Chris Porritt Apple’a Transfer Oldu

Chris Porritt Apple’a Transfer Oldu

Apple, Aston Martin One-77 süper otomobilinin, Tesla Model S ve Model X’in geliştirilmesinde rol oynayan ve Elon Musk’ın en sık görüştüğü yöneticilerinden Chris Porritt’i transfer etti.

Elektrikli araçlar popüler haline geldikçe, tutkunları da çoğalmaya başladı. Bu durum elektrikli araç tutkunlarının beklentilerini de gündeme getiriyor. Üretici firmalar da bu durumu avantaja çevirerek tutkunlarının beklentilerini yükseltmeye çalışıyor.

Elektrikli otomobil üreticisi denildiğinde akla ilk gelen isim hiç şüphesiz ki Tesla. Tutkunları Tesla’nın yeni modelleri için 1,2 sene öncesinden sipariş vererek araçlarına kavuşmayı umutla bekliyorlar. Tesla’nın bu başarısı karşısında, teknoloji firmalarının da içinde olduğu birçok kuruluş, elektrikli araç üretimi için sıraya girmiş durumda.

Teknoloji devlerinden Apple’ın da elektrikli araç üretimi için hazırlık yapan firmalar arasında olduğuna dair haberler gündemi oluşturuyor. Apple’ın bu konuda resmi bir açıklamada bulunmamış olmasına karşın, konuyla ilgili spekülasyonların ardı arkası kesilmiyor.

Apple elektrikli araç konusunda her ne kadar renk vermese de bir takım girişimleri ve eylemleri elektrikli araç üretimi konusunda hazırlık yaptığının da kanıtı konumunda. http://uk.businessinsider.com’un haberine göre, kuruluş son olarak
Aston Martin One-77 süper otomobilinin, Tesla Model S ve Model X’in geliştirilmesinde rol oynayan ve Elon Musk’ın en sık görüştüğü yöneticilerinden Chris Porritt’i transfer etti.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Türkiye Enerji Konusunda Çok Heyecan Verici Bir Dönemden Geçiyor “

33. Enerji Verimliliği Haftası 5. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı bugün Wow Convention Center’de gerçekleştirildi. Forumda konuşan En-Charter Enerji Verimliliği Kıdemli Uzmanı Gabriela Prata Dias, Türkiye’nin enerji konusunda çok heyecan

Mevzuat

Elektrik Enerjisi Üretimine Yönelik Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanlarının Belirlenmesi Yönetmeliği Yayınlandı

” ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİMİNE YÖNELİK YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAK ALANLARININ BELİRLENMESİ, DERECELENDİRİLMESİ, KORUNMASI VE KULLANILMASINA İLİŞKİN USUL VE ESASLARA DAİR YÖNETMELİK” yayınlandı. Detaylar için tıklayınız.

HABERLER

Kadir Has Üniversitesi’ne Enerji Verimliliği İçin BM’den Hibe Desteği

Kadir Has Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Meltem Ucal’ın hazırladığı “Elektrikli Ev Aletlerinde Enerji Verimliliği Farkındalığı ve İklim Değişikliği“ başlıklı araştırma projesi, UNDP (Birleşmiş

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply