Efeler Jeotermal Santraline 720 Milyon Dolarlık Kredi

Efeler Jeotermal Santraline 720 Milyon Dolarlık Kredi

Güriş Holding iştiraklerinden Gurmat Elektrik Üretim tarafından inşa edilen Efeler jeotermal santraline Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve bankalar tarafından toplam 720 milyon dolar kredi sağlanacak.

Yenilenebilir enerji santrallerinin kurulumu için en önemli unsurlardan kredi konusunda çalışmalar yapılıyor.

tr.investing.com’un haberine göre, EBRD’den yapılan açıklamada toplam krediye İş Bankası ISCTR.IS 325 milyon dolar, EBRD 200 milyon dolar, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası TSKB.IS 130 milyon dolar ve Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası 65 milyon dolar sağlayacak.

Santralin, üçü hâlihazırda işler durumda olan, beş ünitesi Türkiye’nin en büyük jeotermal enerji potansiyeline sahip alan olan Büyük Menderes Grabeni içinde yer alan Germencik’de bulunuyor. Santral, bu yılın sonlarına doğru tamamlandığında, 170 MW kapasitesi ile dünyanın en büyük 10 jeotermal santralinden birisi olacak.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

YATIRIMCI

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Verimlilik ve Temiz Enerji İçin Örnek Çalışmalar Yürütüyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), enerji verimliliği bilinci oluşturmak için yeni projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, BTSO olarak Bursa iş dünyasında enerji verimliliği noktasında

YATIRIMCI

LED Armatürlerin Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar Yayınlandı

Genel Aydınlatma Kapsamında LED Armatürlerin Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar’ı yayınlandı. LED teknolojisi  dünyada giderek geçerlilik kazanıyor. 21. yüzyılın teknolojisi olarak değerlendirilebilecek LED’ler aydınlatma sektöründe de köklü değişiklikler gerçekleştiriyor. T.C.

YATIRIMCI 0 Comments

Hindistan’a Güneş Enerjisi Yatırımlarına Finansman Desteği

Dünya Bankası, Hindistan’ın 2022 yılında 100 GW’lık güneş enerjisi hedefine yönelik olarak gerçekleştirilecek çeşitli projeler için 1 trilyon dolar finans desteği sunacak. Dünyada güneş enerjisi üretiminde sürekli yükselen bir ivme