Dünyanın İlk Elektrikli Helikopteri: Volocopter

Dünyanın İlk Elektrikli Helikopteri: Volocopter

Hava araçları üzerine farklı teknolojilerden faydalanarak ürünler üreten E-Volo, dünyanın ilk elektrikle çalışan helikopterini üretti.

Üretimi gerçekleştirilen elektrikli araçlar kategorisine helikopterde girdi.

www.webtekno.com’un haberine göre, E-Volo, Alman merkezli olan ve hava araçları üzerine farklı teknolojilerden faydalanarak cihazlar üreten bir şirket. Şirketin geliştirdiği dünyanın ilk elektrikli helikopteri olan Volocopter, helikopter ve drone’ların bir araya getirilmesi fikriyle geliştirilmiş.

Helikopter, toplam iki kişinin binebileceği ve birbirinden bağımsız 18 pervaneden gücünü alarak çalışacağı şekilde geliştirilmiş. Yerdeyken dikey yönde oldukça seri bir şekilde kalkabilen helikopter, yine aynı serilikle herhangi bir yönde uçabiliyor. Volocopter’in en ilgi çekici özelliklerinden bir tanesi ise isterseniz cihazın içerisinde, isterseniz daha uzak bir yerde joystick tarafından kontrolünün sağlanabiliyor olması.

Alman yasalarına göre kamusal alanda bu tarz araçların uçması yasak, ayrıca bu zamana kadar yapılan tüm test uçuşları kapalı alanda gerçekleştirilmiş. Fakat şirket, hükümetten havacılık kurallarının gözden geçirilmesiyle gerekli ticari üretim ve satış izinlerini almış durumda. E-Volo’nun CEO’su Alexander Zosel, hava araçları tarihinde bir devrim olarak bahsettiği Volocopter için ‘hafif spor multicopter’ tanımlamasını yapıyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

YATIRIMCI

Alkor’dan Güneş Enerjisi Santrali

Alkor Alüminyum, GES projesiyle, İzmir’deki fabrikasının elektrik üretiminin yüzde 30’unu güneş enerjisinden karşılıyor. Türkiye’de güneş enerjisinden elektrik üreten firmaların sayısı artıyor. Alüminyum sektörünün önde gelen isimlerinden Alkor Alüminyum, kurduğu güneş

YATIRIMCI

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Verimlilik ve Temiz Enerji İçin Örnek Çalışmalar Yürütüyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), enerji verimliliği bilinci oluşturmak için yeni projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, BTSO olarak Bursa iş dünyasında enerji verimliliği noktasında

HABERLER 0 Comments

Alman Demiryolları Elektrikli Araç Filosu Kuruyor

Almanya’nın demiryolu şirketi Deutsche Bahn, elektrikli ve hibrid araçlardan oluşan bir filoyu şehirler arası yolculuk yapacak olan yolcuların hizmetine sunmak için yeni bir şirket açmayı planlıyor. Ayrıca bu hizmetin, uzun mesafeli