Elektrikli Araca Ucuz Petrol Etkisi

Elektrikli Araca Ucuz Petrol Etkisi

Düşük petrol fiyatları ABD’de elektrikli araç satışlarını olumsuz etkiledi.

Elektrikli araç satışları Avrupa ve Amerika’da yeni yeni artış gösterirken, petrol fiyatlarının ucuzlaması sektörü olumsuz yönde etkiliyor. Bu açıdan elektrikli araçların pazar oluşumu için uzun vadede alınacak çok mesafe olduğu görülüyor.

www.yenisafak.com’un haberine göre, ABD’de çevre dostu elektrikli araç satışları düşen petrol fiyatları ile birlikte geriledi.

ABD enerji bakanı Ernest Moniz geçtiğimiz Perşembe günü verdiği demeçte düşük petrol fiyatları sebebiyle elektrikli araç satışlarının 2020’ye kadar 1 milyonu geçemeyeceğini söyledi.

Başkan Obama göreve geldiği 2008 yılında 2015 için 1 milyon elektrikli araç hedefi koymuş olmasına rağmen bu hedefin yarısına bile ulaşılabilmiş değil.

Fortune dergisinin haberine göre elektrikli araç üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk Pazartesi günü CNN’den Kristie Lu Stout’a verdiği mülakatta düşen petrol fiyatlarının elektrikli araç üretimini vuracağını ancak kendilerinin lüks segmentte elektrikli araçlar ürettiklerini, müşterilerinin petrol fiyatlarındaki artış kaygısı ile ürünlerini tercih etmediğini bu nedenle de bu düşüşten daha az etkileneceklerini belirtti.

HAberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Bir Dünya Rekoru da Güneş Enerjisi Verimliliğinden

UNSW (University of New South Wales) araştırmacıları, güneş enerjisinden yüzde 40 ‘ın üzerinde verim elde etmeyi başararak bir rekora imza attı. Enerji verimliliği ile güneş enerjisi aralarında doğrudan ilişki olmayan

HABERLER

SAG Solarstrom`u Çinli Şirket Satın Alıyor

Çinli Shunfeng Photovoltaic, Alman güneş enerjisi şirketi SAG Solarstrom`u satın alıyor. Çin’in önde gelen güneş enerjisi paneli üreticilerinden Shunfeng Photovoltaic, Almanya`da güneş enerjisi santralleri inşaa eden ve işleten SAG Solarstrom

HABERLER

Yeni Nesil LED Teknolojileri ve Aydınlık Gelecek

LED’ler klasik aydınlatma sistemlerine göre düşük enerji  tüketimi, uzun ömür, sağlamlık, küçük boyut, hızlı anahtarlama, yüksek dayanıklılık ve güvenilirlik gibi avantajlara sahiptir. LED’ler elektronik piyasasına girdiği 1962 yılından itibaren büyük

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply