Cezayir Güneşle Elektrik Üretecek

Cezayir Güneşle Elektrik Üretecek

Elektrik üretiminde doğalgaz kullanımını azaltarak daha fazla gaz ihraç etmek isteyen Cezayir, güneş enerjisi santrallerini arttırıyor.

Dünyada güneş enerjisinden yararlanmak isteyen ülkelerin sayısı artarken, daha önce güneş enerjisine yönelik yatırımı bulunan bazı Afrika ülkelerinin de güneş enerjisine yönelmeye başladıkları görülüyor.

Cezayir’de güneş enerjisine yönelik yatırımlarını artırma yönünde önemli çalışmalar yapıyor. Cezayir’in bu çalışması, diğer Afrika ülkelerine de örnek olabilir.

Kuzey Afrika ülkesi Cezayir, elektrik üretiminde doğalgaz kullanımını azaltmak ve gaz ihracatını arttırmak amacıyla güneş enerjisi kurulum kapasitesini arttırma yolunda bir adım daha attı. Cezayir kamu enerji şirketi Sonatrach, 10 MW kapasiteli güneş enerjisi santrali kurulumu için İtalyan enerji şirketi Eni ile bir anlaşma imzaladı.

Cezayir’in Güney’inde bulunan Ouargla şehrinde kurulacak santralde üretilecek elektrik şirketin Bir Rabaa sahasında kullanılacak. Santralin kurulumuna bu yılın bitiminden önce başlanacak.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Türkiye’nin En Büyük GES’inde Yingli Solar İmzası

Yıllık olarak toplamda 30.730.000 kWh elektrik üretimi gerçekleştirmesi planlanan Konya Kızören Güneş Enerjisi Santrali’nde toplamda 74.106 adet Yingli marka güneş enerji panel kullanıldı. Türkiye’de güneş enerjisinde yeni bir döneme girildiği

HABERLER

Zorlu Enerji Pakistan’da Rüzgar Elekriği Satışına Başladı

Zorlu Enerji’nin Pakistan’da kurduğu 56.4 MW’lık rüzgâr santrali elektrik üretimi ve ticari olarak satışına başladı. Şirketten yapılan açıklamada, yüzde 100 bağlı ortaklığı Zorlu Enerji Pakistan Limited Şirketi’nin Pakistan’ın Jhimpir bölgesinde

HABERLER

“Vatandaşın Algısını İyi Yönetmemiz En Önemli Husus Haline Geldi”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli: “Vatandaşın eskiden günlerce yaşadığı kesintileri artık iki, üç saat tahammül edemeyeceği bir algı oluşmaya başladı. Bu noktada bizim ne yaparsak yapalım,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply