CSUN’ın Dünya Çapında Üretim Başarısı

CSUN’ın Dünya Çapında Üretim Başarısı

CSUN, Bloomberg tarafından Dünya Çapında 1. Seviye (Tier-1) Üretici Seçildi.HQ_Nanjing_2

 CSUN, Bloomberg Yeni Enerji Finans (“BNEF”) Güneş Paneli Üreticiler Kategorilendirmesinde 1. Seviye “Tier-1”  üretici seçildi.

CSUN’ın bu başarısında, güneş hücreleri ve panelleri üreticisi Seul Enerji ortaklığıyla, İstanbul Tuzla’da 300 megawatt kapasiteli Türkiye’nin ilk güneş hücresi büyük güneş paneli fabrikasını hayata geçirmesi rol oynadı.

BNEF yöneticisi Jenny Chase konuyla ilgili olarak, “ BNEF olarak CSUN’ı Tier-1 üretici olarak memnuniyetle onaylıyoruz ve bunu 2014 Güneş Enerjisi Pazarı yayınımızda da yayınlayarak duyuracağız” şeklinde ifade etti.

“Tier1 seviyesi, küresel stratejimizde önemli bir kilometre taşı oldu”

CSUN’ın CEO’su Stephen Cai ise,  Tier-1 seviyesinde üretici olarak lanse edilmenin CSUN’ın sürekli gelişen küresel stratejisinin önemli bir kilometre taşlarından birisi olduğunu söyledi. Cai açıklamasını şöyle sürdürdü: “CSUN olarak yüksek kalite ürünler sunmaya, yatırımcılar ve müşterilerimiz için güvenli bir tercih unsuru olmaya çalışıyoruz. CSUNTier-1 seviyesinde olmak, proje geliştirenler ve EPC müşterilerimiz için finansal kaynaklara daha rahat ve güvenle ulaşılmasını kolaylaştıracaktır. BNEF derecelendirme sistemi ise, bütün müşterilerimiz tarafından güvenli bir değerlendirme aracı olarak kabul edilmektedir.”

BNEF’in kriterlerde kolay ve şeffaf bilgiye ulaşım belirleyici unsur

BNEF,  kapsamlı güneş paneli üretimi pazarında, PV güneş paneli üreticilerinin proje geliştiriciler, EPC’ler ve yatırımcıların kolay ve şeffaf bilgiye ulaşmasına ve kredilendirilmesine yardım gibi temelleri dikkate alıyor.

BNEF, geçmiş iki yıl içerisinde devlet kalkınma bankası olmayan en az üç farklı finans kuruluşu tarafından geri ödemesiz (non-recourse) olarak projelere finans sağlanan üreticiler arasından belirleniyor. Bu kriterlerde seçim yapılırken geri ödemesiz olarak finanse edilen projelerin ticari ve kurumsal bankalar tarafından değerlendirilmesi ve dolayısıyla onların çok katı kalite standartlarını sağlayan bir üretici olması gerekiyor

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Yenilenebilir Enerji Platformunda Güçlü İşbirliği

Ankara’da 6 Kasım 2013 Çarşamba günü açılışını Norveç Kralı V. Harald’ın yaptığı ”Türkiye – Norveç İşbirliği Forumu – Yenilenebilir Enerji – 2013” zirvesine, Norveç Endüstri Bakanı Monica Maeland ile Türkiye

HABERLER 0 Comments

Öğrenciler Akıllı Şehirleri Tasarlıyor

Başakşehir Living Lab tarafından düzenlenen ‘Designokids Akıllı Şehircilik Atölyesi’nde bilgievi öğrencileri, hayal ettikleri şehirleri tasarlıyor. Geleceğin mimarları geleceği tasarlıyor. Akıllı şehir tasarımları gençlerin elinde şekilleniyor. www.milliyet.comtr’nin haberine göre, Başakşehir Living

HABERLER

Kentlerde Modernleşmenin Formülü Akıllı Şehirler

BloombergHT ekranlarında “İş Dünyası” programına konuk olan Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan ve British Telecom Türkiye Genel Müdürü Mehmet Başer, İstanbul trafiğine çözümün akıllı şehirleşme kapsamında ulaşımda teknolojiye yerverilmesiyle