DMA, Çin’de Elektrikli Otomobil Üretimine Başlıyor

DMA, Çin’de Elektrikli Otomobil Üretimine Başlıyor

‘Yerli oto markası’ için çalışma yapan Derindere, geliştirdiği aracın üretimine haziran ayında Çin’de başlıyor. Aylık 300 adet üretim olacak. İran’da üretim için yatırım teklifi alan şirket, görüşmelere başladı, orada fabrika kurmayı planlıyor.

Elektrikli araç üretiminde yerli kuruluşlar uluslararası alanda faaliyet gösterme yönünde çalışmalarını sürdürüyor.

www.dunya.com’un haberine göre, ‘Yerli oto’ konusunda iddialı şirketlerden biri olan Derindere Motorlu Araçlar (DMA), Türkiye’de üç yıllık Ar–Ge ile geliştirdiği araçların üretimine Çin’de başlıyor. ‘Yerli oto’ için üretim yatırımının Çin’de yapılmasının nedeni, sadece maliyet değil, aynı zamanda Çin hükümetinin bu konudaki teşvikleri. Henüz yeterli talep ve teşvik olmadığı için fabrika yatırımını Türkiye’de değil Çin’de Çinli ortağı ile birlikte yapan DMA’nın hedefi, şimdilik aylık 300 elektrikli oto üretmek. Şirketin gündemindeki ikinci konu ise İran’da yatırım. İranlı üst düzey heyet, DMA’yı İstanbul’daki merkezinde ziyaret ederek yatırım teklifi getirdi. Bu konuda görüşmeler devam ediyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

İNOVASYON

Elektrikli Araba Kiraz’la Rekor Ucuzlukla Yolculukla Yapılacak

Namık Kemal Üniversitesi, öğrencilerinin yapımını sürdürdüğü elektrikli otomobil “Kiraz”ın, 100 kilometrede sadece 2,5 liralık elektrik harcaması bekleniyor. Ulaştırma sektöründe önümüzdeki 20 yıl içinde yaşanacak köklü değişimin ipuçlarını elektrikli araçlar sunuyor.

Elektrikli araçlar 0 Comments

Norveç Benzinli Araçları Yasaklamaya Hazırlanıyor

Eğer anayasaya sunulan mevzuat yürürlülüğe girerse Norveç benzin ile çalışan otomobilleri yasaklayan ilk ülke olarak tarihe geçecek. Kuzey Avrupa’da bulunan İskandinav Yarımadası’nın batısında bir ülke olan Norveç Avrupa ortalamasının üstünde

HABERLER

Ankara, İzmir, Hatay’da Jeotermal Arazisi İhale Edilecek

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) Ankara, Hatay ve İzmir’deki 6 ruhsatlı jeotermal alanı ihale edecek. MTA’nın bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, genel müdürlükçe yapılan arama çalışmaları sonucunda

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply