Delta Group’a Uluslararası İnovasyon Ödülü

Delta Group’a Uluslararası İnovasyon Ödülü

Merkezi Antakya’da bulunan Delta Enerji firması büyük bir başarıya imza attı ve SOROSİS-6 Projesi kapsamında geliştirdiği tarımsal sulama amaçlı mobil güneş enerjisi sistemi, alanında dünyanın en prestijli etkinliklerinden biri kabul edilen Middle East Electricity Exhibition’da ‘Best Innovation or Technology of the Year’ (Yılın En İyi Teknolojisi ve Buluşu) ödülünü aldı.

yorumgazetesihatay.com‘un haberine göre “Tarımsal Sulama Amaçlı Mobil Güneş Enerji Sistemi” adını verdikleri projenin marka tescilini gerçekleştirmiş, faydalı model belgesini almış ve Çukurova Üniversitesinde testlerini tamamlatmış olan Delta Enerji firmasını ödül töreni sırasında Delta Group Körfez Bölgesi Genel Koordinatörü Ekrem Aksu temsil etti. Aksu”Sektörün liderlerinden biri olan Delta Enerji firması olarak her zaman yenilikçilik ilkesini benimsedik ve çalışmalarımızı bu yönde sürdürdük. Yenilikçilik ilkemizi sadece faydalı bir buluş oluşturmak üzerine sınırlandırmak yerine, aynı zamanda bu faydalı buluşu satın alınabilir ve pazarlanabilir bir boyuta taşıdık. Bu sebeplerle aslında bu ödülü, bu buluşun sahibi olan Arastırma Geliştirme Departmanındaki mühendis arkadaşlarım ve pazarlanabilir olmasını sağlayan bütün arkadaşlarım adına alıyorum.” dedi.

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

Süvarioğulları’dan Aydın`a Güneş Enerjisi Santrali

Süvarioğulları Elektrik, Aydın`da 4 adet 0,96 MW’lık güneş enerji santrali ve enerji iletim hattı kuracak. Türkiye’nin kuzey bölgesi dışında hemen her ilde güneş enerjisi santrali kurma çalışmaları sürüyor. Türkiye’nin güneş

İNOVASYON

Philips’ten 11 milyar Euro’luk Yeşil Ürün Satışı

Philips, yeşil ürün satışlarının toplam satış içindeki payını yüzde 52’ye yükselterek 11,1 milyar Euro’luk yeşil ürün satışı gerçekleştirdi. Yeşil inovasyon kavramı,  Klimatolog Prof. Dr. Barbaros Gönençgil’e göre, çevreye olan baskının azaltıldığı bir

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply