Elektrikli Araç Üreticilerinden Muhteşem Jane’e Çağrı !

Elektrikli Araç Üreticilerinden Muhteşem Jane’e Çağrı !

jane-ilknur-unAnımsayacağınız gibi geçtiğimiz Kasım ayında Kilis’te yapılması planlanan 7 milyar dolarlık güneş enerjisi yatırımıyla ilgili ilginç bulguları  Türk basınında ilk defa biz paylaşmış ( “7 Milyar Dolarlık Projede Kafa Karıştıran Benzerlik ! “ )sonrasında Hürriyet’ten  Tolga Tanış konuyu biraz daha irdeleyerek,  konuyu “Muhteşem Jane”  başlığı ile manşetlere taşımıştı.  Söz konusu haberde adı geçen Jane İlknur Un’un Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile görüştüğü, Bakan’ın Kilis projesine tam destek hatta arazi tahsisi sözü verdiği ve  Amerikalı yatırımcılara her türlü kolaylığı göstereceği de yer almakta idi.

Geçtiğimiz hafta yine bu sayfalarda yer verdiğimiz “Yerli Araç Üretiminin Her Yıl 40 Adetine Bakanlık Talip” haberini okuyan bazı yerli elektrikli araç üreticilerinin oldukça heyecanladığını ve tecrübelerinden faydalanmak üzere Jane İlknur Un’a başvurduğu haberini ise takipçilerimizden Erol B. bizimle paylaştı. Erol B.’ın ulaştığı bazı Türk yatırımcılar,  Başbakan Erdoğan’ın da büyük önem verdiği yerli otomobil üretimi projesine mutlaka Jane İlknur Un’un da el atması ve Amerika’dan getireceği yatırımcılarla Bakan Ergün’ü buluşturması gerektiğinin altını çizdiler. Adını vermek istemeyen bir işadamı “Muhteşem Jane  Bakan Ergün’ün de desteğini alarak, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin gelmiş geçmiş en büyük yatırımı olan 31 milyar dolarlık GAP projesinin nerdeyse dörtte birini tek başına ülkeye kazandırdı. Kendisi bizim de yanımızda olsun, biz 17 milyar dolarlık yatırım yaparız. Bakan üretilecek araçların 40 tanesine zaten talip. Belki Jane Hanım konuşsa, Bakanlık tamamını alır, biz de bunları kime satacağız diye düşünmek zorunda kalmayız” açıklamasını yaptı.

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

komik

Güneş ve Rüzgar Enerjilerinin, Nükleerden 500 Kat Daha Zararlı Olduğu İspatlandı !

Geçtiğimiz günlerde Mersin’in Akkuyu mevkine nükleer santral kurmaya çalışan Akkuyu NGS adlı şirketin internet sayfasına giren bazı temiz enerji dostları, hiç haberdar olmadıkları gerçeklerle yüzleşmek zorunda kaldılar. Zira senelerdir kendilerinden saklanan