Çorum’daki Güneş Enerjisi Projesi İçin ÇED Süreci Başladı

Çorum’daki Güneş Enerjisi Projesi İçin ÇED Süreci Başladı

Ahlatçı Metal Rafineri tarafından Çorum’da yapılması planlanan güneş enerjisi projesi için ÇED süreci başladı. 

solar-power---photovoltaic-cells-dataAhlatçı Metal Rafineri tarafından Çorum’da yapılması planlanan güneş enerjisi projesi için ÇED süreci başladı. Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yapılan açıklamada Ahlatçı Metal Rafineri tarafından yapılması planlanan güneş enerjisi projesinde ÇED sürecinin başladığı duyuruldu.

Açıklamada, Çorum ilindeki Organize Sanayi Bölgesi 3. kısım, 154, 196 ve 197 adalar mevkiindeki Ahlatçı Metal Rafineri San. ve Tic. A.Ş. tarafından yapılması planlanan Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisi Üretim projesi ile ilgili olarak Çorum Valiliğine sunulan dosyanın incelenip uygun bulunduğu ve projeye ilişkin ÇED Sürecinin başladığı belirtildi.

Kaynak: Enerji Günlüğü

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Serbest Tüketici Uygulaması Kısa Vadede Mümkün Olmayabilir”

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Genel Sekreteri Uğur Yüksel, kullanımda olan sayaçların uzaktan okunabilen nitelikte olmayışının, serbest tüketici uygulamasının Türkiye geneline yayılmasını kısa vadede engelleyebileceğini belirterek, “Uygulama 2015′in ötesine kayabilir”

HABERLER 0 Comments

Çorum’a Güneş Enerjisi Santrali

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) kendi elektrik enerjisini üretmek amacıyla geliştirdiği Güneş Enerjisi Santrali Projesi, kurulum sürecinin tamamlanmasının ardından üretime başladı. Çorum’da ilkler arasında yer alan proje, ayrıca Türkiye

HABERLER

İstanbul’u Sürdürülebilir Mahalleler Kurtarabilir mi?

10-11 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ArkiPARC etkinliğinin ana gündem maddesini “sürdürülebilirlik” oluşturdu. Etkinliğin sponsorlarından olan Amplio Emlak Yatırım A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu, sürdürülebilirliğin artık