Chris Porritt Apple’a Transfer Oldu

Chris Porritt Apple’a Transfer Oldu

Apple, Aston Martin One-77 süper otomobilinin, Tesla Model S ve Model X’in geliştirilmesinde rol oynayan ve Elon Musk’ın en sık görüştüğü yöneticilerinden Chris Porritt’i transfer etti.

Elektrikli araçlar popüler haline geldikçe, tutkunları da çoğalmaya başladı. Bu durum elektrikli araç tutkunlarının beklentilerini de gündeme getiriyor. Üretici firmalar da bu durumu avantaja çevirerek tutkunlarının beklentilerini yükseltmeye çalışıyor.

Elektrikli otomobil üreticisi denildiğinde akla ilk gelen isim hiç şüphesiz ki Tesla. Tutkunları Tesla’nın yeni modelleri için 1,2 sene öncesinden sipariş vererek araçlarına kavuşmayı umutla bekliyorlar. Tesla’nın bu başarısı karşısında, teknoloji firmalarının da içinde olduğu birçok kuruluş, elektrikli araç üretimi için sıraya girmiş durumda.

Teknoloji devlerinden Apple’ın da elektrikli araç üretimi için hazırlık yapan firmalar arasında olduğuna dair haberler gündemi oluşturuyor. Apple’ın bu konuda resmi bir açıklamada bulunmamış olmasına karşın, konuyla ilgili spekülasyonların ardı arkası kesilmiyor.

Apple elektrikli araç konusunda her ne kadar renk vermese de bir takım girişimleri ve eylemleri elektrikli araç üretimi konusunda hazırlık yaptığının da kanıtı konumunda. http://uk.businessinsider.com’un haberine göre, kuruluş son olarak
Aston Martin One-77 süper otomobilinin, Tesla Model S ve Model X’in geliştirilmesinde rol oynayan ve Elon Musk’ın en sık görüştüğü yöneticilerinden Chris Porritt’i transfer etti.

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Ve Güneşte İlk Önlisanlar Verildi !

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), güneş enerjisinde ilk üretim lisanslarını verdi. Halk Enerji, Erzurum’da kurulacak 4.9 MW kurulu güce sahip güneş enerjisi santrali için önlisansını aldı. Halk Enerji’den sonra Asunim Türkiye iştiraki

HABERLER

Ödemiş Atıklarından Biyogaz Enerjisi Elde Etmeye Hazırlanıyor

Ödemiş Belediyesi, Entegre Katı Atık Yönetimi ve Biyogaz Tesisleri projesinin yapımı için Biosun Ödemiş Firması’yla sözleşme imzaladı. Türkiye’nin en kapsamlı çevre projesini gerçekleştirecek olan Ödemiş Belediyesi, çöplerin ayrıştırılarak 2 MW

HABERLER

Güneş Enerjili Sulamaya Teşvik Tebliği Yayınlandı

1 Haziran 2013 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tarımsal sulamaya teşvik amaçlı “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliği” yayınlandı.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply