CSUN’ın Dünya Çapında Üretim Başarısı

CSUN’ın Dünya Çapında Üretim Başarısı

CSUN, Bloomberg tarafından Dünya Çapında 1. Seviye (Tier-1) Üretici Seçildi.HQ_Nanjing_2

 CSUN, Bloomberg Yeni Enerji Finans (“BNEF”) Güneş Paneli Üreticiler Kategorilendirmesinde 1. Seviye “Tier-1”  üretici seçildi.

CSUN’ın bu başarısında, güneş hücreleri ve panelleri üreticisi Seul Enerji ortaklığıyla, İstanbul Tuzla’da 300 megawatt kapasiteli Türkiye’nin ilk güneş hücresi büyük güneş paneli fabrikasını hayata geçirmesi rol oynadı.

BNEF yöneticisi Jenny Chase konuyla ilgili olarak, “ BNEF olarak CSUN’ı Tier-1 üretici olarak memnuniyetle onaylıyoruz ve bunu 2014 Güneş Enerjisi Pazarı yayınımızda da yayınlayarak duyuracağız” şeklinde ifade etti.

“Tier1 seviyesi, küresel stratejimizde önemli bir kilometre taşı oldu”

CSUN’ın CEO’su Stephen Cai ise,  Tier-1 seviyesinde üretici olarak lanse edilmenin CSUN’ın sürekli gelişen küresel stratejisinin önemli bir kilometre taşlarından birisi olduğunu söyledi. Cai açıklamasını şöyle sürdürdü: “CSUN olarak yüksek kalite ürünler sunmaya, yatırımcılar ve müşterilerimiz için güvenli bir tercih unsuru olmaya çalışıyoruz. CSUNTier-1 seviyesinde olmak, proje geliştirenler ve EPC müşterilerimiz için finansal kaynaklara daha rahat ve güvenle ulaşılmasını kolaylaştıracaktır. BNEF derecelendirme sistemi ise, bütün müşterilerimiz tarafından güvenli bir değerlendirme aracı olarak kabul edilmektedir.”

BNEF’in kriterlerde kolay ve şeffaf bilgiye ulaşım belirleyici unsur

BNEF,  kapsamlı güneş paneli üretimi pazarında, PV güneş paneli üreticilerinin proje geliştiriciler, EPC’ler ve yatırımcıların kolay ve şeffaf bilgiye ulaşmasına ve kredilendirilmesine yardım gibi temelleri dikkate alıyor.

BNEF, geçmiş iki yıl içerisinde devlet kalkınma bankası olmayan en az üç farklı finans kuruluşu tarafından geri ödemesiz (non-recourse) olarak projelere finans sağlanan üreticiler arasından belirleniyor. Bu kriterlerde seçim yapılırken geri ödemesiz olarak finanse edilen projelerin ticari ve kurumsal bankalar tarafından değerlendirilmesi ve dolayısıyla onların çok katı kalite standartlarını sağlayan bir üretici olması gerekiyor

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Amazon 50 Yerleşkesinde Temiz Enerji Kullanımına Geçiyor

Dünya teknoloji devlerinden Amazon (amazon.com) Amerika’da 5 yerleşkesinin çatısına toplam 41 MW güneş enerjisi santrali kuracak. California, New Jersey, Maryland, Nevada ve Delaware’deki yerleşkelerinde 2017 sonuna kadar tamamlanacak olan proje, Amazon’un 2020

HABERLER 0 Comments

“Yenilenebilirle İlgili, Tüm İzinlerin Alınıp Yatırımcıya Verileceği Yeni Bir Sürece Giriyoruz”

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Hürriyet ile söyleşisinde enerji piyasalarına yönelik önemli mesajlar verdi. Yatırımcının proje yaparken bazen 70’i aşkın kurumdan izin alması gerektiğine işaret eden Yılmaz, “Yenilenebilir ve yerli kömürle

Akıllı Şebekeler ve Şehirler

Mühendislik Zirvesi’14 “Akıllı Şehirler” 1-2-3 Nisan İstanbul

 Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Kulübü tarafından düzenlenen Mühendislik Zirvesi, bu sene “Akıllı Şehir” kavramı üzerinden geleceğin çevreci, verimli, konforlu ve güvenli şehirlerini ele almaktadır. Gelişen bilişim teknolojileriyle beraber trafik, yapılaşma,