CSUN’ın Dünya Çapında Üretim Başarısı

CSUN’ın Dünya Çapında Üretim Başarısı

CSUN, Bloomberg tarafından Dünya Çapında 1. Seviye (Tier-1) Üretici Seçildi.HQ_Nanjing_2

 CSUN, Bloomberg Yeni Enerji Finans (“BNEF”) Güneş Paneli Üreticiler Kategorilendirmesinde 1. Seviye “Tier-1”  üretici seçildi.

CSUN’ın bu başarısında, güneş hücreleri ve panelleri üreticisi Seul Enerji ortaklığıyla, İstanbul Tuzla’da 300 megawatt kapasiteli Türkiye’nin ilk güneş hücresi büyük güneş paneli fabrikasını hayata geçirmesi rol oynadı.

BNEF yöneticisi Jenny Chase konuyla ilgili olarak, “ BNEF olarak CSUN’ı Tier-1 üretici olarak memnuniyetle onaylıyoruz ve bunu 2014 Güneş Enerjisi Pazarı yayınımızda da yayınlayarak duyuracağız” şeklinde ifade etti.

“Tier1 seviyesi, küresel stratejimizde önemli bir kilometre taşı oldu”

CSUN’ın CEO’su Stephen Cai ise,  Tier-1 seviyesinde üretici olarak lanse edilmenin CSUN’ın sürekli gelişen küresel stratejisinin önemli bir kilometre taşlarından birisi olduğunu söyledi. Cai açıklamasını şöyle sürdürdü: “CSUN olarak yüksek kalite ürünler sunmaya, yatırımcılar ve müşterilerimiz için güvenli bir tercih unsuru olmaya çalışıyoruz. CSUNTier-1 seviyesinde olmak, proje geliştirenler ve EPC müşterilerimiz için finansal kaynaklara daha rahat ve güvenle ulaşılmasını kolaylaştıracaktır. BNEF derecelendirme sistemi ise, bütün müşterilerimiz tarafından güvenli bir değerlendirme aracı olarak kabul edilmektedir.”

BNEF’in kriterlerde kolay ve şeffaf bilgiye ulaşım belirleyici unsur

BNEF,  kapsamlı güneş paneli üretimi pazarında, PV güneş paneli üreticilerinin proje geliştiriciler, EPC’ler ve yatırımcıların kolay ve şeffaf bilgiye ulaşmasına ve kredilendirilmesine yardım gibi temelleri dikkate alıyor.

BNEF, geçmiş iki yıl içerisinde devlet kalkınma bankası olmayan en az üç farklı finans kuruluşu tarafından geri ödemesiz (non-recourse) olarak projelere finans sağlanan üreticiler arasından belirleniyor. Bu kriterlerde seçim yapılırken geri ödemesiz olarak finanse edilen projelerin ticari ve kurumsal bankalar tarafından değerlendirilmesi ve dolayısıyla onların çok katı kalite standartlarını sağlayan bir üretici olması gerekiyor

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Suluova’da Biyogaz Tesisi Planlanıyor

Türkiye’de bazı belediyeler biyogaz tesislerine yöneliyor. Ama bu sayının yine de yeterli olmadığı, birçok belediyenin biyogaz tesislerine henüz sıcak bakmadığı da uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok,

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

“İran’da Kazanabilmenin Yolu Antalya’dan Geçiyor”

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği (IAEE) ile İran Enerji Ekonomisi Derneği 22-23 Ocak tarihlerinde Antalya’da ‘Ambargo sonrası İran- Yeni iş, yeni enerji-yeni fırsatlar’ başlıklı bir konferans düzenleyecek. Ortadoğu ve Arap coğrafyasında

HABERLER

“Herkes Atıktan Enerji Üretiminden Çok Para Kazanabilir”

IWES 2012’de Atıktan Enerji Üretimi ve Uygulamaları isimli  panelde atıkların yenilenebilir enerjiye dönüştürülmesi konusu işlendi. BDI Yetkilisi Hrvoje Milosevic panelde yaptığı konuşmada, ” Atık, para kazandıracak bir meta ve atık