Dicle’de Enerji Verimliliği Tartışıldı

Dicle’de Enerji Verimliliği Tartışıldı

Dicle EDAŞ, Enerji Verimliği Haftası nedeniyle “Enerji verimliliği, israfı ve çevresel etkileri” konulu bir panel düzenledi.

enerji-verimliligi-israfi-ve-cevresel-etkiler-6872012_x_oKaçak elektrik kullanımının en yoğun olarak gerçekleştiği bölgeler olarak nitelendirilen Güneydoğu ve Anadolu bölgesinde, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerjiye geçiş konuları da ele alınıyor. Bu kapsamda, www.haberler.com’un haberine göre, Dicle EDAŞ, Enerji Verimliği Haftası nedeniyle “Enerji verimliliği, israfı ve çevresel etkileri” konulu bir panel düzenledi.

Düzenlenen panele, Şanlıurfa  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin de konuşmacı olarak katıldı. Başkan Ertekin, “Yatırımcı gözüyle bölgede “Elektrik Enerjisi Kullanımı ve Öneriler” konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Ertekin, “Enerji de su, hava gibi ihtiyaçtır, enerji bedelinde, enerji fonu, TRT payı kaldırılmal KDV yüzde 1’e indirilmelidir. Su ve enerji israfını önlemek için hızla damla sulamaya geçilmelidir, destekleme yerine damla sulama tesisi verilebilir. Enerji ve su kesinlikle bir sayaçtan geçirilerek verilmelidir, dönüm başına ücret israfı önleyemez” dedi.

Haberin devamı için tıklayın

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

YATIRIMCI 0 Comments

Vestas’ın Karlılık Oranında Büyüme

Danimarkalı rüzgâr türbini üreticisi Vestas, yıllık kazanç ve kar oranlarında patlama yaşayacaklarını açıkladı. Danimarkalı rüzgâr türbini üreticisi Vestas, yenilenebilir enerji üretim talebinde düşüşün yaşanmamasından hareketle, yıllık kazanç ve kar oranlarında

HABERLER

Güneş Enerjili Engelli Aracına Ticaret Borsası’ndan Destek

Çorum Ticaret Borsası, güneş enerjisi ile çalışan engelli aracına sponsor oldu.  Güneş enerjisinin kullanım alanları çeşitlenirken, toplum faydası da iyice ön plana çıkmaya başladı. Engellilerin hayatlarını kolaylaştırabilecek engelli araçlarda güneş

HABERLER

Elektrik Enerjisi Üretimine Yönelik Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanlarının Belirlenmesi Yönetmeliği Yayınlandı

” ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİNE YÖNELİK YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAK ALANLARININ BELİRLENMESİ, DERECELENDİRİLMESİ, KORUNMASI VE KULLANILMASINA İLİŞKİN USUL VE ESASLARA DAİR YÖNETMELİK” yayınlandı. Detaylar için tıklayınız.