Çin’den Uzaya Güneş Enerjisi İstasyonu

Çin’den Uzaya Güneş Enerjisi İstasyonu

Çin, uzaya dev bir güneş enerji istasyonunu uzaya kurmayı planlıyor.

Bilimsel ve teknik çalışmaların hız kesmediği yenilenebilir enerji alanında, uzay üssü kurma yönündeki çalışmalar da dikkat çekiyor.

Çin, son günlerde teknoloji alanında büyük adımlar atıyor. Yeni projeleriyle tüm dikkatleri üstüne çeken ülke, şimdilerde ise uzaya dev bir güneş enerji istasyonunu uzaya kurmayı planlıyor.

Maliyeti oldukça yüksek olacağı tahmin edilen uzay istasyonun 6 bin kilometre kare yani New York’ un yaklaşık iki katı büyüklüğünde ve Dünya’dan 36 bin kilometre uzaklıkta olması planlanıyor.

Uzaya kurulması planlanan güneş enerji istasyonu birçok fayda sağlayacak. İlk sağlayacağı fayda daha verimli enerji. Çünkü güneş enerjisine direkt maruz kalacak, bulut ya da hava durumu gibi etkenlere takılıp kalmayacak. Aynı zamanda gece ve gündüz döngüsü de olmayacağı için sürekli enerjiyi bünyesine alabilecek.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

YATIRIMCI

Sokak ve Park Aydınlatmalarına Yeni Verimlilik Düzenlemeleri Geliyor

Enerji kaynaklarının ve enerjinin kullanımında verimliliğin artırılmasına yönelik uygulamalarda bir dizi değişikliğe gidilecek. Şehir içi yol, cadde, sokak ve meydan aydınlatmalarının tamamında, park ve bahçe aydınlatması amaçlı sistemlerde LED teknolojisinin

Ulaşım

Lise Öğrencilerinden Elektrikli Araç Üretimi

Keçiören Kalaba Lisesi’nde okuyan 6’sı lise öğrencisi 9 kişilik ekip elektrik motorlu araba üretti.  Elektrikli araç üretimi için gerçekleştirilen çalışmalara çok genç yaştaki öğrenciler de katılıyor. Elektrikli araçlar gençlerin bilimsel

HABERLER

“Bu Fuarda Enerji Var”

RENSEF Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği Fuarımız 31 Ekim – 03 Kasım 2013 tarihlerinde gerçekleşecektir.. Cam Piramit’te gerçekleşecek fuarımıza Turizm, Tarım ve İnşaat sektöründeki yatırımcıların, üst düzey yöneticilerin RENSEF Fuarından tam verim