Denizli’de Bilgi Evi Kurs Merkezlerinin Elektrik İhtiyacı Güneş Enerjisinden Karşılanacak

Denizli’de Bilgi Evi Kurs Merkezlerinin Elektrik İhtiyacı Güneş Enerjisinden Karşılanacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin 10 farklı bölgesinde hizmet veren Bilgi Evi kurs merkezlerinin elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden karşılayacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, bilgi evlerinde, çocukların ve gençlerin sosyalleşmesine katkı sağlıyor.

Sosyalleşmenin çocukların ileride kuracakları ilişkilerde başarılı olmalarının ilk şartı olması anlayışıyla, Bilgi Evleri’nde çocukların sosyal yönlerinin farkına varması ve bu yönlerini daha iyi kullanmaları için onlara destek olması amaçlanıyor.
Belediye bu açıdan, eğitim sürecini, çocukların sosyalleşmesini sağlayacak şekilde oluşturdu.

Bu doğrultuda, Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin 10 farklı bölgesinde hizmet veren Bilgi Evi kurs merkezlerinin elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden karşılayacak.

‘Denizli Büyükşehir Belediyesi Gücünü Güneşten Alıyor’ projesi, belediye bünyesinde hizmet veren Bilgi Evleri ile kurs merkezlerinde tanıtıldı. Kayıhan Bilgi Evi ve Kurs Merkezi’nin üzerine kurulacak sistem ile kentin farklı bölgelerinde bulunan toplam 10 Bilgi Evi ve kurs merkezinin elektrik ihtiyacının karşılanacağı projede, öğrencilere enerji kaynaklarının farklı alanlarda kullanımını yaygınlaştırmak, enerji üretiminde fosil kaynakların payını azaltmak ve enerji verimliliğinin artırılmasını sağlamak konularında bilgiler verildi, ayrıca enerji tasarrufunun önemi anlatıldı.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

6 Kat Daha Hızlı Şarj Eden Elektrikli Araç Teknolojisi

Elektrikli otomobillerin en düşündüren konusu kuşkusuz şarj süreleri. Günümüzde 230V’lik şebekeyle 8-10 saate kadar uzanan şarj süresi, Volvo ve Siemens ortaklığı ile geliştirilen üç fazlı yeni sistemle sadece 1.5 saate

HABERLER 0 Comments

Emin Grubu’ndan Elektrikli Araç Üretimi

Emin Grubu, 100 km`de sadece 1 TL`lik elektrik tüketen yüzde 100 elektrikli otomobil üretim ve satışına başladı. Türkiye’de elektrikli araç üretimine yönelen firmalarda artış görülüyor. Konvansiyonel ataçların dönüştürülmesiyle elde edilen

HABERLER

Yingli Green Enerji, Dünya Kupası Tarihindeki İlk “Nötr Karbon” Sponsoru Oldu

Yingli Green Enerji, 2014 FIFA Dünya Kupası’nın Brezilya’daki büyük tarihi misyonunu destekleme amacının bir parçası olarak, Brezilya’daki tanıtım çalışmalarının etkisiyle artan karbon emisyonlarını telafi etmeyi planlıyor. Yingli, FIFA Dünya Kupası

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply