Dyson’dan Elektrikli Araç Üretimi Hazırlığı

Dyson’dan Elektrikli Araç Üretimi Hazırlığı

Yıllar geçtikçe sayısı artacağı söylenen elektrikli araç modasına şimdi ise Dyson markası katılmaya hazırlanıyor.

Elektrikli araç üretimi yalnızca otomotiv üreticileri tarafından değil, başka sektörlerden üretici kuruluşların da ilgisini çekiyor.

www.silikonvadisi.tv’nin haberine göre, bu zamana kadar geliştirdiği fan ve elektrikli süpürge gibi cihazları ile tanınmış olan Dyson, son yılların en iddialı üreticilerinden biri konumunda. Özellikle ev eşyalarında çığır açmış olan firma, bir hayli güçlü olan süpürge modelleri sayesinde sektöre farklı bir rekabet havası katmış bulunuyor. Bu sayede hem elektronik ev aletlerinde yaşanan gelişmeleri bir adım öteye taşımış olan firma, şimdi ise elektrikli araç üreteceği bilgisi ile gündeme gelmiş durumda. Firma, şu anda Birleşik Krallık bölgesinde yeni bir yatırım yapmaya çalışıyor. Ürettiği vakum teknolojisi ile sektörde çığır açmış olan şirket, eğer yatırım ve sermaye toplama aşamasında başarılı bir iş çıkarırsa elektrikli araç üretimi için ilk temelleri atmış olacak.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Çin’de Devlet Elektrikli Araçlar Konusunda Israrlı

 2013’de Pekin trafiğinde 5,000 elektrikli aracın olmasını hedefleyen Çinhükümetinin elektrikli araç satın almayı teşvik edecek uygulamaları devreye sokacağı bildirildi. Çin medyasına yansıyan haberlere göre hükümetin 2013’ün ilk yarısında uygulamaya sokması beklenen

HABERLER

Toplam Jeotermal Enerji Üretiminin Yüzde 25’i GÜRİŞ’in

GÜRİŞ Holding, Türkiye’nin toplam jeotermal enerji üretiminin yüzde 25’ini tek başına gerçekleştirecek. GÜRİŞ, Germencikteki Efeler Jeotermal Enerji Santrali’nin (JES) üçüncü ünitesini tamamlayarak, Türkiye’nin lider, Avrupa’nın ikinci büyük jeotermal enerji üreticisi oluyor.

ENERJİ YÖNETİMİ

Akenerji Ayyıldız Rüzgâr Santrali’nde Kapasite Artırıyor

Türkiye’nin ilk elektrik üretim şirketleri arasında yer alan Akenerji, ilk yenilenebilir enerji üretim tesisi olarak 2009 yılında devreye aldığı Ayyıldız Rüzgar Santrali için kapasite artırımı gerçekleştirecek. Türkiye rüzgar enerjisi yatırımlarında

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply