Elektrik Tüketicilerine Büyük Kolaylık

Elektrik Tüketicilerine Büyük Kolaylık

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, yaptıkları düzenleme sonrası elektrik tüketicilerinin artık GSM operatörü değiştirir gibi tedarikçi değiştirebildiğini söyledi.

Türkiye’de elektrik piyasasında tüketiciler koruma altına alınmaya çalışılıyor.

enerjienstitusu.com’un haberine göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, yaptıkları düzenleme sonrası elektrik tüketicilerinin artık GSM operatörü değiştirir gibi tedarikçi değiştirebildiğini belirtti. EPDK’dan yapılan yazılı açıklamada, bir süre önce Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği’nde yapılan düzenlemeyle tüketicilere sağlanan olanaklar hakkında bilgi verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen EPDK Başkanı Yılmaz, düzenlemeyle elektrik tüketicisinin önceki tedarikçisine karşı yükümlülüklerinin yerine getirildiğine dair onayın aranması uygulamasının sona erdiğini dile getirdi. Yılmaz, “Böylece tüketiciler daha hesaplı tarifeler sunan tedarikçilerden elektrik alabilecek” ifadesini kullandı.

Tüketicilerin ikili anlaşmalarını kontrol etmeden tedarikçi değişikliği yapmalarından kaynaklanan cezai faturalara maruz kaldıklarına dair şikayetler söz konusu olduğunu kaydeden Yılmaz, “EPDK olarak vatandaşlarımızın mağdur edilmesine izin vermeyiz. Bu vesile ile bir kez daha hatırlatmak isterim elektrik tüketicilerimiz artık GSM operatörü değiştirir gibi tedarikçi değiştirebilecek. Kim kendilerine daha hesaplı tarife sunuyorsa ondan hizmet alabilecek. Ama vatandaşlarımız yaptıkları sözleşmelere çok dikkat etmeli” değerlendirmesinde bulundu.

HAberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Fransa Nükleerde Örnek Ülke İdi. Peki Şimdi Ne Olacak?

Fransa nükleer enerjinin elektrik üretimindeki payını 2025 yılına kadar % 25 azaltacak. Amerika’nın ardından Dünya nükleer enerji üretiminde ikinci sırada olan Fransa, 2012 seçim kampanyasında verdiği sözü tutmak için ilk

HABERLER

Çatılarda Enerji Kaybının %30’u Geri Kazanılabilir

ÇATIDER’e göre yalıtımlı çatılar ortalama yüzde 30 Enerji tasarrufu sağlıyor. Tamamıyla çevreci bir çatı için çevreye duyarlı çatı kaplama malzemelerine de dikkat etmek gerekiyor. Isınan hava yükseldiği için binaların en

HABERLER

Almanya’dan Rüzgar Enerjisinde de Kapasite Artışı

Almanya’nın Karada Rüzgar Enerjisi Kapasitesi Rekor Artış Gösterdi. Yenilenebilir enerji alanında dünya lideri konumunda yer alan Almanya, rüzgar enerjisinde de önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Montel’in haberine göre Almanya’nın karada rüzgar enerjisi kapasitesi 2014