“Dairesel Ekonomi Yaklaşımı Dünyayı Daha Sürdürülebilir Hale Getiriyor”

“Dairesel Ekonomi Yaklaşımı Dünyayı Daha Sürdürülebilir Hale Getiriyor”

Philips Sürdürülebilirlik Grup Başkanı Henk de Bruin: “İş modellerimiz, malzemenin yeniden kullanımı ve tasarım süreçlerimizde dairesel ekonomi yaklaşımını benimsemenin dünyayı daha sürdürülebilir bir hale getirmenin yanı sıra bize rekabet avantajı sağlayacağına inanıyoruz.”

Royal Philips (NYSE:PHG, AEX:PHI), önde Philips-City-Farm-lighting-2342 (2)gelen marka danışmanlığı ajansı Interbrand* tarafından oluşturulan En İyi Küresel 50 Yeşil Marka yıllık sıralamasında, teknoloji markaları arasında en hızlı yükselme kaydeden marka oldu. Philips Sürdürülebilirlik Grup Başkanı Henk de Bruin konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “İki yıl içinde büyük bir yükselme kaydettiğimiz için çok mutluyuz, bu başarı sürdürülebilir inovasyon alanındaki çabalarımızın göstergesi oldu”. “Bu yıl Yeşil ürün satışlarımız toplam satışların yarısını aştı, bu da sürdürülebilir performansımızın markamız için daha güçlü bir talep oluşturduğunu gösteriyor. İş modellerimiz, malzemenin yeniden kullanımı ve tasarım süreçlerimizde dairesel ekonomi yaklaşımını benimsemenin dünyayı daha sürdürülebilir bir hale getirmenin yanı sıra bize rekabet avantajı sağlayacağına inanıyoruz.”

“Philips en ünlü global markalardan biri”

Raporunu açıkladıktan sonra Interbrand tarafından şu açıklama yapıldı: “Philips’in 2013/2014 yılının en ünlü global markalarından biri olduğunu gördük. Yenilenmiş marka vizyonu ve kimliği ile Philips insanların hayatına anlamlı inovasyonlar ile katkı yaparak yılda 3 milyarı aşkın insanın hayatını iyileştirmek için zemin hazırladı.”

Konu ile ilgili açıklama yapan Interbrand Amsterdam İdari Müdürü Patrick Stal ise “Kurumsal yurttaşlık ve sürdürülebilirlikle ilgili faktörler konusunda markanın performansı daima DNA’sının bir parçası olmuştur. Şimdi gördüğümüz kadarıyla her geçen gün daha çok sayıda global izleyici bu performansın farkına varıyor ve bunu marka algısına belirgin bir katkı olarak görüyor. Philips, kurumsal yurttaşlık ve sürdürülebilirlikle ilgili konularda ne kadar güçlü bir performans sergilediğini dünyaya göstermesiyle markanın yeşil algısındaki büyüme bu marka için gerçek değer sunmaya devam etmeyle bağlantılı” dedi.

Philips 40. en iyi küresel marka

Bu yıl dokuz sıra yükselen Philips, tüm markalar arasında ikinci büyük yükselişi kaydetti ve geçtiğimiz yıl 23. sıradayken şu an 14. sıraya yerleşti. Son olarak aldığı Practice Greenhealth’ın “Değişim Şampiyonu” ödülü ve ABD Çevre Koruma Ajansı’nın “Energy Star yılın Ortağı”  ödülleri de dâhil olmak üzere Philips sürdürülebilirlik performansıyla uluslararası ün kazandı. Philips, en iyi 100 küresel markayı gösteren yıllık Interbrand sıralamasında 9,8 milyar ABD dolarını aşkın marka değeriyle 40. sırada yer alıyor.

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Dağıtım

Kayıp Kaçak İçin Önlem Yenilenebilir Enerji

İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bülent Özkan, “”Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde en fazla kayıp kaçak tarımsal sulamada yaşanıyor. Bu oranı düşürebilmek için yenilenebilir enerji projelerine destek veriyoruz” dedi. Türkiye’de son dönemde

HABERLER

Türkiye’de Çevreci Traktör Dönemi Başlıyor

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Sakarya’nın Erenler İlçesinde 80 milyon liralık yatırımla yapılacak olan traktör fabrikasının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, 2014 yılında tamamlanacak fabrikada çevreci traktörler imal

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Malatya Yenilenebilir Enerji Yatırımlarıyla Dikkat Çekiyor

Türkiye genelinde en çok çevreci projeleriyle öne çıkan Malatya Büyükşehir Belediyesi, yeni geliştirdiği projelerle resmen yenilenebilir enerji üssü haline geliyor. Bugüne kadar Çöpgaz Elektrik Santrali ile Bakım İstasyonu Güneş Enerji