B&W’den Her Ay 3 MW’lık Enerji Santrali Kurulumu Hedefi

B&W’den Her Ay 3 MW’lık Enerji Santrali Kurulumu Hedefi

Güneş enerjisi sektörüne yoğunlaşan B&W Enerji, bu yıl her ay için 3 MW’lık santral kurulumu yapmayı hedefliyor.

Güneş enerjisi sektörü vites yükseltirken, firmalar da yatırımlarını artırma çabasında. Bu anlamda güneş enerjisi santrallerinin kurulumu da artış gösteriyor.

www.dunya.com’un haberine göre, güneş ve rüzgar enerjisinde anahtar teslim projeler yapan B&W Enerji, 2016 yılında her ay için 3 MW’lık santral kurulum yapmayı planlıyor. Almanya’da Gildmeister ile proje geliştirme ve müteahhitlik anlaşmaları imzalayan firma ‘Cellcube’ sistemi ile elektrik ve depolama ve şebekeye entegre stabilizasyon üzerine çözümler üretecek.12 farklı ülkede üretim tesisi bulunan B&W Enerji, dünya çapında 6 bin fotovoltaik sistem kurulumu gerçekleştirdi.

Yenilebilir enerji santralleri konusunda sürekli kendilerini geliştirdiklerini söyleyen B&W Enerji’nin Türkiye oluşumu B&W Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eresin, bugün itibarıyla B&W’nin Enerji başta Almanya olmak üzere İngiltere, Hollanda, İtalya, Portekiz, Romanya, Danimarka, Polonya ve Türkiye’de olmak üzere toplam 12 ülkede faaliyet gösterdiklerini söyledi.

Eresin, güneş enerjisi uygulamalarında ticari işletmeler, kamu binaları, büyük sanayi kuruluşları, tarım ve hayvancılık işletmeleri ve özel müşteriler için her türlü çatı üzeri, açık alan uygulamaları, otoparklar ve cephe sistemlerinde çözümler ürettiklerini belirterek, “Tıpkı Avrupa’da yaptığımız gibi ülkemizde de tam teşekküllü sağlam ve dinamik çalışmalarımızı eksiksiz bir şekilde uyguluyoruz. Alman mühendis ve iş geliştirme uzmanları ile her daim iş birliği içinde olarak projemizi hayata geçiriyoruz. Yenilebilir ve temiz enerji çözümlerinde kalite ve buna bağlı olarak yatırımcı memnuniyeti odaklı strateji izliyoruz” şeklinde konuştu.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Sarayköy’e Yeni Bir Jeotermal Santral Geliyor

Denizli’nin Sarayköy ilçesi Tekke Mahallesi’nde yer alan 3 bin 470 hektar alanda jeotermal kaynağa dayalı elektrik enerjisi üretilmesi için kiralama ihalesi gerçekleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne her yıl 3 milyon TL değerinde gelir

Elektrik Üretimi 0 Comments

Türkiye’de Kurulu Güç 73.147 MW’a Ulaştı

2015 yılında kurulu güç geçen yıla oranla yüzde 5,22 artarak 73.147 MW oldu. Puant talep ise, yüzde 5,58 artarak 43.289 MW değerine ulaştı. EPDK tarafından yayınlanan Elektrik Piyasası 2015 Yılı

HABERLER 0 Comments

YEKDEM Kapsamındaki Rüzgar Santrallerinden Bazıları Yüzde 15’e Varan Gelir Kayıplarına Uğradı”

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, YEKDEM kapsamındaki rüzgar santrallerinden bazılarının, yüzde 15’e varan gelir kayıplarına uğradıklarını belirtti. Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) Başkanı Mustafa Serdar Ataseven,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply