Chris Porritt Apple’a Transfer Oldu

Chris Porritt Apple’a Transfer Oldu

Apple, Aston Martin One-77 süper otomobilinin, Tesla Model S ve Model X’in geliştirilmesinde rol oynayan ve Elon Musk’ın en sık görüştüğü yöneticilerinden Chris Porritt’i transfer etti.

Elektrikli araçlar popüler haline geldikçe, tutkunları da çoğalmaya başladı. Bu durum elektrikli araç tutkunlarının beklentilerini de gündeme getiriyor. Üretici firmalar da bu durumu avantaja çevirerek tutkunlarının beklentilerini yükseltmeye çalışıyor.

Elektrikli otomobil üreticisi denildiğinde akla ilk gelen isim hiç şüphesiz ki Tesla. Tutkunları Tesla’nın yeni modelleri için 1,2 sene öncesinden sipariş vererek araçlarına kavuşmayı umutla bekliyorlar. Tesla’nın bu başarısı karşısında, teknoloji firmalarının da içinde olduğu birçok kuruluş, elektrikli araç üretimi için sıraya girmiş durumda.

Teknoloji devlerinden Apple’ın da elektrikli araç üretimi için hazırlık yapan firmalar arasında olduğuna dair haberler gündemi oluşturuyor. Apple’ın bu konuda resmi bir açıklamada bulunmamış olmasına karşın, konuyla ilgili spekülasyonların ardı arkası kesilmiyor.

Apple elektrikli araç konusunda her ne kadar renk vermese de bir takım girişimleri ve eylemleri elektrikli araç üretimi konusunda hazırlık yaptığının da kanıtı konumunda. http://uk.businessinsider.com’un haberine göre, kuruluş son olarak
Aston Martin One-77 süper otomobilinin, Tesla Model S ve Model X’in geliştirilmesinde rol oynayan ve Elon Musk’ın en sık görüştüğü yöneticilerinden Chris Porritt’i transfer etti.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

İstanbul Energy, Ürdün’de Güneş Enerji Sistemi Kuracak

İstanbul Energy, tamamı güneş panelleriyle üretilecek 1,6 mW’lık kapasitesiyle kendi segmentinde dünyanın sayılı solar enerji sistemini kuracak. İstanbul Energy, üretilecek elektrik miktarıyla dünya ölçeğinde bir proje olan Zarqa Üniversitesi enerji

HABERLER

Biyoyakıt Boeing’te Olumlu Not Aldı

Japon Havayolları, Boeing 747 uçağında, yeni bir biyoyakıtı başarıyla test etti. Japon Havayolları (JAL) camelina bitkisinden üretilen ikinci nesil sürüdürülebilir biyoyakıtla, Boeing 747-300 model uçağında gerçekleştirdiği deneme uçuşunu başarıyla tamamladı.

HABERLER

LED Lambaların İnsan Sağlığına Olumsuz Etkisi Var mı?

İspanyol araştırmacıların yürüttüğü bir çalışma ekonomik olmalarıyla öne çıkan LED lambaların insan sağlığına kötü etkilerinin olabileceğini ortaya koydu.  Led ışık yayan ampüller standart ampüllere göre %85 daha az elektrik harcamaktalar. Enerji tasarrufu açısından öne

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply