Cezayir Güneşle Elektrik Üretecek

Cezayir Güneşle Elektrik Üretecek

Elektrik üretiminde doğalgaz kullanımını azaltarak daha fazla gaz ihraç etmek isteyen Cezayir, güneş enerjisi santrallerini arttırıyor.

Dünyada güneş enerjisinden yararlanmak isteyen ülkelerin sayısı artarken, daha önce güneş enerjisine yönelik yatırımı bulunan bazı Afrika ülkelerinin de güneş enerjisine yönelmeye başladıkları görülüyor.

Cezayir’de güneş enerjisine yönelik yatırımlarını artırma yönünde önemli çalışmalar yapıyor. Cezayir’in bu çalışması, diğer Afrika ülkelerine de örnek olabilir.

Kuzey Afrika ülkesi Cezayir, elektrik üretiminde doğalgaz kullanımını azaltmak ve gaz ihracatını arttırmak amacıyla güneş enerjisi kurulum kapasitesini arttırma yolunda bir adım daha attı. Cezayir kamu enerji şirketi Sonatrach, 10 MW kapasiteli güneş enerjisi santrali kurulumu için İtalyan enerji şirketi Eni ile bir anlaşma imzaladı.

Cezayir’in Güney’inde bulunan Ouargla şehrinde kurulacak santralde üretilecek elektrik şirketin Bir Rabaa sahasında kullanılacak. Santralin kurulumuna bu yılın bitiminden önce başlanacak.

Haberin ayrıntısı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

“Haberlerimizi Tüm Taraflara Dayanarak Hazırlamak, Objektif Olmamızı Sağlar”

Alternatifenerji.com tarafından NORDEX Ana Sponsorluğunda düzenlenen “Sürdürülebilir Enerji Üretimi ve Tüketiminde Medyanın Yeri” başlıklı isimli panel, dün İstanbul Sürmeli Oteli’nde gerçekleştirildi. Panelin açılış konuşmasını yapan alternatifenerji.com Genel Müdürü Senem Gencer,

HABERLER

Manisa Bilim Sanat Merkezi’nin Minikleri Enerjisini Yenilenebilirden Sağlıyor

Manisa Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, temiz ve alternatif enerji kaynaklarını daha iyi kavramaları açısından okul bahçesine hibrid enerji sistemi kurdu. Sistemi oluşturan 200 wat güneş ve paneli ve 400

HABERLER

PAGÇEV Yılda 110 Bin Ton Geri Dönüşüm Sağlayacak

 3. geri dönüşüm işletmesi özelliğini  taşıyan PAGÇEV, ekonomiye 300 milyon TL katkı sağlamayı hedefliyor. Türk plastik sektörünün çatı kuruluşu  Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı  (PAGEV), “sorumlu endüstri” yaklaşımıyla,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply