Dyson’dan Elektrikli Araç Üretimi Hazırlığı

Dyson’dan Elektrikli Araç Üretimi Hazırlığı

Yıllar geçtikçe sayısı artacağı söylenen elektrikli araç modasına şimdi ise Dyson markası katılmaya hazırlanıyor.

Elektrikli araç üretimi yalnızca otomotiv üreticileri tarafından değil, başka sektörlerden üretici kuruluşların da ilgisini çekiyor.

www.silikonvadisi.tv’nin haberine göre, bu zamana kadar geliştirdiği fan ve elektrikli süpürge gibi cihazları ile tanınmış olan Dyson, son yılların en iddialı üreticilerinden biri konumunda. Özellikle ev eşyalarında çığır açmış olan firma, bir hayli güçlü olan süpürge modelleri sayesinde sektöre farklı bir rekabet havası katmış bulunuyor. Bu sayede hem elektronik ev aletlerinde yaşanan gelişmeleri bir adım öteye taşımış olan firma, şimdi ise elektrikli araç üreteceği bilgisi ile gündeme gelmiş durumda. Firma, şu anda Birleşik Krallık bölgesinde yeni bir yatırım yapmaya çalışıyor. Ürettiği vakum teknolojisi ile sektörde çığır açmış olan şirket, eğer yatırım ve sermaye toplama aşamasında başarılı bir iş çıkarırsa elektrikli araç üretimi için ilk temelleri atmış olacak.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrikli araçlar 0 Comments

Elektrikli Araç Sayısı 1 Milyonu Aştı

Uluslararası Enerji Ajansı tarafından belirlenen 2C hedefinin tutturulmasında ilerleme kaydeden tek sektör, 1 milyonluk satış rakamına ulaşan elektrikli araçlar oldu. www.ekodialog.com’dan alınan verilere göre, Uluslararası Enerji Ajansı 15 Kasım 1974

ALTERNATİF TASARIMLAR

Daha Akıllı Bir Gelecek İçin Akıllı Tuvaletler !

Yakın gelecekte birçok alanda görmeye başlayacağımız bu akıllı tuvaletler üzerindeki güneş panellerinden gelen enerji ile atık suyu temizleyen bir elektrokimyasal reaktör içeriyor. Üzerindeki mobil sensörlerle de sistemin çalışmasını takip ediyor,

HABERLER 0 Comments

Enerji Bakanı Enerji Bakanlığına Karşı

Enerji Bakanlığı’nın güneş enerjisi santrali (GES) lisansı almak isteyen bütün yatırımcılardan ayrı ayrı ‘güneş ölçümü’ istemesi sektörü şoke etti. Santral kurulması düşünülen araziye gelen güneş ışığıyla ilgili değerlerin her yatırımcıdan istenmesi milyonlarca Euro’luk ölçüm krizini doğurdu.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply