Citizen’den Dünyanın En İnce Güneş Enerjili Saati

Citizen’den Dünyanın En İnce Güneş Enerjili Saati

Citizen, güneş enerjisiyle çalışan ilk Eco-Drive saatinin 40. yılında, yalnızca 2.98 mm kalınlığıyla dünyanın en incesi unvanını alan Eco Drive One‘ı tanıttı.

Güneş enerjili ürünler ilgi çekmeyi sürdürüyor. Bu doğrultuda kuruluşlar birbirinden ilginç ürünleri piyasaya sunuyor.

www.ceyms.com’un haberine göre, Citizen, güneş enerjisiyle çalışan ilk Eco-Drive saatinin 40. yılında, yalnızca 2.98 mm kalınlığıyla dünyanın en incesi unvanını alan Eco Drive One‘ı duyurdu. Klasik versiyonun yanı sıra sınırlı sayıda üretilecek özel bir versiyonu da olan saat, markanın “Better starts now” mottosunun en yeni ürünü.

ECO3

Eco Drive One’da 85 hareketli parçadan oluşan mekanizma bulunuyor ve bu mekanizmanın kalınlığı yalnızca ama yalnızca 1 mm. Bu da saatin yüksek bir mühendislik örneği olduğunu söylemek için yeterli. Citizen, saatin 2.600 dolarlık klasik modelinde paslanmaz çelik gövde ve cermet olarak geçen, seramik ile metalin bileşiminden oluşan, renklendirilebilen ve parlatılabilen oldukça dayanıklı bir malzemeden üretilen bir çerçeve kullanmış.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Enerji Bakanlığı: Jeotermal Enerji Kapasitesi 114MW’tan 600MW’a Yükselecek

YALOVA – Türkiye Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin Yalova’nın Termal ilçesinde düzenlediği ‘5686 sayılı jeotermal Kaynaklar ve doğal mineralli sular kanunu’ konulu çalıştayına katılan Bakan Yıldız, şu an 114 MW olan

HABERLER

The Marmara’dan Elektrikli Araç Sahiplerine Şarj İstasyonu Hizmeti

The Marmara Taksim ve Pera Otellerine konuk olan elektrikli araç sahipleri, araçlarını otel bünyesinde şarj etme olanağı elde ediyor. The Marmara Taksim ve The Marmara Pera Otelleri, bünyelerinde kurulan elektrikli

HABERLER

Talesun’dan Şırnak’taki Şehr-i Nuh Oteli’ne Güneş Enerjisi Santrali

Talesun Solar, Türkiye’deki ortak girişim organizasyonu Talesun Anadolu Solar Enerji üzerinden Güneydoğu Anadolu’da Türk girişimci Acar Group’a ait Şehr-i Nuh Oteli’ne  293 kWp kapasiteli anahtar teslim güneş enerjisi santrali kurdu.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply