B&W’den Her Ay 3 MW’lık Enerji Santrali Kurulumu Hedefi

B&W’den Her Ay 3 MW’lık Enerji Santrali Kurulumu Hedefi

Güneş enerjisi sektörüne yoğunlaşan B&W Enerji, bu yıl her ay için 3 MW’lık santral kurulumu yapmayı hedefliyor.

Güneş enerjisi sektörü vites yükseltirken, firmalar da yatırımlarını artırma çabasında. Bu anlamda güneş enerjisi santrallerinin kurulumu da artış gösteriyor.

www.dunya.com’un haberine göre, güneş ve rüzgar enerjisinde anahtar teslim projeler yapan B&W Enerji, 2016 yılında her ay için 3 MW’lık santral kurulum yapmayı planlıyor. Almanya’da Gildmeister ile proje geliştirme ve müteahhitlik anlaşmaları imzalayan firma ‘Cellcube’ sistemi ile elektrik ve depolama ve şebekeye entegre stabilizasyon üzerine çözümler üretecek.12 farklı ülkede üretim tesisi bulunan B&W Enerji, dünya çapında 6 bin fotovoltaik sistem kurulumu gerçekleştirdi.

Yenilebilir enerji santralleri konusunda sürekli kendilerini geliştirdiklerini söyleyen B&W Enerji’nin Türkiye oluşumu B&W Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eresin, bugün itibarıyla B&W’nin Enerji başta Almanya olmak üzere İngiltere, Hollanda, İtalya, Portekiz, Romanya, Danimarka, Polonya ve Türkiye’de olmak üzere toplam 12 ülkede faaliyet gösterdiklerini söyledi.

Eresin, güneş enerjisi uygulamalarında ticari işletmeler, kamu binaları, büyük sanayi kuruluşları, tarım ve hayvancılık işletmeleri ve özel müşteriler için her türlü çatı üzeri, açık alan uygulamaları, otoparklar ve cephe sistemlerinde çözümler ürettiklerini belirterek, “Tıpkı Avrupa’da yaptığımız gibi ülkemizde de tam teşekküllü sağlam ve dinamik çalışmalarımızı eksiksiz bir şekilde uyguluyoruz. Alman mühendis ve iş geliştirme uzmanları ile her daim iş birliği içinde olarak projemizi hayata geçiriyoruz. Yenilebilir ve temiz enerji çözümlerinde kalite ve buna bağlı olarak yatırımcı memnuniyeti odaklı strateji izliyoruz” şeklinde konuştu.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrikli araçlar 0 Comments

Kırklareli’ye Elektrikli Kaldırım Temizleme Aracı

Kırklareli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün araç parkuruna yeni kattığı elektrikli kaldırım temizleme aracı çalışmalarına başladı. Kırklareli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün araç parkuruna yeni kattığı elektrikli kaldırım temizleme aracı çalışmalarına başladı.

HABERLER

Yusuf Yazar: Kaynaklardan En Değerlisi Biyokütle

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Yusuf Yazar, sanayi için en değerli yenilenebilir enerji kaynağının biyokütle olacağının öngörüldüğünü söyledi. Yazar, “Biyokütlenin özellikle petrokimya sektöründe hammadde olarak kullanılmasının önem kazanması olasıdır” dedi. OSB’lerin,

HABERLER

Çin’in Enerji Devi Gebze’de Güneş Paneli Üretiyor

Çin’in güneş enerjisinde büyük mesafe kat ettiğini belirten Türk Çin Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Murat Sungurlu, Çin’in 5. büyük enerji şirketinin, Türkiye’yi üretim üssü olarak seçtiğini söyledi. Sungurlu, “Türkiye, güneş

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply