Chevrolet FNR Elektrikli Otomobili Çin’de Sergilendi

Chevrolet FNR Elektrikli Otomobili Çin’de Sergilendi

Chevrolet FNR adlı elektrikli otomobil hem tasarımı hem de kendi kendine sürücüsüz olarak gidebilme özelliğiyle, Shanghai Motor Show’da  dikkat çeken araçlar arasında yerini aldı.

chevrolet-fnr elektrikli otomobilElektrikli otomobiller çeşit çeşit boy boy üretiliyor artık ve kendine has özellikleri ile dikkat çekiyor. Kendi kendine gidebilme özelliğine sahip elektrikli otomobiller başka bir çağın habercisi gibi duruyor.

www.haberler.com’un haberine göre, birçok otomobil üreticisi Shanghai Motor Show’da geliştirdikleri yeni nesil araçlarını görücüye çıkardı. Çinlilerin ilgi gösterdiği etkinlikte Chevrolet’in konsept aşamasındaki etkileyici otomobili de bulunuyor. Chevrolet FNR adlı otomobil hem tasarımı hem de özellikleri ile etkinlikte dikkat çeken araçlar arasında yerini aldı.

Şanghay Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan Chevrolet FNR konsepti, fütüristik bir kapsül tasarıma sahip. Kendi kendine sürücüsüz olarak gidebilen otomobilin farlar ve arka lambaları kristalden oluşuyor. Elektrikli otomobilin kapıları Dragonfly olarak adlandırılan bir şekilde açılıyor. Manyetik tekerleri sayesinde araç, elektrik ihtiyacının belli bir kısmını kendisi üretebiliyor.

Haberin devamı için tıklayın 

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Trafikte Yer Alan Araç Sayısını Biliyor musunuz?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2013’ün eylül ayına ilişkin motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıkladı. Buna göre, eylül sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı toplam 17 milyon 734 bin 673 taşıtın yüzde 51,5’ini otomobil,

HABERLER

Biyoetanolun Türkiye’deki İlk Tesisinin Üretimi Durduruldu

2008 yılında Alkol Fabrikası’nın yan tesisi olarak kurulan ‘Biyoetanol Tesisi’nde, benzinli araçların çevreye olan zararını en aza indiren biyoetanol yakıtı üretilmeye başlandı. Test aşamalarının ardından üretilen 160 bin litre biyoetanol

HABERLER

Sıfır Enerjili Binalar, Devrim Gibi

Climamed’13 İstanbul’da konuşan Mimar Eduardo Maldonado, “Sıfır enerjili binalar devrim değil ama devrim gibi bir şey. Sıfır enerjili binalarla devrime doğru ilerliyoruz” dedi. Climamed’13 İstanbul Akdeniz Ülkeleri Uluslararası İklimlendirme Kongresi,