektrikli bisiklet için, bu sektörde üretim yapan markaların da tavsiye ve değerlendirmelerini alarak üretilmiş olması önemlidir. Örneğin; bir dizüstü bilgisayar için üretilmiş bataryanın, elektrikli bisiklet için kullanılması potansiyel bir tehlike anlamına gelir. Bu tür tercihler ile yüksek enerji yoğunluğu elde edilmek istenirken, güvenlik açısından bir dezavantaj oluşturabilir. Bu da ciddi hasarlara yol açabilir. Küçücük bir cep telefonun patlaması bile ciddi hasarlara yol açarken, cep telefonu bataryasının 40 katı daha büyük bir sistemin patlamasından, yangın ve ciddi yaralanmalar ortaya çıkabilir.”

Elektrikli Bisikletlerin Kullanım Ömrü…

Ekinci, “Kullanım ömrü tamamen kullanıcı şartlarına bağlı olarak değişen elektrikli bisiklet bataryaları, sıcaklık, nem gibi çevre şartlardan etkilenir. Doğru yapılan bir seçim ile her gün kullanılan bir elektrikli bisiklet bataryası, 2 yılın sonunda yüzde 65 oranında bir kapasiteye sahip olmalıdır” şeklinde konuştu.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“İnsana ve Doğaya Saygı Duyan Anlayışımızı Sürdürüyoruz”

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca: İnsana ve doğaya saygı duyan bu anlayışı bilimsel altyapımız, teknolojik olanaklarımız ve güçlü akademik kadromuz ile sürdürüyoruz ve ilk’leri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İTÜ Güneş

AKADEMİK 0 Comments

ETD Enerji ve Risk Yönetimi Eğitimi” Düzenledi

ETD Eğitim Çalışma Grubu İstanbul Enerji Ticareti ve Risk Yönetimi Günü Eğitim Programı düzenledi. Vikipedi’ye göre, Risk analizi, işletmelerin işlevleri sırasında ortaya çıkabilecek risklerin önceden dikkatli bir biçimde ve ayrıntıları

HABERLER

Ham Petrol Zengini Kazakistan Kendi Elektrikli Aracını Üretecek

Elektrikli araç üretimi için girişimlerini hızlandıran Kazakistan, yerli otomobil sektörüne de yenilik getirmeyi amaçlıyor. Kazakistan’ın ham petrol zengini olmasına rağmen, şehir içi ulaşım için elektrikli araca olan talebin artış göstermesiyle