ÇEDBİK ve Yeşil Okullar Projesi Clinton Tarafından Sunulacak

ÇEDBİK ve Yeşil Okullar Projesi Clinton Tarafından Sunulacak

duygu ertenTürkiye’de ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliğe yeşil binalar ve yerleşmelerle katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Çevre Dostu Binalar Derneği  ÇEDBİK,  “Yeşil Okullar “ anlaşmasına  Cape Town Dünya Yeşil Binalar Konseyleri Kongresinde imza atan  20 ülkeden biri oldu.

2007 yılından beri sürdürdüğü çalışmalarla Türkiye’nin sürdürülebilir kentsel dönüşüm, enerji verimliliği ve yeşil bina konularında bilinçlendirilmesine önemli katkıda bulunan ve Dünya Yeşil Binalar Konseyi (WGBC) Tam Konsey Statüsü’ne layık görülen Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği, bugüne kadar sürdürdüğü bilinçlendirme çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Yeşil Okullar projesi Kasımda ABD’De yapılacak GREENBUILD konferansında Hillary Clinton tarafından anons edilecek.

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Duygu Erten, 18 EKİM 2013’de CAPE TOWN’da katıldığı imza töreninde, ülkemizde geleceğe yatırım yapmanın ve sağlıklı nesiller yetiştirmenin yeşil okullar inşaa etmekten geçtiğini ve ÇEDBİK’in uluslararası bu girişimin bir parçası olmasından büyük memnuniyet duyduklarını ve bu konuda Türkiye’de liderlik ederek eğitim sektöründe yeşil dönüşümün önünü açacaklarını belirtti.

cedbik

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

Güneş EnerjisiB 0 Comments

“Üretim Arttıkça, Yerli Üretim Maliyetleri de Azalacaktır”

GÜNDER Genel Sekreteri Faruk Telemcioğlu, “Asıl kavga, güneşten faydalanma olasılığının yüksek olması, maliyetlerin düşmesi ve karlı bir yatırım alanı olmasından kaynaklanıyor. Üretim arttıkça, yerli üretim maliyetleri de azalacaktır” dedi. GÜNDER

HABERLER

Ankara’nın Çöl Yeşerten Gübresi Arabistan’ı Yeşertecek

Çubuk’ta gelecek ay biyogaz santralini devreye sokacak Başkentli bir firma, atıklarını gübre olarak Suudi Arabistan ve çevre ülkelere ihraç edecek. Çubuk’ta 6,5 milyon dolarlık yatırımla tavuk dışkısından elektrik üretimi yapacak

HABERLER

“Enerji Problemi Çözülmeden Sanayi Gelişemez”

İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim GörevlisiDoç. Dr. Hakan Hoşgörmez: “Enerji problemi çözülmeden sanayi gelişemez” diyerek, Çin sanayisinin güçlenmesinin ardında yatan en önemli nedeninin enerji problemini çözmesi olduğunu ifade etti.