CSUN Müşterilerine DenizLeasing’ten Finans Desteği

CSUN Müşterilerine DenizLeasing’ten Finans Desteği

DenizLeasing Finansal Kiralama A.Ş. (DenizLeasing) ile CSUN arasında Türkiye’deki güneş enerjisi projelerini finanse etmek üzere stratejik bir işbirliği anlaşması imzalandı.

CSUN DenizleasingGüneş enerjisi projelerinde finansman açığı yaşanmasının sektörün en önemli sorunlarından biri olduğu biliniyor. Özellikle, Türkiye’de birçok finans kuruluşu geçmişte güneş enerjisi projelerine oldukça kuşkulu yaklaşıyordu. Bu durum, yatırımcılar açısından engelleyici bir unsur olarak öne çıkıyordu. Son dönemde ise, güneş enerjisi projelerinin hız kazanması, Hükümet tarafından sektörle ilgili hedeflerin somutlaştırılması, sektöre ulusal ve uluslararası finans kuruluşlarının ilgisini artırdı. Türkiye’de güneş enerjisi projelerine kredi sağlayan kuruluşlar arasında yer alan DenizLeasing ile CSUN arasında Türkiye’deki güneş enerjisi projelerini finanse etmek üzere stratejik bir işbirliği anlaşması imzalandı.

DenizLeasing, yapılan anlaşmaya göre , CSUN panellerinin kullanılacağı  güneş enerjisi santrallerine ilk etapta toplamda 100 megawatt kapasiteye kadar finansman sağlayacak.

Düzenlenen imza töreninde konuşan DenizLeasing Genel Müdürü Kahraman Günaydın yaptığı açıklamada, CSUN ile stratejik ortak olarak, dünya çapında liderliği kanıtlanmış yüksek verimli üstün teknolojik ürünleri ile faaliyet gösteren CSUN’ın panellerinin kullanılacağı projelere finansal kaynak sağlayacaklarını belirterek, “DenizLeasing’in güçlü markası, sektörel tecrübesi ve geniş iş ağı, CSUN’ın kanıtlanmış ekipmanları ve yerel pazardaki varlığını artırmaya yönelik güçlü yatırımları ile birleşince, ortak müşterilerimize ve yatırımcı adaylarına mükemmel bir değer paketi sunmuş olacağız” dedi.

“Bu anlaşma ile ürünlerimiz daha geniş kitlelere ulaşacak”

CSUN’ın kurucusu ve CEO’su Tingxiu Lu ise, “ Türkiye’nin lider leasing kuruluşu olan DenizLeasing ile stratejik işbirliği anlaşması imzalamaktan ötürü memnuniyet duyuyoruz. Bu işbirliği ile Türkiye pazarında ürünlerimizin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayarak, pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

CSUN’ın Türkiye ortağı Seul Enerji A.Ş. firmasının Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda CSUN Yönetim Kurulu üyesi Çağrı Seymen ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu anlaşma alanında uzman kadroları ile Türkiye’deki güneş enerjisi yatırımlarına şu ana kadar en yüksek finansmanı  sağlamış olan DenizLeasing ile güneş enerjisi ekipman üretiminde Türkiye’deki en büyük yatırımı yapmış olan CSUN arasındaki bu anlaşmanın imzalanması her şeyden önce sektörün geleceği açısından oldukça önemlidir. Bu stratejik birliktelik  yatırımları hızlandıracak ve ülkemizde yeşil enerji üretimini arttıracaktır. Diğer taraftan da bu anlaşma, CSUN’ın Türkiye’deki varlığının ve yatırımlarının orta ve uzun dönemde de büyüyeceğinin en önemli göstergelerinden birisidir.”

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

İstanbul’a Türkiye’nin En Büyük Rüzgar Santrali

Türkiye’nin en büyük rüzgar santrali İstanbul’da kurulacak. İstanbul, rüzgar enerjisi açısından önde gelen şehirler arasında yer almıyor. Buna karşın, www.enerjienstitusu.com’un haberine göre, Çatalca’da kurulacak rüzgar santrali bu konuda örnek nitelik taşıyacak.

HABERLER

Google Enerji Elektrik Satışına Hazırlanıyor

İnternet arama motoru olarak iş dünyasına girdikten sonra teknoloji alanında yaptığı atılımlarla dünyanın sayılı şirketleri arasına giren Google, enerji satışına el attı. Google, 2009 yılında kurduğu ‘Google Energy’ şirketi aracılığıyla

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Çataklı Enerji EIF Fuarında 2 Önemli Tanıtım Yapacak

DGS Solar Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri 3-4 Kasım tarihleri arasında Ankara EİF Enerji Kongresi ve Fuarında tanıtılacak. DGS Solar 1988 yılından beri fotovoltaik sistemler için tarafsız denetim ve bilir kişi