Citizen’den Dünyanın En İnce Güneş Enerjili Saati

Citizen’den Dünyanın En İnce Güneş Enerjili Saati

Citizen, güneş enerjisiyle çalışan ilk Eco-Drive saatinin 40. yılında, yalnızca 2.98 mm kalınlığıyla dünyanın en incesi unvanını alan Eco Drive One‘ı tanıttı.

Güneş enerjili ürünler ilgi çekmeyi sürdürüyor. Bu doğrultuda kuruluşlar birbirinden ilginç ürünleri piyasaya sunuyor.

www.ceyms.com’un haberine göre, Citizen, güneş enerjisiyle çalışan ilk Eco-Drive saatinin 40. yılında, yalnızca 2.98 mm kalınlığıyla dünyanın en incesi unvanını alan Eco Drive One‘ı duyurdu. Klasik versiyonun yanı sıra sınırlı sayıda üretilecek özel bir versiyonu da olan saat, markanın “Better starts now” mottosunun en yeni ürünü.

ECO3

Eco Drive One’da 85 hareketli parçadan oluşan mekanizma bulunuyor ve bu mekanizmanın kalınlığı yalnızca ama yalnızca 1 mm. Bu da saatin yüksek bir mühendislik örneği olduğunu söylemek için yeterli. Citizen, saatin 2.600 dolarlık klasik modelinde paslanmaz çelik gövde ve cermet olarak geçen, seramik ile metalin bileşiminden oluşan, renklendirilebilen ve parlatılabilen oldukça dayanıklı bir malzemeden üretilen bir çerçeve kullanmış.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Güneşi “Esneyerek” Takip Eden Paneller

Geçtiğimiz Çarşamba günü Michigan Üniversitesinden araştırmacılar, güneş hücrelerinin ağır ve enerji harcayan motorlar olmadan da güneşi takip edebilmelerini sağlayan bir metod geliştirdiklerini açıkladılar. Bu metod, Japon Kirigami sanatından ilham alıyor ve origamiden

İNOVASYON

Dünyanın En Çevre Dostu Dev Kargo Gemisi

Norveçli denizcilik girişimlerinden biri olan Terje Lade tarafından hayata geçirmesi için çalışmalarına başlanan dünyanın en çevreci kargo gemisi “Wind Ship” Norveççe karşılığı “Vindskip”, enerjisinin büyük kısmını okyanus rüzgarından alacak. Dünyanın

YATIRIMCI

Enerji Depolama Pazarında Rekabet Yarışı

Japon devleri Toshiba ve Panasonic, hızlı büyüyen güneş ve rüzgâr gibi yenilenebilir kaynaklardan üretilen güç kaynağı olarak akülü enerji depolama pazarında Güney Koreli Samsung ve LG ile liderlik için yarışıyor.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply