Elektrikli Araca Ucuz Petrol Etkisi

Elektrikli Araca Ucuz Petrol Etkisi

Düşük petrol fiyatları ABD’de elektrikli araç satışlarını olumsuz etkiledi.

Elektrikli araç satışları Avrupa ve Amerika’da yeni yeni artış gösterirken, petrol fiyatlarının ucuzlaması sektörü olumsuz yönde etkiliyor. Bu açıdan elektrikli araçların pazar oluşumu için uzun vadede alınacak çok mesafe olduğu görülüyor.

www.yenisafak.com’un haberine göre, ABD’de çevre dostu elektrikli araç satışları düşen petrol fiyatları ile birlikte geriledi.

ABD enerji bakanı Ernest Moniz geçtiğimiz Perşembe günü verdiği demeçte düşük petrol fiyatları sebebiyle elektrikli araç satışlarının 2020’ye kadar 1 milyonu geçemeyeceğini söyledi.

Başkan Obama göreve geldiği 2008 yılında 2015 için 1 milyon elektrikli araç hedefi koymuş olmasına rağmen bu hedefin yarısına bile ulaşılabilmiş değil.

Fortune dergisinin haberine göre elektrikli araç üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk Pazartesi günü CNN’den Kristie Lu Stout’a verdiği mülakatta düşen petrol fiyatlarının elektrikli araç üretimini vuracağını ancak kendilerinin lüks segmentte elektrikli araçlar ürettiklerini, müşterilerinin petrol fiyatlarındaki artış kaygısı ile ürünlerini tercih etmediğini bu nedenle de bu düşüşten daha az etkileneceklerini belirtti.

HAberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Ödemiş Atıklarından Biyogaz Enerjisi Elde Etmeye Hazırlanıyor

Ödemiş Belediyesi, Entegre Katı Atık Yönetimi ve Biyogaz Tesisleri projesinin yapımı için Biosun Ödemiş Firması’yla sözleşme imzaladı. Türkiye’nin en kapsamlı çevre projesini gerçekleştirecek olan Ödemiş Belediyesi, çöplerin ayrıştırılarak 2 MW

YATIRIMCI

Hilton İstanbul Bomonti’ye Yeşil Yıldız

Hilton İstanbul Bomonti’nin çevreye duyarlılığı ‘Yeşil Yıldız’ ile tescillendi. Türkiye’de sürdürülebilirlik olgusunu ön plana çıkartan oteller dikkat çekiyor. Çevre dostu tasarımıyla sürdürebilirliği ön planda tutan İstanbul’un en büyük oteli Hilton

HABERLER

Yenilenebilir Enerji Depolama Sistemlerinde Yeni Gelişme

Avustralyalı bilim adamları, batarya kadar uzun ömürlü, küçültülmüş boyutlarda süper kapasitör (kondansatör) üretmenin önünü açacak önemli bir mühendislik başarısına imza attı. Profesör Dan Li başkanlığındaki Monash Üniversitesi’nden bilim adamlarının geliştirdiği

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply