Elektrikli Araca Ucuz Petrol Etkisi

Elektrikli Araca Ucuz Petrol Etkisi

Düşük petrol fiyatları ABD’de elektrikli araç satışlarını olumsuz etkiledi.

Elektrikli araç satışları Avrupa ve Amerika’da yeni yeni artış gösterirken, petrol fiyatlarının ucuzlaması sektörü olumsuz yönde etkiliyor. Bu açıdan elektrikli araçların pazar oluşumu için uzun vadede alınacak çok mesafe olduğu görülüyor.

www.yenisafak.com’un haberine göre, ABD’de çevre dostu elektrikli araç satışları düşen petrol fiyatları ile birlikte geriledi.

ABD enerji bakanı Ernest Moniz geçtiğimiz Perşembe günü verdiği demeçte düşük petrol fiyatları sebebiyle elektrikli araç satışlarının 2020’ye kadar 1 milyonu geçemeyeceğini söyledi.

Başkan Obama göreve geldiği 2008 yılında 2015 için 1 milyon elektrikli araç hedefi koymuş olmasına rağmen bu hedefin yarısına bile ulaşılabilmiş değil.

Fortune dergisinin haberine göre elektrikli araç üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk Pazartesi günü CNN’den Kristie Lu Stout’a verdiği mülakatta düşen petrol fiyatlarının elektrikli araç üretimini vuracağını ancak kendilerinin lüks segmentte elektrikli araçlar ürettiklerini, müşterilerinin petrol fiyatlarındaki artış kaygısı ile ürünlerini tercih etmediğini bu nedenle de bu düşüşten daha az etkileneceklerini belirtti.

HAberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Karadeniz Köylüleri’nin Enerji Tasarruflu Sokak Lambaları

Rize’nin İkizdere ilçesine bağlı Tozköy sakinleri, sabaha kadar açık kalıp elektrik israfına yol açan sokak lambalarına elektrik anahtarı taktı. Gece sokağa fazla çıkmadıklarını ancak lambaların sabaha kadar yandığını bunun da

Girişimcilik 0 Comments

Soofa Geleceğin Şehir Mobilyalarını Tasarlıyor ve Uyguluyor

Bir MIT (Masachusetts Inst. of Technology) Media Lab girişimi olan Soofa, 2014 yılında kurulmuş ve şu anda Soofa Bench, Soofa Core ve Soofa Sign adını verdikleri 3 tane güneş enerjisi

Biyo Enerji 0 Comments

TUBİTAK Enerji Çağrıları Açıldı

TÜBİTAK-ARDEB enerji çağrıları; Maliyet Etkin Enerji Verimli Binalar, Sanayi Ölçekli Bileşik Isı Güç ve Üçlü Üretim Sistemleri, Elektrik Şebekeleri için Süperiletken Malzeme ve Teknolojileri, Güneş Enerjisine Dayalı Isıl ve/veya Birlesik

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply