Elektrik Tüketicilerine Büyük Kolaylık

Elektrik Tüketicilerine Büyük Kolaylık

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, yaptıkları düzenleme sonrası elektrik tüketicilerinin artık GSM operatörü değiştirir gibi tedarikçi değiştirebildiğini söyledi.

Türkiye’de elektrik piyasasında tüketiciler koruma altına alınmaya çalışılıyor.

enerjienstitusu.com’un haberine göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, yaptıkları düzenleme sonrası elektrik tüketicilerinin artık GSM operatörü değiştirir gibi tedarikçi değiştirebildiğini belirtti. EPDK’dan yapılan yazılı açıklamada, bir süre önce Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmeliği’nde yapılan düzenlemeyle tüketicilere sağlanan olanaklar hakkında bilgi verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen EPDK Başkanı Yılmaz, düzenlemeyle elektrik tüketicisinin önceki tedarikçisine karşı yükümlülüklerinin yerine getirildiğine dair onayın aranması uygulamasının sona erdiğini dile getirdi. Yılmaz, “Böylece tüketiciler daha hesaplı tarifeler sunan tedarikçilerden elektrik alabilecek” ifadesini kullandı.

Tüketicilerin ikili anlaşmalarını kontrol etmeden tedarikçi değişikliği yapmalarından kaynaklanan cezai faturalara maruz kaldıklarına dair şikayetler söz konusu olduğunu kaydeden Yılmaz, “EPDK olarak vatandaşlarımızın mağdur edilmesine izin vermeyiz. Bu vesile ile bir kez daha hatırlatmak isterim elektrik tüketicilerimiz artık GSM operatörü değiştirir gibi tedarikçi değiştirebilecek. Kim kendilerine daha hesaplı tarife sunuyorsa ondan hizmet alabilecek. Ama vatandaşlarımız yaptıkları sözleşmelere çok dikkat etmeli” değerlendirmesinde bulundu.

HAberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Kayseri Artık Rüzgar Enerjisi Yatırımları ile Öne Çıkacak

Doğal güzelliği ile olduğu kadar doğal kaynakları ile dikkat çeken Kayseri’nin Yahyalı ilçesi, yenilenebilir enerji yatırımlarının da merkezi oldu. İlçeye 36 rüzgar gülünden oluşan İç Anadolu Bölgesi’nin ilk rüzgar santrali

HABERLER

Hem Kahraman Hem Çevreci Pilot

Pilot İlyas Karagülle, havadan denize sintine boşaltırken görüp yakalattığı gemi nedeniyle de TURMEPA’dan örnek bir ödül aldı. Soçi’ye kaçırılmak istenen uçağı sağ salim yere indiren pilot İlyas Karagülle, havadan denize

Ulaşım

Hindistan’dan Güneş Enerjili Havaalanı

Hindistan, tamamen güneş enerjisiyle çalışan ilk havaalanını hayata geçiriyor Dünyada güneş enerjisinin kullanıldığı alanlara her gün yeni birisi ekleniyor. enerjienstitusu.com’un haberine göre, Hindistan tamamen güneş enerjisiyle çalışan ilk havaalanını hayata